Отговори
# 15
  • Мнения: 1 069
Благодаря момичета за топлия прием. За първата страничка - аз съм на празната дата 29-ти юли, 36г., четвърта бременност!

За ФМ не се колебайте и не пестете парички за нея. Само да допълня информацията на anilak за ФТ. Уф, не помня никове - кой чакаше две бебчета, а после остана само едничко?  newsm78 Няма значение, живо и здраво да е, но при бременност с близнаци кръвните изследвания дават отклонения и при тях се препоръчва само и единствено фетална морфология. На този преглед се гледат освен вътрешните органи се гледат най-вече специфични показатели, които да предотвратят раждане на детенце със синдрома на Даун и някои други. Например, една от носните кухини при синдрома на Даун липсва, гледа се също и малкото пръстче на ръцете, да няма по-малко фаланги от нормалното, сърдечните камери и всичко това се вижда на въпросната апаратура до 16 г.с. Това е първата и най-важна консултация от всички.

# 16
  • Мнения: 1
Мелина 3 благодаря ти ходила съм и при него с две думи добър е но е много голям скъперник.Постоянно ти говори за пари,колко е добър а и прегледа е много скъп.С поведенито си като че ли дразни.Поне при мен беше така.Ще дадеш отзиви може и да се пооправил все пак аз ходих преди 5 год.

# 17
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Няма защо.   bouquet Непременно ще дам отзиви, пълен отчет. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 32
BeReady ако имаш доверие на лекаря си,то той знае кога да ти пусне изследвания.Ако все пак имаш притеснения,говори с него,попитай го Simple Smile
Мама на Влади нищо не се е променило при Давидков,много познати ходиха при него и се опариха,уж най-добрата техника,но лично аз не бих го определила като добър специалист,но има и доволни.Важното е всяка от нас да има доверие на доктора,нормално е да имаме различни предпочитания.
С предната бременност ходих при Балев,три пъти,аз лично съм много доволна.Прецени в ръцете на кой ще се чувстваш спокойна и си запази час за него.
http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 91&Itemid=158
Ето една полезна информация за 2д,3д и 4д.На мен също ми е казано от лекар,че ФМ се прави предимно в режим 2Д,3Д и 4Д се ползват в някой случаи за доизясняване на проблема(ако има наличен такъв и то не при всички).Важното е кой стои зад апарата.
Нинс АГ-то по ЗК ли е?Просто при следващия преглед си направи устата и питай дали иска направление(ако е по ЗК).ФМ до колкото знам варира от 70-150лв,зависи при кого ще идеш и какво ще искаш,до колкото знам някои правят дискове,а те се заплащат допълнително.Във Варна взимат предимно около 70-80лв(без диск),само Давидков взима по 150лв(преди няколко месеца взе на моя позната толкова,но той на всеки различно взима).

# 19
  • Мнения: 24
Да, АГ-то ми е по ЗК, още първия път отидох при личния си лекар, взех си направление и отидох там...не ми е взимала никакви пари, пусна си ми изследвания, всичко както трябва .... но не сме говорили нищо за 4д, а аз определено искам да отида ....

# 20
  • Мнения: 115
Цоп и аз тук, да ни е честита новата темичка!
Хич не пиша напоследък, ама то и нищо ново няма при мене... скууука една такава...  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 32
Нинс значи те е записал още с първото ти ходене.Попитай го следващия път като ще ходиш,може да е забравил или да си мисли,че си наясно.

# 22
  • Мнения: 15 035
Nins87, изследването не се поеме от здравната каса, може това да е причината. Аз още първия път предупредих, че искам всички необходими изследвания, без значение дали се поемат или не от ЗК, затова и ми каза. Но първата ФМ се прави някъде към 11 г.с., преди това може да е прекалено рано. Така че все още има време.

# 23
  • Мнения: 1
 Hug
ha-ho и аз със първат бременност ходих при Балев много съм доволна,но това записване ме притеснява при условие че не съм от Варна.То беше в определен ден и час да звъннеш то постоянно дава заето...изключително трудно записване.Ама ще гледаме живот и здраве    bouquet

# 24
  • Мнения: 28
Да се запиша и аз в новата тема Simple Smile
Ама много ни е хубава с украса и настроение! Благодарности на създателката, че не се ориентирах кой я пусна  hahaha

# 25
  • Мнения: 25
Много хубава нова темичка сме си заформили  Hug
Аз днес си взех изследванията, които ми ги пуснаха по ЗК и най-накрая знам коя крвъна група съм, хехе Simple Smile))

За ФМ и аз си мисля до Варна да отида, защото с нашите "специалисти" в Бургас хич не ми се рискува. Имате ли препоръка за Варна към кой да се обърна?

# 26
  • Мнения: 51
най-сетне се усмихнах широко за деня-като видях темичката-грейнах  Nature Sun With Face
браво на постаралите се да я оформят! Flowers Bouquet
да сме живи и здрави всички и да ни пазят всички съществуващи силички Simple Smile

# 27
  • Мнения: 32
Мама на Влади аз предният път само за първата чаках много,следващите две все се падаха около празници-и се обаждах по телефона и имаше часове.С удоволствие бих те записала,но този път ще ходя при лекаря,който ме изражда.Но ако има мама,която ще ходи при Балев едва ли ще и проблем да те запише и тебе.
Джели аз лично имам наблюдения от доц.Балев и го препоръчвам с две ръце.Зависи какво очакваш обаче.Доцентът е пестелив на думи,рядко изпада в дълги и широки обяснения,но винаги отговаря ако го питаш.Дискове не прави,само 2-3 снимки,преглежда на 2Д,но апарата му е 3Д.С две думи: ако искаш да се убедиш,че всичко е наред,той е човека,ако обаче търсиш по-голяма емоция-клипчета,снимки,дискове Давидков има много добра апаратура за това.
ето една темичка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=353356 има доста тука във форума.

# 28
  • Мнения: 2 401
Белагодаря за новата темичка!  bouquet
Нели, добре дошла, браво за смелостта да имаш такова голямо семейство!

# 29
  • Мнения: 25
ha-ho , благодаря ти! Ще разуча още малко по въпроса, имам 2-3 седмици за размисъл Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт