Отговори
# 60
  • Мнения: 145
С две ръце съм за работа от къщи, ама и аз нямам много идеи.

Джиджи, Звездичка, радвам се много за вас. Аз вече нямам търпение да стане петък, за да видим бебчето. Може и моето да е хоризонтално и затуй да ме боли така, не знам. Надявам се и да стане ясен полът, макар че тия 60% за момченце аз вече ги броя за 100% заради личното ми предчувствие.

Пека сладкиш и след малко ще забъркам кюфтенцата. В четвъртък имам среща за работата, ще докладвам.

РМЕ, ти искаш да щръкне изненадата, така ли беше? Да не се окажем единствените, които се радват на младежи Simple Smile.

# 61
  • Мнения: 560
 r_m_e ама това е от инати newsm62 на баща си и на леля си се е метнало да се обърне седалищно добре ама хоризонтално как пък е решило.
Само да е добре доки каза да не се притеснявам
Freed стискам палци скоро болката да спре знам колко е неприятна .

# 62
  • Мнения: 427
Добър вечер шкембеланки,да се запиша и аз в новата тема,да ни е честита и самооо хубаки новини тук.Мен нещо ме бреболква корема,май е от умора,днес направо...да не се връща.Е,оплаках се и ви оставям че ще ходим на госте.Лека вечер на всички,и приятно изкарване на празника.

# 63
  • Мнения: 63
Браво на всички за хубавите новини и резултати!
А за момченцата - и аз искам момченце!
Наистина няма угодия - на работа съм от 9 до 18 ч и мечтая да си остана в къщи и да си почивам. А работя от както съм завършила, с две години майчинство за прекъсване.
Лека вечер на всички, отивам да допичам рибата и да изпитам дъщерята по ... абе забравих по кой предмет.

# 64
  • Мнения: 14
Здравейте шкембета,

честит празник на празнуващите и на моето момче   bouquet

Аз днес се записах на ЖК, но не съм особено очарована от лекарката и се питам, мога ли да се откажа от нея и да се запиша при друга?!?
Какво ще кажете Вие?  newsm78

# 65
  • Мнения: 14
Добър вечер коремчета  Hug
Днес измериха нухалната гънка на бебешора 1.9 мм е и ми взеха кръв за БХС.Докторката каза че за сега всичко изглежда нормално и се надявам да е така. Незнам защо продължават да ни наболяват тези коремчета,уж всичко е наред,а само да се притесняваме. Аз продължавам да си пия но шпа. А за пола вътрешния ми глас ми говори на 100 % момченце,пък ще видим.
Лека вечер мамчета и Daelema не се притеснявай,моето бебе 10 г.с и 6 дни беше 36мм,така че мисля че всичко ще е ок при теб  Hug 

# 66
  • Мнения: 656
Добър вечер, мили мами!  Heart Eyes

Аз отдавна не съм влизала, вие си направихте и новата тема, благодаря за което, Фрийд   bouquet  Hug. Попрочитах от тук- от там през телефона, ама всъщност много пропуск имам.. ще се пробвам да наваксам, но не обещавам  Blush

Ние тези дни все по лекари ходим - вчера при педиатъра, после при хомеопата, че дребното нещо не ми харесва как кашля, оказва се с бронхит  Thinking. Малко ми е съмнително, при положение че няма спирачки просто - такава хала е станал  ooooh!. Ама айде, 5 дни ми дадоха почивка, то май пак ще се окаже, че никак не мога да си почина  Whistling.

Днес пък аз бях на първата ФМ. Гледа ме вагинално, защото матката ми е обърната и още не се е "изправила" както си трябва (което ми е малко странно, предишния път сякаш по-бързо се оправи  newsm78, ама уатевър, както казват братята англичани  Laughing). Всичко ни е наред, НТ е 1.2 мм, има си носна кост и всичко, каквото трябва. Пола го засича по един метод с някакви градуси (ако намеря сайта, ще го пусна да видите, че не мога да обясня какво е..) и засега клони към момиче  Heart Eyes. Но пък даде 60:40, а 40 също не е малко, така че засега продължаваме да чакаме по-ясни знаци Wink. Уф, а пъпната му връв така хубаво се е увила около вратлето  Rolling Eyes. Мен това не ме притесни по време на самия преглед - даже казах - голяма работа, то колко време има още да се развие. Ама сега взе все повече да ме тормози и мисля, че няма да се разберем така с това бебе  Crossing Arms. Някак ще трябва да го убедя да я развие  Laughing. Да го видим как  Laughing. Взех и Калоян на прегледа, щото нали болен - вкъщи си е и няма кой друг да ми го гледа, макар и за час-два..  Rolling Eyes. Не му беше толкова интересно, колкото си мислех, пък и мен ме разсейваше от това, което говореше лекарката. Така че препоръчвам без по-големите деца, освен ако са достатъчно големи да стоят и гледат кротко де  Wink. Ама беше пък много смешен като пуснаха сърцето да го чуем. То си бие ли, бие, а Калоян - а, кой чука?  Laughing

И тъй, толкоз от мен засега, ще се пробвам да ви изчета и ще бягам да спя, че нали съм кокошка, трябва с дружките да си полегна  Whistling

Едит 1: Видях, че за колички сте си говорили. Аз съм влюбена в моята.. търсихме я да е без столче за кола, защото ни бяха подарили. Оказа се трудна задача да намериш комбинирана количка за зимно бебе (че Калоян се роди баш в най-големите преспи). Ама си взех Пег Перего, забравих какъв модел  Embarassed, но така или иначе вече не се предлага именно този модел.. И все пак - горещо препоръчвам марката  Peace. Но това, от което аз се водих, и което си пасва и за летни бебета е следното:
- да има напълно легнало положение;
- да е лека! - много важно условие, предвид че ще се мъкнем с количките надлъж и нашир. Лека количка значи до към 10 кила;
- зимни гуми - по предпочитание много майки си търсят количка с големи гуми, че да могат и през зимата да излизат. Опитът сочи, че въпреки това, през зимата мноооого рядко се излиза, и то с количката Wink
- да се събира в асансьора! Това също е важно, та си измерете параметрите на асансьорите  Peace
- да се сгъва лесно - това не е болка за умиране, ако го няма, но пък е хубаво да можеш с 2-3 движения да я сгънеш;
- в сгънато състояние да се събира в багажника на съответната кола, в определеното място вкъщи... (някои от количките с по-големи гуми трудно се събират по багажниците.. на тях им се демонтират гумите, което пък прави сгъването и цялата хамалогия още по-голяма хамалогия, а ако се придвижвате основно с кола, си е досаден трън в гащите)
- дръжките - една цяла дръжка е много удобно, ако говорите често по телефона - с една ръка по-лесно се бута количка с цяла дръжка; двете дръжки пък поемат солидно количество торби от магазина  Mr. Green
- маневреност - не на последно място.. Дали с едно или две колелета отпред - не знам.. мъж ми ми беше казал, че е по-добре с две, ама май не е баш така - просто отивате в магазина и пробвате..
- и последно - каквито и да са гумите, каквато и да е количката, изключително невероятно е да се съберат гумите в рампите по подлезите.. и все ще си мъкнем количките  Crossing Arms.

Друго не се сещам, ако някой му хрумне нещо - нека допълва, коригира и т.н.  Simple Smile. Това горе е от личен опит и хич не претендира за изчерпателност Wink

Последна редакция: вт, 06 дек 2011, 21:18 от Усмихнатото

# 67
  • София
  • Мнения: 65
Виждам, че си говорите за колички, да се включа леко и аз - не че разбирам много. Simple Smile

Сестра ми беше взела количка на Chicco за племенника - страхотно нещо. Тя беше много доволна - маневрена, лесно се сгъваше, а и самия модел беше много красив. Щом аз дето съм с две леви ръце, че и тогава бях 46 кг., се справях без проблеми с нея...Тя количката още си е жива и здрава и е зазимена при родителите ни, та може и ние да я ползваме, поне като ходим на гости, ако не изцяло. Спомням си че преди 4 години я взехме за около 500 и нещо лева и май беше една от скъпите в магазина.

Някой има ли идея сега колко вървят, че нещо не намирам модели на Chicco в интернет сайтовете, или аз не търся правилно. newsm78 А много ми се иска да намеря нещо подобно.

# 68
  • Мнения: 1 436
Доколкото знам, на този етап полът се определя по формата на пубисната кост (доколкото се вижда такава на 5 сантиметрова въшка Wink) - при мъжете е триъгълна, а при жените - трапецовидна  Peace. Някой в предната тема беше споменал, че ще има момченце, защото било остро коремчето Laughing

Количка на първо четене ще ползваме тази на Лилийка (американски танк Грако, но за тукашните условия не ми е нужно да е лека). Повечето майки около мен с деца с такава малка разлика ползват колички за породени, та не изключвам и този вариант ако енергията на каката ми дойде в повечко.

Явно само на мен ме е обзела философка нирвана по въпроса за пола - хич не ми е любопитно какво чакаме, чак си се чудя. И предния път бях така, но тогава поне имах силно предчувствие (100% грешно Mr. Green), а този път - ни предчувствие, ни дявол

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 02:53 от Juturna

# 69
  • Мнения: 398
 Здравейте на всички.

 Да се запиша и аз в новата тема ,че от работа нямам време да влеза и да пиша на спокойствие.
 Чакам с нетърпение утре прегледа и да видим кога точно ще ходя на раннен скрининг.

 Аз вече си харесах количка.Кумата ми си я купиха тази година и я пробвах на живо и е супер - Espiro Atlantik , а и цената е супер за това качество.И ако е момиченце е толко красива в лилаво.http://www.bebe-best.com/espiro-bebeshka-kolitchka-2v1-atlantic- … olet-p-28044.html]

 Хайде аз се стягам за работа и ще ви чета от там.

# 70
  • Мнения: 1 427
Лелеее,откога не съм влизала newsm78 Но толкова работа ни се струпа-направиха ни магазинът аутлет на фирмата и беше абсолютна лудница на работа Shocked
А като казах на шефката и прочие висшестоящи(и колежките) за бременността, след като ми мина изпитателният срок естествено,те се зарадваха-а аз само дето брах страх и ужаси  Laughing
Бебо е оки(размери и т.н.-всичко си отговаряло)-гледах го пак при докторицата,като тоя път си платих понеже беше по мое настояване.Резултатите ми от БХС също са в границите Grinning Бях се притеснила хем заради стреса от работа,хем от високо кръвно-140/90 изведнъж го свалих на 100/60 и няма пък вдигане ooooh! и постоянно ме цепеше главата-направо кошмар!!!
Засега единственият проблем остава с болничният по нататък...гинеколожката ще ми даде от 20.12 до 31.12,но по нататък трябвало да ме гледа комисия   Shocked Ами ако не ме пуснат? Не съм толкова зле,но работата ми е тежка и незнам докога ще издържа,та дори и на 4 часа да мина Cry,а още повече че ще се местим в едно селце до София и ще ми е по-далечко да пътувам...
Кога ще има пак среща на софийските мами?
И вярно ли е,че ако ям доста шоколад детето ще е алергично(аз съм заклет шоколадохолик) Wink
А относно количките-още умувам-но все пак клоня май към триколка-те по-скъпи ли са?

# 71
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Добро утро, мами Simple Smile
Май лопата ми памет се подобрява Simple Smile Все пак както мислех Усмихнатото е била на първата ФМ Simple Smile Поздравления и на теб за 60% момиченце... Ох, леле как искам и аззз  Praynig. Така се вълнувам като казвате разни новости.. Нямам търпение да ида и аз Simple Smile
"Кой чука?"  Joy Тоя Кало Simple Smile Точно си го представям като знам Мартин Simple Smile Такива гениални неща говорят сега Simple Smile
И това, която е казала за колички е напълно вярно. Ако някои мисли, че в сняг (или Софийска киша) много ще се разхожда  Crazy Е, понякога се налага де, но иначе точно сняг няма толкова често вече, та повечето майки го избягват май май Simple Smile

Sylvyyy, Нашата количка е Chicco. Мога да кажа само най-хубави неща за нея! 3 в 1 е и ни струваше 1100 лв. От бебешкия мол в Люлин е купена, но май нещо го няма вече... Сега ги има в Хиполенд гледах и то по-новите модели.
Колебанието ни беше между нея и Пег Перего. Но на Перего в магазина, които бяхме не намерихме с единични колелца и бяха само с 2 отделни дружки и ни излизаха 1300 лв. та затова се отказахме. Да не говорим, че аз още исках една на Кенгуру доста по-евтина, но с мойте 45 кг. не можех да я качвам на бордюри.... Тази на Чико поне гарантирам, че и клечести майки с едри бебета могат да я носят и до 2-я етаж с летния кош  Grinning

Хайде, да не се оливам много... Някой ако иска информация на лични ще дам линк.

# 72
  • Мнения: 1 800
Сега от нета ще поръчвам кремчета против стрии и искам да комбинирам поръчката и с витамини за бременни. Насочила съм се към ПРЕНАТАЛ ТБ 100БР JAMIESON. Вие какви витамини пиете?
Плодче, аз пия такива витамини от началото на бременноста. Препоръчаха ми ги, защото освен всички необходими витамини и минерали имат и достатъчното дневно количество желязо-28мг и фолиева киселина-1000мг и не се налага да се пият те отделно. Исках всичко да е в едно хапче. Явно добре ми влияят, ако съдим по резултатите от изследванията ми.

# 73
  • Мнения: 24
Добро утро... или добър ден май  Wink надявам се всички да сте добре, Усмихнатото радвам се за хубавите новини, все така да е ...  Hug Хайде до скоро, ще намина пак  Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 145
Добро утро! Аз вече се справих геройски с домакинската работа и се готвя да излизам по задачки. Очертава ми се утре среща за работата. Много са ми смесени чувствата, но ще видим какво точно е предложението. Ако е много стрес за малко пари, не си струва. То всъщност много стрес не си струва за никакви пари.

Днес ще мина през един магазин под колоните на Графа, в който има дрехи за бременни. Искам да се ориентирам в цените на новите неща, както и в размерите. В продавалника чета някакви талии 46 см примерно, което, предполагам, е половин обиколка. Но не знам дали ще ми върши работа.

Усмихнатото, сигурна бях, че ще са ти добри резултатите Simple Smile.

Пожелавам ви хубав и спокоен ден!

Общи условия

Активация на акаунт