СЕПТЕМВРИ'09 - тема 40

  • 35 667
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 141
Аз за ядене все още му взимам детска кухня - на обяд яде месното, следобед десерта и за вечеря постното. Обикновено обаче освен яденето от кухнята яде и от нашата вечеря каквото има. Пред деня набива постоянно плодове, много обича ябълки, круши, банани, мандарини.
Събота и неделя яде от нашето ядене - обикновено готвя разни варианти на кюфтета със сос, супа топчета, пилешка супа, пиле с ориз, месо с картофи, риба печем на скара, мусака, абе не е много богат асортиментът. За закуска редувам 3-4 неща - млечна каша /от бебешките/, безмлечна със сирене и масло, кисело мляко с различни зърнени ядки и мед. Събота и неделя му разнообразявам с кус-кус, домашна юфка, сандвич с нещо. Досега не съм се сещала да му правя бъркани яйца, ама ще взема да пробвам.
Засега какао, данонино, плодови млека не давам, а и той не търси. Понякога му купувам пак от големите плодови пюрета за следобедна закуска, бъркам кисело мляко с плодове, ей такива работи.
Бобови не ще да яде никакви, дави се от люспите и повръща. Crazy

# 31
  • Мнения: 38
Получихме си подаръка от Емир. Децата разопаковали на момента и са много доволни...едно коледно е у дома Simple SmileУтре ще сложа снимки в албумчето.
Преслав закусва в яслата. Бях много изненадана като прочетох в менюто, че им давали ръсеница. Аз много обичах като бях малка, но не съм се сещала да направя в къщи. Иначе в събота и неделя обикновенно се нацоква доволно с кърма, хапва банан или друг плод и до обяд не се сеща за ядене. Почитател е на супите-борш, зеленчукова, пилешка, топчета, спаначена, рибена, телешко варено. Обича манджи с ориз. Обожава риба. Хапва и скара. Боб и леща не обича.

# 32
  • Мнения: 493
Такааа, сега съм вече от компа и мога да пиша  Laughing

И двете деца ядат от общата храна, за никой не се готви отделно. Обичат картофена яхния, леща, картофи с грах, ориз на фурна, задушени зеленчуци. Явор е луд по пържените картофи, благодарение на дядо му, който му даде да опита  #Cussing out/преди това не проявяваше интерес когато ядяхме/. Закусва: филийка с конфитюр, попара, филийка с крем халва, сиренки, палачинки... Не обядва, защото заспива в 12, но като стане в 14 си изяжда всичко/пробвала съм да го храня преди да заспи- не иска/. По всяко време се ядат портокали и ябълки. Обожава мъфини. Много обича през деня да пие чайче. По някое време си разделят една кофичка кисело мляко с малката.

# 33
  • Мнения: 5 026
Цитат
Бях много изненадана като прочетох в менюто, че им давали ръсеница.
Какво е това?

Дали ще ви изненадам,ако ви кажа,че и двамата кихат и влачат сополи? Преди 2 дни си допиха АБ, иде ми...не знам какво да направя. Нямам никакъв избор и ще ходят на градина утре. Мъка ми е, честно, как ще ги пусна сополиви, не заради другите деца, щото те си влачат сополи, а заради това, че ще им е дискомфортно, особено на Свил  Confused

# 34
  • Мнения: 8
Здравейте!
Валери си хапва добре, но според мен ограничено, особено като дойде време да го мисля като днес. Не опитва почти нищо ново, но пък обича супа всякаква, без картофена, ориз, месо понякога, фрикасе, и плодове и моркови от зеленчуците. В яслата си хапва почти от всичка, стига да не е риба с доматен сос или свинско със зеле \даже и го повърнал последния път\. Та през седмицата съм спокойна, че си хапва добре. Не обича сухи храни, както и пържени картофи и салами разни. Хапва си като сме някъде на гости картофки, но примерно три. От саламчетата обича само филета разни и кренвирши, естествено ooooh!. А и интересното е, че когато аз приготвя зеле го яде, явно не му допада просто това от яслата. Данониното го разлюбихме, кроасани яде много рядко, никакви корнфлейксове не съм му вземала, а яйцата не ги долюбва. ОТ тестените закуски си хапва макарони, кус-кус, попара, бъркана баница, много рядко сандвич. Повечето пъти закусва в яслата.
Аз мисля, че това с неопитването на непознати неща си е просто налагане на волята, защото като сме на гости и понякога, когато е в настроение опитва, инъче - не. Ако знае колко губи Laughing.
А и Ивилда питаше кога ми е термина - на 24-ти януари.

# 35
  • Мнения: 1 046
Добро утро.

Вече мога да ви се похваля, почвам работа - ама вече на редовно място, май приключих със заместването. Доволна съм и леко стресната. За съжаление не се махна пенсията, ами ще работя с нея, просто младото девойче - моята приятелка се мести на друго място и тя ми освобождава мястото си. Сега ми предстои борба с родителите, които уж познавам, но трябва да убедя че ставам за тази работа и ще им подготвя добре децата за първи клас. Кофтито е, че си имах планове за празниците, най-малко съпружеството си взе отпуска за да сме си заедно, а сега ще работя. Определено съм със смесени чувства. Така похвал-оплаках ви се.

Дребния е ок, беснее -грубо казано, но все с нещо ме занимава. Ела, дай, вземи, ам-ам, на гърнето, ръцете да измие.

Ръсеница - случайно да е филия с лютеница и сирене отгоре.... newsm78 Нещо такова ми звучи.

Момичета имам чувството, че Боян ще си остане вечното бебе - самостоятелен е, сам се храни, има претенции, отговаря, говори, но някак си като бебе се държи - ляга по земята търкаля се, лапа си краката, плюе, за всяко нещо плаче и се гушка все в мен. Не, че очаквам да се държи като голям човек, все пак е на 2 и нещо, ама някак си понякога все едно гледам бебе на година и нещо. Предполагам, че се лигави в повече от необходимото, но все пак. Вашите изпадат ли в бебешки моменти или аз нещо имам в повече очаквания.

Мая, то направо не останало   bouquet

# 36
  • Мнения: 314
Честито Надина!
Лора е у дома от вчера, че кашля и ми я върнаха от градина. Иначе нищо и няма, вчера педиатърката се чуди каква диагноза да пише на бележката:) Утре ще я пусна на тържеството да си вземе подаръка, то и без това ще работи градината до обяд, пък и не е заразна, не и е червено гърлото...Ама много се вбесих на сестрата, че моето дете кашля, да го водя на лекар, ок добре, но качам се горе и едно цигане му виси един зелен сопол до устата! #Cussing out Обърнах внимание на госпожите и отговора естетствено беше: какво да направим, така ги пускат! Twisted EvilЗначи за едни може, за други не! Пак с привилегии малцинствата, аман! Та утре здрава или болна, хич не ми дреме отива, нека има подарък от дядо Коледа детето, няма да го оставя без, пък цигането със соплола да има я! Crossing Arms
Лора яде каквото вечеряме у дома, след градина иначе ми е трудно уикендите, ама каквото има, тя не отказва. За почивните дни купих купони за куння, че 3 седмици ще са у дома.
Атракция: пръскай сребърна вода, нали ти споменах. Бързо да им минава Hug

# 37
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Честита работа, Надина!!!   bouquet
Еми то и Петко си е лигав, май...Хич не дава да му се карам. Ако повиша тон, започва да реве, като магаренце...Тръшка се, много ясно, но е някак по-лесно, защото сега мога да му отвлека вниманието с някое обещание, а и той все по-често може да ми каже, какъв му е проблема.
Мерака по гърнето отмина...
Аз залагам, че "ръсеница" е филия с масло и шарена сол. newsm78

# 38
  • Мнения: 38
Надина, честито за развитието!

Вкарала съм ви в размисли с тази ръсеница. Това е нещо като домашен кус-кус. Върху определено количество брашно разстлано в тавичка се пръскат пръски вода с ръце, след това се пресява и остават малки топченца от пръските вода  и брашното. Та тези топченца се сваряват, прибавя се сирене, може и да се запържи с червен пипер. Голямо обяснение спретнах...дано сте ме разбрали Laughing

Да се оплача, че снощи Преслав ми спря тока, рев, рев-така и не разбрах защо рева. Питам къде го боли-показва уши, стиска главата, какво беше това чудо....Мерих температура-нямаше, гушках...Накрая пръснахме играчките и така до сутринта. На яслата сигурно още в 10 часа ще му висне главата. Мисля си дали не го измъчват кътниците вече, че още нито един не се е показал, ама не дава да проверя каква е ситуацията в устата му. Дано довечера да е по-спокоен и данданията да не се окаже предшественик на ново боледуване!

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 11:34 от d34

# 39
  • Мнения: 314
Филии не обича напоследък. Най-голям хит сред закуските са понички - имам една машинка като преса, пекат се без мазнина.
Я дай да я видим тази машинка, че ми стана чудно. Пък и добре звучи за коледен подарък Flutter

Лора е много повече бебе от кака си, като поведение, като говор, като ръст дори. Кака и много бързо порасна пък и набързо стана и кака Mr. Green

# 40
  • София
  • Мнения: 1 504
Здравейте мацки!
Надина честита работа! Ще успееш да убедиш родителите...не се притеснявай.
И аз се бях хвърлила  в размисли за ръсеницата...но не очаквах да е описаното от Д34  Laughing
Ами Ангел не е бебе...държи се много мъжки...Днеска примерно дойде една приятелка  на гости и той й носи чехлите, поздравява, дава от нещото, което яде..абе въобще, предлага чаша с нещо хахаха понякога падам направо. Изцепки с лежане и тръшкане по земята не позволявам. Наказвам, мразя лигавщини...не че понякога не стават такива неща, но обикновено има причина ...или му се спи или е пред разболяване....
Кати е по-голямо бебе от него. Той се опитва да й подражава и иска всичко, което тя прави сама и той да прави и като че на него гледам, като на по-голямо дете, а не на 2 годишно..., а тя  понякога прави неща, които той прави, защото на него му се смеем и тя е ришила, че е много интересно...но за 2 годишно да го прави да, но за 5 годишно - не. Вече поспря и тя с изцепките ....но имаше период в който направо ме вбесяваше...исакше дори да й обличам боди като на Ангел и куп други такива неща...

# 41
  • Мнения: 82
Филии не обича напоследък. Най-голям хит сред закуските са понички - имам една машинка като преса, пекат се без мазнина.
Я дай да я видим тази машинка, че ми стана чудно. Пък и добре звучи за коледен подарък Flutter

..........................................

Изглежда така:
Моята е купуване преди 6-7 години от магазин ТСМ за около 15 лв, тогава и идея си нямах колко ще си я ползвам. От първата стъпка до пълното завършване на половин доза е около 20 минути. Ива най-много ги обича натюр. Иначе правя понякога и с натрошено сирене или настърган кашкавал в тестото. Абе стават страхотни   Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 2 141
Smile'S, а тестото как го правиш? Аз имам същата машинка, купувана от ТСМ преди време и не съм я ползвала нито веднъж досега. Blush Ама щом стават толкова бързо ще взема да я пробвам.

Надина, честито за работата! Вярно, че е криво като си се настроила за почивка да ти се налага да работиш по празниците, но пък поне ще знаеш, че вече си имаш постоянна работа.

# 43
  • Мнения: 82
Соник, току що забърках едни за следобедна закуска  Simple Smile
1. Включвам машинката да загрява.
2. Разбивам 3 яйца с щипка сол и чаена лъжичка захар. Добавям 1 ч.ч. кисело мляко, 50 мл олио и 2 ч.ч. брашно + 1 бакпулвер. Аз лично ползвам брашно с набухватели на СофияМел "Фарин Ап" и пропускам бакпулвера. Това е рецептата за "натюр", гарнираш по избор. Ако искаш да стават сладки - вместо 1 ч.л. захар, слагаш 1/2 ч.ч., ако предпочиташ солени - към тестото добавяш натрошено сирене или настърган кашкавал, но не повече от 1 ч.ч.
3. През това време машинката е загряла, с лъжица насипваш в гнездата и печеш. Стават много бързо. Вадят се много лесно. Аз правя 1/2 доза, това са 4 зареждания или около 28-30 понички  Peace

Надина, много късмет и удоволетворение ти пожелавам на новата работа. Сигурна съм, че ще спечелиш и децата, и родителите  Hug
Атракция, не знам какво да ти кажа освен много  Hug и дано бързо се оправят младежите.
Еми, как е Ачо? минават ли пъпките. Много ти галантен младежа  Wink И Ива поздравява със "здравейте" всички, които минават край нея и хората й се радват. Я кажи как наказваш, че тук ми е слабото място?
Отивам да храня малкото змейче, че орева света....

# 44
  • София
  • Мнения: 1 504
Smile'S еми как зависи за какво са се провинили...Обикновено тръшне и караница става за играчки...все искат една и съща. Лишавам ги от въпросната играчка и никой не си играе с нея. Лишавам от любими неща - не пълня ваната примерно и ги къпя набързо поотделно - иначе се пляскат във ваната заедно и голяма игра пада,  давам 1 пакетче дъвки за цялата седмица и те да си преценят как ще ги дъвачат, след това не купувам...същото е и с бонбоните. Да си правят с/ка . Ама ще излезе, че съм много лоша майка  Laughing. Наказвам с  прибиране по-рано...ако навънка не се държат добре. Понеже тия дни хич не си събират играчките и аз ги подканям , помагам им и във всичките стаи се търкалят тонове играчки...събрах една част и изхвърлих на балкона  Mr. Green/моля не ме съдете/ Резултата е 3 дена прибрана къща  Mr. Green играят с нещо и си го прибират, след това се почва с друго нещо...Е ще видим до кога ще прибират, но явно дейста. Сърдя им се...не играя с тях и ей такива неща. ПОнякога пошляпвам по дупето и ръцете....но понякога така ме изкарват извън нерви, че ми идва направо да ги смачкам...С едно дете, някакси по-лесно, но с двете няма оправия, ако няма дисциплина. Трябва да знаят кое е разрешено и кое не и колкото по-рано го разберат, толкова по-добре...
Пъпките минаха, дори имаме вече разрешение да излизаме....ама утре ще излезем....педи днеска идва, че вчера не успя...Каза Кати да я чакам след събота да се ошари...каза че, може и да не се разболее...ще видим...Мисля, че няма как да не се разболее.

Общи условия

Активация на акаунт