КГБ = Клуб на Готините Баби - 117

  • 46 462
  • 639
  •   1
Отговори
# 75
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 318
 Момичета, благодаря ви за поздравите към майка ми!  bouquet Ние напазарувахме за тържествената вечеря и сме готови.
Здравче, за домашните гирлянди - по най- простия начин: листи от гланцово блокче се режат вертикално на лентички, които се залепят на кръгчета и се съединяват с други лентички.Може да се ползват и шарените рекламни брошури на разните магазини.Едно време правехме и фенерчета от гланцово блокче: правоъгълно листче, сгънато на две се нарязва на няколко ивици (не до края) и като се отвори се залепят срещуположните краища.А отгоре се залепя лентичка като дръжка и...готово!

# 76
  • Мнения: 2 099
Здравче ,веднага ти пиша как ги правя
Една не много голяма цигулка за да не са много големи ринговете Измиваш добре   Режиш на кръгове с дебелина 1-1.5 см,почистваш от семенната част и редиш в тавичката Отделно си нарязала на кубчета /не много големи/ ябълка и дюля,може да добавиш сушени боровинки или стафиди , и напълваш празната част на ринговете  Посипваш със захар Наливаш една чаена чаша с топла водичка в тавата и пъхаш във фурната при 170 градуса Завиваш с алуминиево фолио и печеш около 30 мин После махаш фолиото ,поставяш орехови ядки и отново пъхаш във фурната да се позачервят плодовете Когато е готово /на дъното  захарта с течността се карамелизира/ изваждаш посипваш с пудра захар с канела или с мед и сервираш студено  Дано ви хареса Ние много го лапаме това десертче.. Embarassed

 newsm22 coolcool

Има ли как да пратим на Рамона онзи брой от ТЕМА, където клуба беше зачетен и отразен
по уникален начин - благодарение на Марина?

# 77
  • Мнения: 2 099
Момичета, благодаря ви за поздравите към майка ми!  bouquet Ние напазарувахме за тържествената вечеря и сме готови.
Здравче, за домашните гирлянди - по най- простия начин: листи от гланцово блокче се режат вертикално на лентички, които се залепят на кръгчета и се съединяват с други лентички.Може да се ползват и шарените рекламни брошури на разните магазини.Едно време правехме и фенерчета от гланцово блокче: правоъгълно листче, сгънато на две се нарязва на няколко ивици (не до края) и като се отвори се залепят срещуположните краища.А отгоре се залепя лентичка като дръжка и...готово!

  Kiss newsm35  party006
забравила бях ...  newsm78

# 78
  • Мнения: 77

Здравче, добре че напомни за списанието, като решим да се срещнем, може и само двете, ще и дам моето да прочете за нас.
Добре, че спомена, макар че няма много снимки, но ще го нося с мен.
Остава само да определим ден за среща.

Доби, Светле, казвайте можем ли да се срещнем преди празниците, ден и час!
Дайте варненската група да покажем ниво Joy.......кои сме, колко сме......фотото от вас!

Янче, весел празник! Hug

Пак чао!!!!! Laughing

# 79
  • София
  • Мнения: 475
Янче, да е жива и здрава майчицата ти newsm59

ЕТО НЕЩО,КОЕТО МИ ИЗПРАТИХА  ОТ КНИГАТА "Ключът" на  Джо Витале, участник в The Secret/Тайната –филм,който е хубаво да гледате.
 
Обещанията, които всеки човек трябва да даде на Себе си:

Да бъдеш силен
и нищо да не е в състояние
да наруши вътрешния ти мир!

Да излъчваш и внушаваш
здраве, щастие и благосъстояние
на всеки, с когото общуваш!

Да накараш всичките си приятели
да почувстват, че притежават
нещо много ценно!

Винаги да гледаш
от слънчевата страна на живота
и активно да прилагаш оптимизма си!

Да мислиш само най-доброто,
да работиш само за най-доброто
и да очакваш само най-доброто!

Да се ентусиазираш
от успеха на другите също толкова,
колкото и от собствените си успехи!

Да забравяш грешките на миналото
и да фокусираш вниманието си върху
великите постижения на бъдещето!

Да имаш винаги ведро изражение
и да даряваш усмивка на всеки срещнат,
независимо дали е познат или непознат!

Да отделяш извънредно много време
за самоусъвършенстване, така че
да не ти остава време да критикуваш другите!

Да си максимално силен,
за да допуснеш мрачни мисли,
твърде благороден, за да се гневиш,
твърде уверен, за да се страхуваш
и извънредно щастлив, за да позволиш
присъствието на беди и проблеми!

Да имаш високо мнение за себе си
и да заявиш този факт пред света,
но не с гръмки думи, а чрез велики постъпки!

Да живееш с вярата,
че целият свят е на твоя страна и те подкрепя
при условие, че си верен на най-доброто в себе си!

ВЕСЕЛ УИКЕНД!
 Като нещо абсолютно задължително -УСМИХВАЙТЕ СЕ ПОВЕЧЕ, ДОРИ ПОСТОЯННО!!!

# 80
  • София
  • Мнения: 475
Танита,  Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet newsm51 newsm51 newsm51

# 81
  • Мнения: 0
Танита ,непременно носи списанието !Иска ми се да прочета !Защо пък да не сте медийни звезди ?Това просто е потвърждение ,че все още ставаме ,не сме за изхвърляне ! newsm10
Маичка ,това което си публикувала е супер Де да можех винаги  и всичко това да си обещавам Но пък трябва да  опитваме нале!
Ето нещо ,което аз много харесвам  и просто ще допълня,написаното ..

Бъдете кралици. Дръзнете да бъдете различни.

Бъдете първооткривателки. Бъдете начело.

Бъдете жени, които в лицето на неприятностите продължават да прегръщат живота и вървят безстрашно към предизвикателството. Приемете го!

Бъдете търсачки на истината и владейте своето кралство, каквото и да е то - Вашия дом, работа, семейство - с изпълнено с обич сърце.

Бъдете кралици. Бъдете нежни. Не преставайте да раждате все нови и нови идеи и да се радвате на женското си начало ... Най-горещата ми молитва е за това да престанем да си губим времето в ежедневна суетня и посредственост ...

Ние сме дъщери на Бога - тук сме, за да научим света как да обича...

Няма значение какво сте преживели, откъде сте, кои са родителите ви - нито пък социалното или икономическото ви положение. Тези неща са без значение. Значение има само как избирате да обичате, как избирате да изразявате любовта си чрез своята работа, чрез семейството си, чрез това, което сте избрали да дадете на света...

Бъдете кралици. Бъдете господарки на силата и величието си!"

Част от речта-обръщение на Опра Уинфри към абитуриентките от женския колеж "Спелман" през 1993 година

# 82
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Добър ден , момичета!  bouquet

Яне , да ти е жива и здрава майчицата ти!  bouquet

Рамона , ето публикацията!
http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=670&aid=15402

# 83
  • Мнения: 2 099
Ей, Жабче, голяма работа си! Прочетох си пак статията и чак "ми се изпотиха очите" /Алиса/
 Sob

# 84
  • Мнения: 0
Жабче,благодаря  прочетох я ! Страхотни и  известни сте  GrinningНе съм учудена  ,аз ви четях отдавна отстрани ама все не се решавах Чак сега ми стана ясно ,защо като се вмъкнах тук ,някой  ми поиска виц -то това било паролата ,ама отде да знам Grinning
Аз сега имам повечко свободно време  и затова докато това "продължава" ще ви досаждам с писане  Embarassed
Сега се залових да правя царевичен хляб за вечеря -дано се получи  ще ви почерпя
Поздрав  за онези които надничат тук http://www.vbox7.com/play:d2d67014

# 85
  • София
  • Мнения: 5 074
Е, не - разбихте ме  Joy Joy Joy
Това не го бях прочела.

# 86
  • Мнения: 7 442
Е, не - разбихте ме  Joy Joy Joy
Това не го бях прочела.
        Хули,имам две списания със статията и ако ги открия ще ти подаря едното! Peace

# 87
  • София
  • Мнения: 1 750
Янче,честит рожден ден на майка ти! Да е жива и здрава,да се радва на обичта и грижите ти !
  Цветя за нея и теб:


     От сутринта се каня да пиша.Но съм покачила кръвното и много ме боли главата.Та,отлага се...

# 88
  • ВАРНА
  • Мнения: 144
Привет момичета!
Танче Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

След 3 дни само на сокове,вода и чайчета - жива съм,  остана само  да повлияе на алергията ми, а ако запазя и свалените килца - ще е супер.
С малко закъснение, изварения компрес - помага Peace - изпробвано в/у сина ми.
Янче, честит рожден ден на майка ти! Да е жива и здрава!
Рамона, ще чакам да споделиш за царевичното хлебче, а аз горещо ви препоръчвам  хлебчето на Йоли http://yoli-www.blogspot.com/2010/03/blog-post_20.html. Много бързо,лесно,вкусно. Показвам ви моето произведение.


До после.

Последна редакция: нд, 11 дек 2011, 18:01 от Мари М

# 89
  • София
  • Мнения: 16 148
Янке, честит рожден ден на майка ти! Да е здрава, подвижна и да си помагате взаимно.   bouquet
Сутринта къде съм бляла и не съм видяла почерпката. Завеяна работа...
Ходих при Ани да ме подстриже. После се помотах малко по улиците. Докато печеше слънце изведнъж заваля. Та за да не ми се развали формата на косата инвестирах в чадър от 3 лв. Ми, ще ми спадне "убиемчиту" пък. После си взех Прима карта с мобилен интернет и 5 шоколада + 5 сока, и двете от сайтовете. Прибрах се с метрото и сега рибената чорба ври. От 1 глава сьомга излезе много месо, та има да си яммммм. Пламен каза, че такова не вкусва. Ани дано пробва, ама надали....
За кучо - той седи само в коридора. Още като го взехме Пламен забрани да влиза по стаите.
Та само там са пораженията.
Гирляндите и фенерчетата си ги спомням от дете. Имаше и едни други - цветна хартия, нарязана на тънки лентички и после навървена на конец, рошава. Дано сръчните домакини разбрат за какво говоря.

Общи условия

Активация на акаунт