Най-добрият град за живеене 2011

  • 8 253
  • 147
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 710
те тези неща се провеждат и в София, и то целогодишно.
Летните фестивали са нормални за всяко -морие.
Според мен София няма да бъде мината в културен критерий и критерий свободно време в следващото столетие. Но пък , ако Бургас развие всичко останало това няма да им попречи да са най-, никой град няма всичко

интересно ми е какво си мисли жител на Меден рудник за качеството на живот в Бургас

# 61
  • Мнения: 4 300
Е, сигурно същото като жителя на Младост, Люлин или Надежда- че е на 45 мин път и един автобусен билет от центъра. Друг е въпросът, че в единия център има 5 театъра и още толкова музея, а в другия- един летен театър.

Полярниците може да са хомогенни, ама освен да си пикаят в снега  и да гледат белите мечки какво друго да правят:))

# 62
  • Мнения: 81
Те защото жителите на Bronx, Brooklyn и Queens са много близо до центъра. Какво ли си мислят те за  пиесите на Бродуей.

Предпочитам София, от Бургас съм. Не смятам, че сме за първо място.

# 63
  • Мнения: 4 300
Дишай:) В София съм живяла по малко от 5 години, а съм на 31. Последното, в което мога да бъда обвинена, е шопизъм. Макар че твоят местен патриотизъм е същият- сляп, само че не шопски, а бургаски.

# 64
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Най-доброто място за живеене е там където се чувстваш най-добре. А защо в тази класация са включени само градовете?

# 65
  • Мнения: 4 300
Щото Женева трепери от Долно Езерово  Wink

# 66
  • Мнения: 1 788
... Друг е въпросът, че в единия център има 5 театъра и още толкова музея, а в другия- един летен театър....

Дай сега и тотала - колко театро-място се пада на човек от София и човек от Бургас.
Като вземете да сравнявате със София без капка мисъл - колкото е по-голям един град - в пъти му е по-голяма околията (проста геометрия на окръжността).
Да оставим Бургас и това, че ми харесва там, но който и провинциален град да вземем, като изключим, че им е провинциален манталитета, средностатистическата им култура е по-добра от тази в София...
А само в София го има това от дълбоката околия до центъра да се пътува на цената на градски билет.  Mr. Green

# 67
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Щото Женева трепери от Долно Езерово  Wink
Ами ще трепери, защото няма такъв потенциал както Долно Езерово.
А само в София го има това от дълбоката околия до центъра да се пътува на цената на градски билет.  Mr. Green
Не е само в София. Аз пътувам близо час до работа въпреки че съм с метрото на цената на градски билет (живея във Валенсия).

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 01:48 от emokey

# 68
  • Мнения: 4 300
... Друг е въпросът, че в единия център има 5 театъра и още толкова музея, а в другия- един летен театър....

Дай сега и тотала - колко театро-място се пада на човек от София и човек от Бургас.
Като вземете да сравнявате със София без капка мисъл - колкото е по-голям един град - в пъти му е по-голяма околията (проста геометрия на окръжността).
Да оставим Бургас и това, че ми харесва там, но който и провинциален град да вземем, като изключим, че им е провинциален манталитета, средностатистическата им култура е по-добра от тази в София...
А само в София го има това от дълбоката околия до центъра да се пътува на цената на градски билет.  Mr. Green
Е, ти направо построи нова теория Simple Smile ПРедлагам да изчислим територията на Ню Йорк с формулата  пр2, да забраним достъъпа на не-граждани до  театри, музеи и университети, и да питаме нюйоркчани чувстват ли се ощетени, че на хилядата долноезеровци им се пада един селски театър, а пък те,толкова милиона, се бутат в един Бродуей  Laughing


пп. средностатическа култура много ми хареса,но какво точно влагаш в няо?

# 69
  • Мнения: 1 788
Моля, моля, ти започна да броиш театрите! 
А за средностатистическата култура, пак да ползвам твоя пост - на колко люлянци се пада софиянец ( или на колко млади се пада по един софиянец).  Mr. Green

# 70
  • София
  • Мнения: 7 170
Аз давам глас за Хасково без никога да съм ходила там. Гледах едно филмче и много ми хареса  Laughing А и имам познати, които доста си го хвалят. Ако има някой от Хасково, да ми потвърди думите.
София бих я подкрепила в някои отношения, Варна в други, даже и Видин го подкрепям че ми е на сърце.

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 372
Гледам, говорите си за Бургас Whistling. По принцип, ако трябва да съм честна, нито един град в България не бих избрала за "най-добрия град за живеене". Но не мога да отрека, че в последните години Бургас стана страхотен град. При предишния кмет нещата бяха много зле. Сега почти целият град е претърпял промяна. Снимките, които бяха постнати го доказват, това за тези, които не са идвали тук скоро. Улиците са супер, Морската градина е невероятно място за отдих, разходка, каране на колело, има изключително много места за деца, предназначени за игра, при това всички в перфектно състояние, има си отделено място за кучета. В Бургас бездомни кучета няма. За последните може би 7-8 години съм виждала само 3-4. В Бургас е чисто, боклуци няма, нито препълнени контейнери. Въздухът обаче наистина не е особено чист. В Бургас аз лично знам 3 денонощни аптеки, просто не съм се интересувала за други. Проблем с местата в градините няма. Повечето градини са ремонтирани и са в страхотно състояние. Училищата - ами както навсякъде си има и силни, и слаби училища. Силните обаче наистина са добри. Немска гимназия, Английска гимназия, ПМГ /които наскоро спечелиха някаква международна награда, учениците от 12 клас, ако не се лъжа/, Търговска гимназия, Гимназия с изучаване на романски езици и т.н. Има и много добри основни училища, със страхотна база и много добро преподаване. Като цяло училищата със западнала база са много малко. Университети - тук нещата не са много добри, БСУ обаче е университетът с най-добра база, страхотен е, в последните 10 години оттам излизат много добри кадри, но само по определени специалности, за жалост. Здравеопазване - ето тук е най-големият проблем, определено не смятам, че е на ниво за един толкова голям град. Култура - ами на добро ниво е, имаме си театър, който е доста посещаван, опера, картинни галерии, музеи /малко са, но като цяло историята на града няма какво да предложи за повече/, концерти има редовно, Spirit of Burgas е фестивал, който е изключително посещаван и харесван, през лятото има и пясъчни скулптури, имаме и летен театър, лятно кино, две кина, едното е 3Д, сега се строи нов Мол, който също ще има кино, парковете в града са добре поддържани. Крайните квартали са сериозно обновени. Центърът е страхотен! Прекрасно място за разходка, през зимата не духа, през лятото има сянка, пълно е с кафета, магазини, аптеки, заведения, дискотеки, повечето институции са в близост една до друга. Гарата ни е много добра, имаме летище, всички автобуси са нови, всички спирки са нови и с разписания. Около Бургас са съсредоточени най-хубавите курорти. Десетки са. Варна не предлага това на туристите. Хубавото е, че има шумни курорти като Сл.бряг, но има много тихи, спокойни и чисти такива, доста са. Морето няма да го споменавам Mr. Green. Бургас освен море, предлага и отдих в Странджа, страхотно място. Заплатите определено бих казала, че са доста добри, работа има, особено лятото. Градът е сравнително спокоен, задръствания има около 17ч., но не се чака повече от 5-10 минути, което може би за софиянци нищо не е Laughing.

Едва ли някой ще прочете всичко това, но все пак - да, Бургас е хубав град за живеене, особено в последните години, но определено има какво да се желае още, както във всеки един друг град Peace. Дали е най-добър за живеене, не бих могла да определя, след като не съм живяла на всички други места в страната, лично аз от здравеопазването не съм доволна единствено, което си  е доста важно, от всичко друго съм доволна. Peace

# 72
  • Мнения: 9 709
Да добавя, че и във Варна и в Бургас не ми харесва това, че пристанищата им са тупнати в центъра на града!  ooooh! Много по-добре щеше да е да са откъснати на поне 15км, на неутрална територия . Хем близо до големия град, хем няма да се съсипват градските плажове и картинката около тях  Mr. Green.
На мястото на сегашните портове най-удачно е да са административни красиви сгради, паркове, че дори и жилищни площи.

п.с. В горното не включвам пристанище за туристически кораби и лайнери!  Sunglasses Те ми радват окото!

# 73
  • Мнения: 945
елфчето, много хубав пост Peace Подкрепям на 100%

# 74
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Ако си спомняте, наскоро имахме избори. Кметът на Бургас от раз получи висок процент. Не знам дали в момента е най-добрият град за живеене, но със сигурност е с най-високи темпове на развитие.
 

Общи условия

Активация на акаунт