Отговори
# 705
  • Мнения: 9 913
ох ще полудея с тази свинска мас. Добре де сякаш не знаете, че маста се мие 9 пъти през вода и става бистра и бяла, миришеща на НИЩО. Дали пък всички вие мами, вашите мами са ви мазали с нивеи и мустели. Много се ядосвам. Мен дори и в устата и носа са ми пъхали. Доктор Бъклова (кожна лекарка) ми каза, че най добрата козретика за бебета е на себамед. Купихме всичко от тази марка, но имаме и зехтин( който се вари) и МАС естествено, от на свекъра прасенцето. Моля не бъдете такива

не, не се ядосвай, просто не е въпросът на какво мирише маста, а в това, че бебето няма нужда да бъде мазано с мас. ти може би имаш нужда, против стрии, но твоята кожа няма нищо общо с бебешката. Освен това вашата мас вкъщи може да е мита 9 пъти, но със сигурност някой ще чете-недочете и ще хакне на бебето първата мас, която му попадне пред очите. Не, бабите не са мазали наред с масчица - в повечето случаи и те не са мазали с нищо, ние сега се борим с най-различни моди на 20 век.  Зехтинът не се вари, Себамед е една от най-добрите марки, но не най-добрата, просто това е изключително индивидуално/така както аз не понасям Виши и Ла Рош/, останалото ти си решаваш  Hug

 janajar, всъщност именно овчата лой се използва в козметиката, не свинската. Съставът е различен, знаеш, почва се и оттам какво ядат едните животни и какво другите, щом половината свят не яде свинско, значи има резон.

за д-р Карп - не съм пробвала, за мен успокоителният ефект е същият, като мама да гушне бебето, да го сложи в слинг. Опънати крака за да са прави - не; напротив, бебето си знае позата. Иначе и аз винаги съм завивала бебето докъм кръста, ръчичките отгоре.

Добро утро, на нас ни е последният учебен ден преди зимната ваканция, отивам да нося домашна пица в градината на единия, и да търся изгубената жилетка на другия, че ще яде бой накрая  Crazy

# 706
  • Мнения: 2 991
janajar, всъщност именно овчата лой се използва в козметиката, не свинската.

Ох, точно овча лой имах предвид, но ми излетя от бременния мозък - ланолинът е точно това.  Laughing Да, различни са, но имах предвид, че и двете са естествени животински мазнини. Но за мен това е много тежка мазнина, все пак целта ѝ е да спира напълно влагоотделянето. Не се ли нарушава дишането на бебешката кожа, ако го намажете цялото с такова нещо? Не ми се смейте, наистина представа си нямам какво и как се маже с мас.  Blush

Докторкарповите методики при нас не сработиха изобщо, нашето дете мразеше да е уютно увито. Както е казала Мама Мечка - до дете си е, трябва да се пробва и да се види кое точно на вашето ще му хареса.

# 707
  • Мнения: 173
Луканка, какво витамин "Ц" даваш на детето и кой точно прополис, че моята клеева тинктура не мога да я накрам да поеме в организма, та се чудя какво да й давам, че все е болна.Ето от 2 дни й се появи суха и дразнеща кашлица, вече не знам от какво  Crazy


Купувам от магазини за мед прополис на пръчици и го режа с ножа на малки парченца.
А витамин C купувам на Jamieson 500 mg 120 tablets. Сутрин й давам по половинка, ако ми се стори, че има болен покрай нея, или ми каже, че някое дете й е кихнало в лицето давам цяло.

Педиатърката ми каза, че тялото си взема колкото трябва, другото се изпишква.
И ние всяка сутрин си вземаме  по едно хапченце

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Добро утро!

Луканка, мерси за разясненията!И на Мария й бяха изписали от детското витамин ц, но не знам дали видяхме някакъв ефект, по-скоро не.Та затова питам от кое точно вие сте доволни.Ще питам нашата педи какво ще каже.
Мами, да не се дразним  Laughing за маста - който иска ще ползва, който не - няма.
Аз с Мария ползвах зехтин, сега мисля понеже отново чакаме зимно бебче да купя и да мажа след баня само, та да видим.И това само, докато мине студа и ако не получава обриви мъничето.
За завиването на бебчето - на Мария й слагах спално чувалче/портбебе - тъничко, които са без ръкави, за да има свобода на движение бебчето.
Flygirl, стискам палци всичко да е наред и да се отчетеш след това с добри новини!
Лек и спокоен ден на всички ни!

# 709
  • Мнения: 2 483
Самата техника на повиване не е сложна и както Григ спомена, има доста видеота онлайн. А с miracle blanket е още по-лесно, но не знам дали са стигнали до БГ newsm78
Всякакви miracles са далеч от България  Crazy Иначе и аз знам за този тип повиване и се чудя дали няма да стане и с нормално одеяло/пелена.

# 710
  • Мнения: 1 043
Добро утро, момичета!

Гледам сте подхванали различни теми, та да си кажа и аз- нито ще мажа с мас, нито ще повивам. Това, че се е правел навремето не означава (поне не и за мен), че трябва да се практикува и сега. То по тази логика може и кисело мляко да давам на бебето  Naughty

За завивките- аз ще завивам с одеялце, но както и Кафенце каза- до мишничките.

Я да питам един глупав въпрос за контракциите- усещат се само ниско долу или и по нагоре по корема? Вчера на няколко пъти през деня коремът ми стана доста твърд с една тъпа болка, но не ниско долу, а по нагоре по корема  newsm78

Утре съм на ЖК да видим колко е порастнал наш Пейо и да определим дата за секциото  Peace

# 711
  • Мнения: 71
Ех,че интересни и полезни теми обсъждате.Това за повиването по метода на д-р Карп не го знаех.Ще го имам в предвид и ,ако се наложи ще го прилагаме.
Мас няма да ползвам, а използването на козметика ще сведа до минимум.
Бибки,малкия не искаше ,но сега съм купила ,ако иска да цока.
Менина,дано бебо заеме правилната позиция Hug
flygirl,стискам палци всичко да е наред,пиши после да кажеш как е Hug
Ани82 ,не се притеснявай,не си очаквала за това така си реагирала.Първият път и аз се извих като червей,но после знаех и стисках зъби.
Мама мечка ,оправяй се ,дано чесъна помогне.
Ние вчера бяхме на тържество в детската,децата бяха с носии,много сладки.А днес дядо Коледа ще идва,та нямам търпение да видя дали ще му хареса подаръка,защото не е първото желание в писмото.А аз вчера готвих имам и за днес ,само една прахосмукачка и един парцал и ще мързелувам.Приятен ден   bouquet

# 712
  • Мнения: 22
Мен са ме мазали с преварена мас - хем за еластичност на кожата, хем против простуда. Преварена мас и невен е отлично средство против белези.
За обиколниците има още един аргумент против, освен опасността от задушаване - пречи ти да виждаш детето отстрани.
Мама Мечка, и аз я знам тази рецепта, но директно със сок от лук - тампони в носа. Много е брутална, обаче безотказна. Лично аз не съм я пробвала; на мен майка едно време ми обтриваше гърлото със счукан чесън.
За изправянето на краката в пелена - води до Х-образно изкривяване на краката и е отхвърлено.
За моите страхове от болката при раждането- четох разни статии, с майка говорих...по-спокойна съм, но честно казано страх ме е.

# 713
  • софия
  • Мнения: 31
Добро утро момичета!
Леле, аз явно съм доста изостанала в смисъла на думата повиване. Аз под повиване си знам, както мама каза - стегнато от горе до долу с пелена и без памперс /на дупето пак се слага пелена/. Краката и ръцете изпънати до тялото плътно. За този начин съм против.
А това, за което Вие говорите и видях на клипче бих го приложила, защото това е съвсем различно нещо. Харесаха ми тези одеалца, те са си направо за това пригодени и много лесно става наистина, ама аз такова нещо не съм виждала и не знаех даже, че съществува  Grinning
Григ ти позна, че има объркване в думичката  Laughing

# 714
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Вече си имам здраво момче и мога да наваксам с темата  Grinning.

Аномалия  Hug.

Биберони не съм купувала този път. Не мисля да предлагам, ако пък се наложи ще купя после.

Бебето завивах с олекотена завивка до мишничката, като отвсякъде я подпъхвах под матрачето. Спеше разбира се без възглавница. Той и до сега спи с една много ниска и тя все избутана.

Кафенце, съчувствам ти. Според мен твоя ММ нещо се е спекъл от предстоящото, а тази реакция към новите неща и промените ми приличат на проява на страх дали ще се справи физически, психически, финансово и най-вече с отговорността към трите ви. Това е мнението ми на любител психолог  Wink.

Pink, последните седмици чат-пат усещах такива контракции на целия корем, но без последствия и минаваха като заема удобна поза и си почина.

С риск да ви раздразня, ще се похваля, че последните дни в Габрово са пролетно-слънчево-топли и безоблачни, и сме по цял ден навън. Пак изчезваме по горите  Grinning.

Лек ден, довечера ще ви нагледам  Whistling.

# 715
  • Мнения: 1 043
Pink, последните седмици чат-пат усещах такива контракции на целия корем, но без последствия и минаваха като заема удобна поза и си почина.

Явно е същото, т.к. и при мен минаха след като се застопорих хоризонтално на дивана за малко  Peace
Благодаря и приятна разходка на всички, аз днес ще си взема количката и после ще се похваля  Wink
 

# 716
  • Мнения: 5
Добро утро Wink
Pink, И аз честичко усещам такова втвърдяване на корема, ако много съм се разхождала през деня - 2,3 пъти за вечерта, ако е бил спокоен ден - веднъж на 1-2 дни. Нещо нормално е Simple Smile
Да се похваля, че току що ми доставиха чаршафите от Касида - на фирма Тед зеленото и синьото. Без обиколници ги поръчах, но след 6-9 месеца ако реша, ще поръчам още един комплект с обиколници. Много ми харесват и са супер сладки. Идеята на Мама Мечка да се сложи обиколника на зиг-заг между пръчките е мнооого добра, хич нямаше и да се сетя.
Взех си крем за зърна на гармастан, да ги подготвя за кърмене, но като се роди бебчо ще взема вероятно на авент. Не че отмиването ще ми пречи кой знае колко, ама така съм решила, да има разнообразие Simple Smile
Днешният ден май отново ще бъде прекаран вкъщи, надявам се скоро да има лекция за кърменето, защото само тази тема ми остана най-непонятна все още. Ако ли не, залягам да чета...
А, последно въпросче - какви стерилизатори ще ползвате? Ние нямаме микровълнова, а и аз съм малко против тях и не искам да ползваме, така че няма да купуваме сега специално за шишетата. Мисля си за електрическия парен на Авент, ако някой има или е имал подобен - доволни ли сте, да взимаме ли?

# 717
  • Мнения: 30
Здравейте момичета,
искам да ви кажа че останах очарована от клипчетата в youtube относно повиването. Малко се плаша единствено за крачетата, да не би да го стисна повече от необходимото?!?  Thinking И да се получи изкривяване и не дай си Боже луксация. Мамите, които са го практикували могат ли да кажат някой съвет  Praynig

Приятен ден на всички Wink

# 718
  • Мнения: 2 483
...надявам се скоро да има лекция за кърменето, защото само тази тема ми остана най-непонятна все още. Ако ли не, залягам да чета...
Ще има! Следващия вторник от 10 ч. в Mall Sofia, лектор Елена Василева  Grinning

Във връзка с тези спални комплекти - недоумявам за какво се включват възглавници в комплектите, при положение, че за бебетата възглавници не се ползват?! Тия производители у ред ли са, не са ли..... Tired

# 719
  • Мнения: 40
Със свинска мас и аз не бих рискувала, заради токсините в нея. Никола имаше атопичен дерматит и така съм се напатила с него, че сега изобщо не мисля да ползвам друго, освен мед. козметика и то при нужда. Може би ще взема само за началото олио Себамед и ще помоля в болницата да мажат с него бебето. Макар че не знам дали ще се съгласят, все пак в държавна ще раждам, което има доста общо с отношението. Mr. Green
Това със завиването по метода на д-р Карп съм го прилагала на практика, действа. Изобщо не знаех, че си има име. На една лекция ни го казаха (с първата бременност рядко ги пропусках тези лекции) и го приех като логично и правилно още тогава.
Намалението в mothehcare верно е с ограничени размери, Кафенце, но на мен точно тези ми вършат работа. Техните номерации са уголемени, а първият ми юнак се роди дребосък - 2440, прогнозите са и този да е фъстъчен. За сведение - newborn му ставаха чак към края на втория месец - средата на третия, до тогава идеална работа му вършеха tiny baby. На Некст нещата също са уголемени.
За контракциите някой питаше и съвсем не беше глупав въпросът Wink. Родилните болят първо като менструални и циститни едновременно, после схващат целия кръст и корема. Не могат да се объркат. Подготвителните са съвсем безболезнени - усещат се като стягане в областта на корема, нямат нищо общо. Поне при мен така беше.

 

Общи условия

Активация на акаунт