Отказва да ходи на тренировки......

  • 7 181
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Atarax така е, от много е по-лесно да избереш. Но по-голяма такса за по-малко тренировки, в момента в който се разбере и ще настане вой до небето. По-добре си е една и съща такса, а на състезателите тренировките по-дълги и по-чести. Такава е тактиката на нашата треньорка. Докато бе подготве щерката тренираше 2 пъти в седмицата по час и половина, т.е. по един час, че останалото бе загрявка, а като стана състезател само от ноември е на схема 4 дни, преди 5 дни в седмицата тренираше /през лятната ваканция по цял ден, през учебната година по 4 часа/. Всички заедно ги събира лятото един месец, през който им организира един вид лагер, тогава и таксата е 4 пъти по-висока. Организира им различни състезателни игри с елементи от гимнастиката, води ги на басейн, батут и щерката си държи на този лагер да отиде поне 1 седмица. То и няма начин толкова деца заедно да тренират нещо сериозно. Просто им дава "почивка" като запазва добра физическа активност. Че и ги кара да четат след обяда от задължителната литература.
От една страна, ако децата са малко има резон подгответата да са заедно със състезателите, малките да се нахъсат от по-големите, но само ако залата позволява, както и бройката на децата.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Водих дъщеря ми на художествена гимнастика няколко месеца. Тръгна с огромно желание, което с времето започна да отслабва, а последното й ходене беше съпроводено с рев.
Причината е , че тренират заедно малки и големи, треньорките викат по по - големите и тя се плаши от крясъците.
Много ме е яд, че по този начин изгуби желанието си и , че по - рано не разбрах какъв е проблемът й. Бивша спортистка съм и възприемах нежеланието като липса на отговорност ...

# 17
  • Мнения: 1 567
Доста е чувствителен (нали е Лъв Wink) и докачлив.....
намалихме продължителността на тренировките, следобяд не ходи на занималня, не го претоварвам с нищо, има време и за игра, и за храна, и за почивка....
Вие сте.....вероятно пропускам някои работи....
Същата работа, само, че е момиче и спортът е плуване.
Сега сме в преговори... Я да видим  ooooh!

# 18
  • Мнения: 8 999
намалихме продължителността на тренировките, следобяд не ходи на занималня, не го претоварвам с нищо, има време и за игра, и за храна, и за почивка....
Вие сте.....вероятно пропускам някои работи....
Вероятно пропускаш да вземеш под внимание какви са желанията на детето ти.

# 19
  • Мнения: 801
Е и, какво толкова, като не иска не иска. А това че треньора ти е казал, че бил голяма надежда, каза ли ти и за щетите върху здравето на сина ти, за да осъществи надеждите ви.
Спортната гимнастика е един от спортовете с най- много и тежки травми. Не познавам възрастен спортист на европейско и световно ниво, който да няма износване на двигателен апарат, травми и болежки от времето на кариерата си. Сестра ми има 5 кила медали, ако ги предаде за метал, дали ще си върне здравето. На мен от спорта ми останаха скъсани сухожилия, и износени стави и прешлени.
Спорта е здраве, когато е за удоволствие. Тренирането за постигане на успехи е за манияци за слава.
Детето ти в случая проявява само здрав разум и е разбираемо, че не му харесва. Той е само на 6, остави го да си играе и не му отнемай детството. Не знам дори защо трябва да ходи на тази възраст на училище.

Последна редакция: чт, 16 фев 2012, 22:10 от rila11

# 20
  • Мнения: 1 013
намалихме продължителността на тренировките, следобяд не ходи на занималня, не го претоварвам с нищо, има време и за игра, и за храна, и за почивка....
Вие сте.....вероятно пропускам някои работи....
Вероятно пропускаш да вземеш под внимание какви са желанията на детето ти.

Ако се съобразявахме с всички желания на детето...

# 21
  • Мнения: 8 999
Не с всички, но някои желания са наистина важни.

# 22
  • Мнения: 1 013
Въпрос на приоритети. За мен детето да спортува е сред най-важните.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 122
едно е да спортува за здраве и удоволствие, друго е за постигане на резултати, ако е за първото(което за мен е важното и хубавото) бих намерила неговият спор, клуб, трениор, където е се чувства добре и ще ходи с удоволствие, ако ще е заради второто....мерси за болните родителски амбиции...за мен това не може да е преоритет над  желанията на детето ми.

# 24
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Моето виждане е по-различно. Не е въпрос на родителски, както ги наричате,
болни амбиции, а научаването на детето да има особено отношение към дар-
бите, които има. Ако има талант в дадена област, добре е да го развива, макар
и с цената на това да му викат. Съвсем друго е, ако няма заложби. И не важи
само за спорта. С други думи, да се научи да се обича и да се грижи внимател-
но за онова, което има.

# 25
  • Мнения: 3 034
Аз ще подкрепя малко по-строгия подход в случая, с известни уговорки. Аз също съм бивш активен спортист. И също имам дете, което е чувствително, лесно се засяга, че и до рев сме стигали и т.н. Но! Спортът учи на дисциплина, на постоянство и изгражда воля, нещо което по рождение моето дете има нужда да поразвие доста. Тази тенденция с мрънкането и отказването при най-малкото съпротивление аз няма да я подкрепя у него, защото не смятам, че ще му е полезна в бъдеще. Искам обаче да подчертая, че има различни спортове и някои от тях просто изключват спортът за забава в много ранен етап, вие сте се спряли на такъв. Аз избрах засега кънки и плуване, защото там периодът, в който няма нужда да се тренира сериозно е по-дълъг. Тоест, може би да смените спорта е вариант. Да се отказва по принцип - за мен не.  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 12 554
Джентил, у дома имах подобна ситуация. Синът ми също е Лъв и също е толкоз чувствителен към забележките. Тренира плуване.
При реакцията - ма той ми се кара - просто му казах, че като не иска да му се карат да плува както иска треньора и да си отваря ушите. И че аз също не искам да ходя на работа, а да си лежа у нас и да спя, но в живота човек трябва да прави това, което трябва, а не това, което иска.

Нямам никакво намерение да го спирам от тренировки, напротив. Тези леки тръшканици не са, защото той не обича да плува или тоооооолкова много се е засегнал, а защото като всеки Лъв е мързелив. Това им е много основна черта от характерчетата. Типични котки. Предпочитат тънката лайсна.
Аз обаче не мисля да го оставям да ме разиграва. Така че всяка събота и неделя е на басейна. И след като видя, че няма да му отстъпя, повече проблем не е имало.

И съм напълно съгласна със simplyaven - спортът е за да го научи на дисциплина, на трудолюбие и упоритост.

# 27
  • Мнения: 2 865
Аз бих постъпила така: определям един период за "отпуска" 2-4 седмици, през който не го водя. След това му се поставя въпроса дали иска да започне да ходи след като е свършила почивката, ако не иска го отписвам.
Винаги може да започне да тренира отново този или друг спорт и след година и след две.
На училище от 6 години плюс сериозни тренировки - дори да се справя, тежестта от многото отговорности си я има.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 122


И съм напълно съгласна със simplyaven - спортът е за да го научи на дисциплина, на трудолюбие и упоритост.

аз това не го отричам, но не всеки спорт е за всеки, т.е. човек трябва да си намери мястото и да се чувства добре, за да прави нещата наистина с кеф и да им се отдаде, а не по задължение, принуда, с досада и т.н.
Какъвто и талант да има човек, ако я няма страстта и желанието все тая, няма да стигне далеч, напротив, ако тях ги има и с по-малък талант може много да постигне.
Аз не съм на мнение, че при всяко мрън трябва да се отказва, ноако наистина има сапротивление и детето не желае (особенно професионално) да се занимава, може би просто трябва да се пренасочи или намали темпото.

# 29
  • Мнения: 10 547
А пък и има хора, които изобщо не са родени да спортуват, още по-малко пък да правят това пет пъти седмично.

Общи условия

Активация на акаунт