Кажи ми името на детето си и ще ти кажа какъв си! - Втора тема.

  • 32 534
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 291
Pippilotta - Румяна и Ирина.
Като утринно слънце засмяна, с приятния си характер ти огряваш всяко едно пространство около теб; като вкусна калина - помъдряла от множество дребни несгоди и поруменяла от не толкова много надживяни вини; да е тихо и спокойно, много е важно за теб; пък ако ще за постигането на това да трябва малко да покрещиш.
Имаш много богата обща култура, всички се чудят, как е възможно да знаеш всичките тези неща; онова малко момиченце все още живее в теб, все още носиш Алиса и Пепеляшка в мислите си; пътища много израниха краката ти, но ти въпреки всичко успя да ги извървиш до край; много илюзии преплете в мечтите си, но най - накрая успя да откриеш твоя най - истински рай ...


# 676
  • София
  • Мнения: 291
Princess Leia - Никита и Ивета /бъдеща/.
Щура и уникална, ти никога не би оставила твоята различност да повехне; всеки ден я поливаш с достатъчно количество разнообразяващо съживителна вода; тропваш с крак всеки път, когато някой има нужда да му се напомни, кой командва парада; за да стане на твоята можеш да предизвикаш дори Междузвездни войни.
Радваш се на голяма обич, само с голяма обич може да се живее с такова чудо, като теб; и теб понякога наистина доста силно те избива на чувства, но гледаш много и много да не ти личи; в стремежа си да намериш себе си, ти много галактики обиколи; покой намери само тогава, когато създаде една нова звезда - твоята мъничка дъщеря ...


# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 401
narcis, Hug.Абсолютно вярно,че съм много щура Laughing,и наистина откакто станах мама се кротнах  Blush.(докога ли hahaha).И наистина почти винаги става на моето,но аз с памуче вадя душичката Mr. Green.Ей,като видях Междузвездни войни  #Crazyв първия момент се стреснах откъде narcise разбрала,че това е единствения филм,който мога да гледам всеки ден(аз съм му от ония фенове-маниаците още от дете Embarassed) Joy.Страхотна си ,благодаря   newsm51

# 678
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Princess Leia с Никита и евентуална Ивета - ти си човек, който държи да бъде уважаван и мнението му да бъде чуто. Не можеш да вирееш в среда, където ще те пренебрегват и няма да те зачитат. Искаш да научиш и децата си да се борят за собственото си добруване и да не оставят никой да ги мачка. Хората избягват да спорят с теб, защото обикновено излизаш права. Често те търсят за съвети. Имаш различно лице пред различните хора, можеш да прецениш с кой може да си по-рязка и с кой по-внимателна.

Тинчето86 с Виляна - ти се опитваш никога с нищо да не пречиш на никого и никой да не страда заради теб. Винаги говориш с необходимия такт и с усмивка. Понякога чуждата грубост те обижда, но не го показваш. Обичаш всичко красиво, ако нещо ти е прекалено сиво и едноообразно, винаги ще намериш нещо, с което да го направиш по-интересно. Обичаш цветята.

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 401
Rois,абсолютно вярно е всичко,все едно ме познаваш в действителност BlushНе бях се замисляла ,че имената са от такова значение ,но явно няма случайни неща...Благодаря newsm51

# 680
  • София
  • Мнения: 291
Тинчето86 - Виляна.
Нежна, мила, тиха и свенлива, затваряш цвят и прибираш листенца, като Момина сълза преди дъжд, ако някой се опита по някакъв начин да те нарани; с доброто си сърце, като фея докосваш сърцата на другите и понякога става чудо - и не толкова добрите след твоето безобидно вълшебство стават дори много добри.
Не си направена от пяна и не можеш да стъпваш по повърхността на води, но притежаваш друга сила и то също толкова непонятна и голяма - по детски невинно можеш да разтопяваш дори и вкаменени души; там, до където се простира добронамереността, все още човешки крак не е стъпвал и мястото все още никой не е видял ... 




# 681
  • Мнения: 1 004
И аз  Embarassed
Деница и Виктория
  bouquet

# 682
  • София
  • Мнения: 291
Dememo - Симеон и Момчил.
Криеш мисли и чувства, както многовековна гора крие пътеките си с избуели храсти недоверие и наведени клони несигурност; но не винаги е било така отчайващо непроходимо по пътя към теб; тази преграда, без да имаш ясна причина самата ти преди време я изгради; само ти пречи, все трябва да надничаш, повдигайки се на пръсти, за да видиш, как подканящо живота на вън си върви.
На птиче в клетка прилича душата ти, имаш всичко, което желаеш, но не се отпускаш напълно, за да се насладиш; все се тревожиш напразно за това, какво ще бъде и какво е било; а ако поискаш и не ти е трудно да се помолиш, дори Бог е готов още много повече да ти даде; но ти си така щастлива, дори и безкрайно премерена, че щом имаш тях двамата, Никой там горе с нищо друго не може повече да те съблазни ...




 




# 683
  • Мнения: 19
narcis   bouquet Наистина не бах такава.Но ми се струва,че това време е било много,много отдавна.......Препрочетох думите ти няколко пъти и се уплаших! В какво съм се превърнала?Страшно отрезвяващо ми подейства написаното от теб. Благодаря!

# 684
  • Мнения: 98
Много хубава тема!
Моята дъщеря е Мартина,а за бъдещата засега съм избрала Вероника,ще ми бъде интересно да прочета какво мислите вие Hug

# 685
  • Мнения: 11
narcis , Rois  много вярно е това,  което сте написали за мен  Simple Smile направо се учудвам как от едно име разбирате това. Благодаря ви!   Hug А мъжът ми искаше да я кръстим Габриела ще ми бъде интересно какво ще кажете за него.  

# 686
  • София
  • Мнения: 291
Zayo - Деница и Виктория.
Отпиваш на бавни глътки живота си, стараеш се максимално да усетиш вкуса му и истински да му се насладиш; всяка твоя усмивка е хубав спомен за отминали слънчеви дни или мисъл за нещо вълнуващо, което си сигурна, че ти предстои; толкова си жива и енергична, на едно място човек лесно няма да те види да седиш; ако трябва се отпуснеш и да се оставиш да бъдеш себе си, цялото Земно кълбо само за един ден можеш да обиколиш.
С трепет очакваш всеки нов изгрев, защото знаеш, че ще се видиш в очите на една на скоро изгряла първородна утринна звезда; мило ухание на една малка и свидна все още неразсънена сладост и този ден ти предсказва поредните победи и чудеса; и така ти иде да литнеш, да преодолееш и най - високите небеса; само да си сигурна, че ще можеш много дълго все така силно да ги обичаш, а от това ще въздиша по вас с тиха завист люляка ...








# 687
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
dememo със Симеон и Момчил - ти си силен човек, който оставя своя почерк върху всичко което върши. без страх казваш "не', не държиш на всяка цена всички да те харесват. Не обичаш прекалената романтика и фриволното държане. Искаш да възпиташ синовете си, да бъдат мъже, които гордо вървят в живота и са готови да си грижат изцяло за бъдещите си семейства. Ти самата обаче не си жена, която би се оставила да зависи изцяло от мъжа си.

# 688
  • Мнения: 78
С риск да стана нахална, а може би вече съм, искам да споделя на Rois и Narcis, че ако имам момиче искам да се казва Фрея, тайничко. Много ми харесва това име, но е нетипично за "нашите ширини", затова се спрях на Ралица, а половинката на Екатерина... Мисълта ми е, ще направите ли анализ на Фрея, това е любимото ми име за жена  Embarassed   bouquet

# 689
  • София
  • Мнения: 291
ИВКА_777 - Мартина и Вероника /бъдеща/.
Така добросърдечна и обичлива, ти без усилие можеш да доведеш пролетта, ако пожелаеш, дори през всяко едно време на годината; и тази твоя пролет ще бъде по - топла, по - цветна, по - свежа и по - уханна от всички други пролети, които е виждал света; понякога ти липсва достатъчно вълнение, за да се чувстваш наистина жива; но винаги откриваш вдъхновение в дъщеря си и спираш изтичането на дните между пръстите ти.
Въпреки външния вид на изплашено от живота, беззащитно дете, ти носиш в гърдите си много кураж; колко мъки, тревоги, болки и рани можеш решително да зазидаш завинаги в някоя крайпътна чешма, толкова друг едва ли ще може да понесе; това ти помага да намериш светлина дори в края и на най - дългия и непрогледно тъмен тунел; и намерила веднъж онова дълго чакано великденче, тогава никой няма да може да те спре ...

Общи условия

Активация на акаунт