Даниел Русев класически хомеопат педиатър-МНЕНИЯ И ОТЗИВИ

  • 9 174
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
По принцип и на практика хомеопатията няма нищо общо с хранителните добавки. Хомеопатията си е хомеопатия. Един от основните принципи е НЕ повече от едно лекарство към конкретен момент.
Даниел Русев може да е учил хомеопатия в център Едиктна при Дора Пачова; уж класическа хомеопатия е учил, но паралелно с хомеопатичното лекарство което изписва, дава и още няколко добавки, което вече не е хомеопатия.

Lavander
любознателна прекрасница
Регистриран


 Offline

Пол:
Публикации: 0

Местожителство:
София


   
Re: Мнение за хомеопат Иван Кацаров
« #2 Пон., 05 Септ. 2011, 02:02 »

Уча в училището в което Кацаров е един от преподавателите, а е мой хомеопат отпреди това. Доволна съм от професионалнато му отношение и определено е хомеопат, който практикува съгласно всички класически принципи. Това, че освен хомеопат е и психотерапевт е много ценно за мен, защото ме провокира да навляза и осъзная себе си по-дълбоко, а не просто да гълтам капки, защото ако беше така щеше да означава, че с нищо не се различава от алопатията. За цените ще кажа, че някой биха ги намерили за по-високи, но отношението което получавам и професионалната помощ си заслужават всяка стотинка. А за онези които нямат финансова възможност да си позволят преглед, ние правим супервизии като част от обучението си, където той или някой друг преподавател прави консултацията пред нас, а човекът заплаща 20 лв.


МНОГО СТРАННО!!!!

НЯкой, който пише, че се учи и е в час с хомеопатита - НАПАДА един ХОМЕОПАТ, а прави рекламни послания за ДРУГ ХОМЕОПАТ!!!!

СУПЕР ЖАЛКО ЗА ТОЗИ ФОРУМ!

Моля няма нужда от подобна надпревара! Надявам се повече да ни помогнат точно лекарите- хомеопати!

# 16
  • Мнения: 0
Според Учителя Петър Дънов:
"Между лекаря и болния трябва да има хармонични отношения."
"Между лекаря и болния трябва да съществува взаимна любов. Не може да ти помогне онзи, който не те обича. (18, 360)"
"Човек трябва да бъде лекар сам на себе си. Докато не сте лекар на себе си, вие не можете да бъдете свободни. (98, 11)"

# 17
  • Мнения: 115
Ние спряхме да ходим при него, това беше поредния ми неуспешен опит с хомеопат и само наливане на пари, моя вече е твърдо против всеки път да се дават по минимум 50лв за "проба на нов хомеопат" и се оказва прав, а проблема на малкия с третата сливица си остава ...

# 18
  • Мнения: 0
Ние спряхме да ходим при него, това беше поредния ми неуспешен опит с хомеопат и само наливане на пари, моя вече е твърдо против всеки път да се дават по минимум 50лв за "проба на нов хомеопат" и се оказва прав, а проблема на малкия с третата сливица си остава ...

Може би имаш сериозно основание за това си решение, но моето мнение е, че д-р Русев обожава децата и прави всичко за тяхното лекуване... поне примера с моята сладурана е в тази посока... друг е въпроса, че на мен самата ми се наложи да се позапозная с някои основни моменти в хомеопатията... за да мога максимално да съдействам в процеса на лекуване ...


Последна редакция: чт, 31 яну 2013, 14:04 от Jeni:)

# 19
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Jeni, ти защо реши, че на всяка реплика трябва да правиш дуплика?! Ами не е помогнал д-р Русев и са спрели да ходят, какъв ти е проблемът?! Аз спрях да водя детето по същата причина - не видях ефект. Колкото до минималните знания - всички четем, но ако ставаше само с четене.....Д-р Русев е много мил и симпатичен, но това никак не ме грее след като детето ми се влачи болно, а портфейлът ми изтънява.

# 20
  • Мнения: 0
Аз обикновенно не създавам проблеми... Моля приемете моите извинения, ако така е прозвучал предния ми пост... Всеки има право на избор....

Аз сравнявам резултатите и отношението, тъй като преди това бяхме при друг /известен/ педиатър, който се водеше личен лекар на малката /всъщност и сега ни се води такъв, но една година не се е наложило да го посещаваме/, и само с хомеопатия ни лекуваше /тип Боаронска/ и го посещавахме почти всяка седмица, като задължително си плащахме 20 лева за преглед и поне 40-50 лева за поредните лекарства /поне по 4 различни вида/.... а ефекта беше нулев

Предишната седмица лекувахме при д-р Русев вирусна инфекция на малката с покачване на температурата до над 39... и всичко, което ми препоръча, така го изпълних...давах само едно лекарство и нон стоп се консултирах с него какво да предприма по нататък.. наложи се малко повече кураж от моя страна, да не се поддам и да довърша до край лечението... но пък и всички от семейството сме убедени, че това е нашия начин за справяне с болести.

Последна редакция: пт, 01 фев 2013, 10:02 от Jeni:)

# 21
  • Мнения: 6
И ние спряхме да ходим при него и сме на път въобще да се откажем от лекуване с хомеопатия.
Набирането с ваучери на пациенти е удобно, но задържането на пациентите е резултат от резултативно лечение, а когато имахме нужда от такова се оказа, че сме неподходящи пациенти за д-р Русев.

# 22
  • Мнения: 0
Д-р Русев е един от малкото лекари-хомеопати,които са завършили Академията за класическа хомеопатия в Гърция.Това е най-известната школа за обучение в цял свят.



http://www.vithoulkas.com/homeopathy/mds-practitioners-worldwide.html#Bulgaria

Написала съм хубави отзиви за д-р Даниел Русев.

Но бяхме "помолени" /къде язвително, къде по- меко/ от д-р Русев цялото ни семейство да си намери друг хомеопат.... Нямам думи....

След като усилено проучвах и разпитвах към кого да се обърнем, съм в ужас до каква степен са се самозабравили класическите лекари- хомеопати в bg...

Затова ние вече сме при т.н. тип "боаронски" лекар- хомеопат и времето ще покаже.

Последна редакция: пн, 25 фев 2013, 10:16 от Jeni:)

# 23
  • Мнения: 115
Аз в никакъв случай не оспорвам професионалността на д-ра, явно просто не улучи лекарството на малкия. За да заслужи титлата доктор, надали е било без причина.  Peace Но тези проби, наистина ми идват в повече и ми става все по-трудно да убеждавам таткото, че еди кой си хомеопат е много добър и ми е препоръчан, защото досега и двамата са били такива, но без резултат.

# 24
  • Мнения: 0
Аз в никакъв случай не оспорвам професионалността на д-ра, явно просто не улучи лекарството на малкия. За да заслужи титлата доктор, надали е било без причина.  Peace Но тези проби, наистина ми идват в повече и ми става все по-трудно да убеждавам таткото, че еди кой си хомеопат е много добър и ми е препоръчан, защото досега и двамата са били такива, но без резултат.

За съжаление тези проби и грешки са за наша сметка...

 В нашия случай нашият татко беше доста убеден от д-р Русев да потърсим друг лекар (след като д-р Даниел Русев не предприе никакво лечение за него /при наличие на остро състояние и при положение, че беше помолен за подобно лечение/, а нашия татко е негов /т.е. беше негов/ пациент).

Цялото ни семейство има положителното разбиране за хомеопатията, като начин за лекуване и поддържане на здравето... и затова и продължаваме да търсим нашия хомеопат.  /макар тези проби и грешки да са ми малко в повече.... и да нямаме никаква гаранция- дали сме улучили със следващия... или как да разпознаеш истинския от лицемерния/

Не смея вече да препоръчвам никого, но този лекар- хомеопат /вече не е д-р Русев/, при когото сме в момента, ПОНЕ се постара да ни изправи на крака.


Последна редакция: чт, 28 фев 2013, 14:23 от Jeni:)

Общи условия

Активация на акаунт