Мило дневниче!

  • 4 992
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 175
Когато бях малка си водех дневник, но не от сълзливия емоционален вид (тези никога не са ме блазнили), а фактологичен дневник за това как минава денят ми. Пишех през лятната ваканция, когато бяхме на село, и тъй като там съм прекарала най-щастливите моменти от детството си, се радвам че съм писала, за да мога сега да чета и да се връщам в спомените - за животните, за необятните поля, за игрите на открито до мрак, за приключенията из реки и баири, за обичните баба и дядо. Едва ли бих си спомнила всичко това само по памет, а сега чрез тези дневници то е овековечено - частица история от щастлив период на живота ми. Това ми е много по-ценно от разни пубертетски терзания по момчета  Wink

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нямам и никога не съм имала. Не ми допада да споделям с хартията.
Но намирам идеята на додо_додо за превъзходна. Мисля, че наистина на 31-ви декември заслужаваме да се отдадем на ретроспекция и хронологично описване на изминалата година. На една достоплепна възраст писанията биха те радвали страшно много. А ако има и на кого да ги четеш... съвсем ще полетиш Hug

# 17
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Правих опити и аз да водя дневник в 9-10 клас, вдъхновена от дневниците на моя баща, които бях намерила и прочела.
Е, трябва да ви кажа, че по-занимателно четиво от това рядко бях срещала до тогава.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Водех си дневник от началото на пубертета до към 23-4 год възраст. Нямах много приятелки тогава, с майка ми никога не съм била близка и си изливах душата в дневника. Пазя ги всичките, даже наскоро ги препрочетох. Понякога ми става смешно, понякога ме хваща срам и се чудя каква съм била и как може човек толкова да се промени.  Laughing Вече не водя, едно поради липса на време, пък и нямам като че ли такава нужда. Явно съм се научила да говоря и има с кого.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 217
Опасни са...дневниците....

# 20
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Водите ли си дневник?
Да, водя си
Наистина ли там пишете неща, които не бихте искали да бъдат прочетени от никой друг?
По-скоро там изливам емоционалното си претоварване. Винаги е добре да има къде да споделиш нещо, което не е за чужди очи/уши
Някой чел ли е дневника ви без ваше съгласие?
Не, разбира се. Живея с интелигентни хора, които също държат на личното пространство и не нарушават чуждото.
Как се почувствахте?
....

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Опасни са...дневниците....

понякога полезни Wink

# 22
  • Мнения: 7 947
Водите ли си дневник?
Наистина ли там пишете неща, които не бихте искали да бъдат прочетени от никой друг?
Някой чел ли е дневника ви без ваше съгласие?
Как се почувствахте?
Като малка имах, баба ми го беше прочела и ми го каза след време, почувствах се ужасно засрамена. Оттогава не съм имала. По едно време списвах онлайн в мой блог, но накрая го зарязах и него. Май съм си свикнала да си тая вътре в мен.  Wink

Опасни са...дневниците....

понякога полезни Wink

Полезни не бих казала, чела съм нещо като дневник на любим човек, след което дълго плаках. И въпреки това - когато ми попадне нещо подобно, не се стърпявам, чета го и после...съжалявам.

# 23
  • София
  • Мнения: 221
Някога като ученичка имах два дневника, един скрит за мой си споделения хи един в/у бюрото с цел мама и тате да го прочетат. Спомням сиче, във явния дневник бях " споделила"/ мило дневниче, днес получих двойка , ще си скрия бележника. Обещавам един ден когато имам деца никога да не им се карам за двойки и отсъствия/ Joy. Имаше ефект, не ми се караха само ми казаха  , да си преговоря и да поискам да ме изпитат

# 24
  • Мнения: 7 947
Сещам се за модата на двата бележника - единия истински скрит /който се вади, защото уж е загубен първия/, а всъщност първия се показва вкъщи, чинно попълван от съученици  Joy

# 25
  • Мнения: 6 365
750words.com- хем практика, хем си изкарваш неща от главата с писане.

# 26
  • Мнения: 232
Имах като тинейджърка, естествено за майка ми беше супер да наднича вътре. Предполагам, че дневниците са измислени от такива родители като нея, за да видят какво се мъти в тинейджърските главици  Laughing

# 27
  • Мнения: 15 379
Когато бях на 14 имах дневник.
Сега да седна да пиша ми се струва безмислено и напълно излишно.

# 28
  • Мнения: 195
Да. Воденето на дневник много ми харесваше , но за съжаление където и да го криех нашите все го намираха и четяха.  

# 29
  • Мнения: 304
Като малка имах за кратко, много съкровени неща писах  Blush. След известна пауза си го  прочетох и направо ми стана неудобно пред мене си какви глупости съм писала и повече не захванах. Crazy

Сега бих водила дневник на дъщеря ми и малко съжалявам, че първите две години не го направих, но все докато се наканя и минало сума ти време... Без да е нужно да се пише кой знае какво, може да са два-три реда през няколко дена, може да е само снимка, но нещо което ще ме усмихва след време. А може и на нея да и е интересно един ден.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт