Най-добрият град за живеене 2011

  • 8 228
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 788
...Едно свястно нещо няма. Мръсотия, сивотия, мизерия и манталитет тип див социализъм.
...

 Shocked
Не знам точно в коя част на Бургас Ви се налага да ходите, но нито мръсотия, нито сивотия, нито мизерия в такава степен има...
Имаше период, преди няколко години, когато Бургас наистина беше занемарен и сив, но отдавна вече не е така.
С голямо разочарование мога да кажа това, обаче за Варна. Обичам и Варна, но не ми харесва каква става ден след ден...
Манталитета не искам да коментирам, но определено не е и от "социализъма"...

# 16
  • Мнения: 9 663
Елица, заповядай нещо интересно да разгледаш! И заповядай за по-дълго време! Така "само преминавам" не се приема!  Crossing Arms

Сега да напиша за Видин! Плаче ми се за този град!  Cry Толкова история има. Където копнеш извира история! Има хубаво местоположение, стратегическо, с 2 граници + река и речно пристанище! А е толкова занемарен!  Cry

Наскоро фалира общината! ФАЛИРА! Сградата им е без ток! Отрязаха им телефоните! И щом община фалира, представете си гражданите!
Заплатите са максимум 300-350 лв, а безработицата е унищожително висока!
Пътищата отново тъжна картинка! Наскоро почнаха да сменят асфалта на булевард Панония. Цитирам брат ми "хората толкова са зажадняли за нещо хубаво, че се наредили и гледат как се слага асфалт".
Голяма част от училищата от СОУта (1-12клас) ги направиха ОУта (1-8клас). Няма деца...
Има 1 дискотека, незнам дали театъра работи. Опери, фестивали, култура - няма! Е турнето на Планета минаваше през Видин  Mr. Green
Магазини за дрехи - йок! 10 броя мини Илиенци!
1 мол пред фалит, в които обувките са 5 пъти над цените в Бургас!  ooooh! С очите си го видях!
Наемите на имоти от типа магазини също е в пъти по-висок от Бургас. Може да проверите в имоти.бг примерно!
Във Видин обаче има красива градска градина по протежението на Дунав. Там е и Баба Вида.
А цялата Баба Вида отвътре е издраскана с надписи В+М=ВНЛ, Х*й и подобни. Наскоро я посетих и после с фотошопа редактирах снимките!  ooooh!
Възможност за собствен бизнес - трудно, защото населението е нископлатено. Омагьосан кръг.
Много цигани, мноооого.
Паркирането е по-трудно отколкото в София, честно ви казвам. Най-големите нарушители са около пазара ДО ПОЛИЦИЯТА! И никой не взима мерки!
Спорт - една разпадаща се комунистическа спортна зала и 1 стадион на същото дередже.
Заведения - при Испанеца и Ривиерата!  Mr. Green Друго може и да има, ама ще да е ново и не толкова известно!
Денонощни аптеки няма.
Но пък въздуха е чист, то няма заводи, които да замърсяват!  Mr. Green
Сега се строи мост (той се строи от сигурно 50г), но вече е до средата на Дунава!  Wink
Климата ми липсва. Липсва ми зимата с големите снежни преспи! Особено сега около празниците!

Обичам Видин. Болно ми е за Видин. Имам прекрасни детски и ученически спомени там. Имам най-прекрасното семейство, което живее там, но никога не бих се върнала да живея в него!

Последна редакция: вт, 06 дек 2011, 22:46 от Ice Queen

# 17
  • Мнения: 10 547
10 c's, но и приоритетите и критериите са различни. Преди 9-10 години София беше моят град, към днешна дата, вече като родител, бих избрала да живея в Своге, например.

Бургас е чудесен град и по-чудесен трябва да става. Все пак е столицата на Южното Черноморие. Освен всичко друго, там са съсредоточени и доста пари от туризма. Би било нелепо градът да е занемарен и неугледен.

# 18
  • Мнения: 5 710
Ами именно град от мащаба на Своге  даже бях тръгнала да го пиша/ би бил чудесен "НАЙ-ДОБЪР ГРАД", ако му се наместят някои фактори / заетост, доходи, инфраструктура, администрация/  - хем са на чисто и ненагъчкано, преобладават примерно еднофамилни къщи, не 18ет. блокове и т.н, хем са достатъчно близко до големия град и това, което предлага.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 883
Ice Queen, нека, нека... чудесно и похвално. Ще отделя време следващия път при възможност. Peace

# 20
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
И аз смятам,че Димитровград е много добър за живеене,но не е в анкетата.

# 21
  • Мнения: X

Страшно интересно. То сгради, то плаж, то чудо.  Laughing

Пропуснах едно хубаво нещо, което съв виждала там. SPIRIT of Burgas.   Peace

# 22
  • Мнения: 9 663
А какво искате да правят? Рози, перли и пухчета да валят от небето? Похвално е когато има желание, начинание и резултат, пък дано продължават в тази посока!  Wink

Аз на всички градове в България пожелавам положителни промени. Не мразя другите.  Simple Smile

# 23
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Варна  newsm18
ама другия път!   Confused
Що не видях Банско в класацията? Харесва ми там.

# 24
  • Мнения: X


Бургас е чудесен град и по-чудесен трябва да става. Все пак е столицата на Южното Черноморие. Освен всичко друго, там са съсредоточени и доста пари от туризма. Би било нелепо градът да е занемарен и неугледен.

Друг път столица и има съсредоточени пари. Те парите обикновено се виждат. Даже местните данъци от ваканционните комплекси не отиват при тях. Отиват главно в община Несебър. Само таксите отиват в Кадастъра в Бургас заради скиците.
Питай някой турист дали харесва Бургас и въобще кой почива точно там? По-скоро е летище на Южното Черноморие.

# 25
  • Мнения: 10 547


Бургас е чудесен град и по-чудесен трябва да става. Все пак е столицата на Южното Черноморие. Освен всичко друго, там са съсредоточени и доста пари от туризма. Би било нелепо градът да е занемарен и неугледен.

Друг път столица и има съсредоточени пари. Те парите обикновено се виждат. Питай някой турист дали харесва Бургас и въобще кой почива точно там? По-скоро е летище на Южното Черноморие.

Хм, ами аз съм турист, приятелите ми също. Може би не сме от .... ъъъ някаква специална категория, простете.
Та дори и само летище да е, трябва ли да е мизерно и неугледно? Като София, например. Щото и тя реално е само едно летище, а гордо нареченият булевард "Брюксел", разхождащ чужденеца из дружбенското гето, дава такъв начален тласък на впечатленията му....

# 26
  • Мнения: X

Хм, ами аз съм турист, приятелите ми също. Може би не сме от .... ъъъ някаква специална категория, простете.

И почивате в Бургас?  Joy Съболезнования.  Peace
И по-добре остави сравненията със София.  Wink

# 27
  • Мнения: 10 547
Олеее, сега погледнах, че си Надка. Ясно, ясно!Но нечестно! Заблуждаваш!  Hug

# 28
  • Мнения: X
Олеее, сега погледнах, че си Надка. Ясно, ясно!Но нечестно! Заблуждаваш!  Hug

Много си отворена, пу да не ти е уруки.  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 5 710
темата трябва да се казва "Гласувайте за Бургас за най-добър град за живеене" Simple Smile

Много ме впечатли отчетът в снимки  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт