Защо българите трудно се женят за чужденки?

  • 7 872
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 952
Отговорът е много прост. Жените, по принцип, имат по-добри адаптационни възможностти. На жената живота й е там, където са децата и съпругът й. Тя е готова да приеме новости и промени с по-голяма лекота. Мъжете обаче са далеч по-консервативни и да живеят с човек от друга националност и манталитет, за тях е почти невъзможно.


 newsm10

  Да  добавя.....мисля също,че  ги  бие по  достойнството някои мъже ,че  са с по-ниски въсможности от жената (ако тя е чужденка...то...100%   ще е така).Мъжът иска да се чуства  снабдител,покровител , защото  така и трябвя , това му е  вродено , роля в живота....а  трудно ще  стане  ако той не е носещата  фигура... Simple Smile

# 16
  • Мнения: 7 837
МОФ, къде ги намираш тия субекти  Simple Smile Съдейки по всички мои познати, при тях тотално е изкоренено този тип "селско" мислене. Но знае ли човек...

Надявам се причините за избягването на браковете да са съвкупни, я не просто защото си търсят къщовница и майка на децата им.

# 17
  • Мнения: 3 634
Ми Кейси, не знам... те като мухи налитат баш на мене. И тоз екземпляр не е единствения. Един друг успя да ми вдигне кръвното... Ми ша си седя самичка. За предпочитане е пред робуване на нещо разплуто на дивана пред ТВто, държащо бира в ръка, оригващо се и пърдящо... Айде... отивам да повръщам.

# 18
  • Мнения: 980
ДОсега не бях се zамисляла, но сега след като се поогледах около мен и zабеляzвам, че има българки с гаджета (съпруzи) чужденци, но българите ходят и се женят zа българки. Брат ми се zаглежда по някоя и друга рускиня или полякиня, но и той предпочита да гуШка българче Hug
Мисля, че ни е психика.
А и споделям мнението на Майка, че жените сме по_гъвкави и се нагаждаме по_лесно в zаобикаляЩата ни среда Flutter

# 19
  • Мнения: 5 370
Преди години мъжът ми е учил в тогавашния СССР и,естествено,е имал доста "допирни точки" с братските руски женщини.
Ноооо....не си е донесъл рускиня оттам.
Аз,докато бях птичка волна,също ставах често "обект на прицел" в Интернет на незадомени все още българи. Единият от тях беше станал някакъв професор в Масачузетския(май) унивесрситет. Звънеше ми на ГСМ-а и говорехме по 30-40 мин.,докато ми падне батерията. И аз му зададох веднъж този въпрос-за жените. Отговорът беше-защото сте красиви. Heart Eyes  bouquet
Всъщност,не знам къде е истината. Thinking

# 20
  • Мнения: 1 393
Личните ми впечатления са, че чужденките са твърде еманципирани за манталитета на българина. Нещо подобно сподели и мой познат, който живя няколко години в Белгия.
Отговорът е много прост. Жените, по принцип, имат по-добри адаптационни възможностти. На жената живота й е там, където са децата и съпругът й. Тя е готова да приеме новости и промени с по-голяма лекота. Мъжете обаче са далеч по-консервативни и да живеят с човек от друга националност и манталитет, за тях е почти невъзможно.

Мисля, че има доста истина в тези две мнения, но да ви кажа честно, аз познавам не един и двама българи, женени за американки, така че като цяло не съм съгласна. Или по-точно мисля, че, да, може би има тенденция на повече българки, омъжващи се за чужденци, отколкото българи, женещи се за чужденки, но определено и вторите са често срещано явление, поне що се отнася до моите лични наблюдения.

# 21
  • Мнения: 1 072
Преди години мъжът ми е учил в тогавашния СССР и,естествено,е имал доста "допирни точки" с братските руски женщини.
Ноооо....не си е донесъл рускиня оттам.
Сьрде4ко, стисни му рьката Winkкак е успял да устои на изкушенията...
Аз познавам една камара нашенци, довели си булки от необятната руска земя.
Зна4и около мен имам за пример само един брак бьлгарин-полякиня, другия е брак по сметка с италиянка.
ДА, интересно, бьлгарките много по-лесно се "взимат " с 4ужденци. Wink

# 22
  • Мнения: 5 370
Преди години мъжът ми е учил в тогавашния СССР и,естествено,е имал доста "допирни точки" с братските руски женщини.
Ноооо....не си е донесъл рускиня оттам.
Сьрде4ко, стисни му рьката Winkкак е успял да устои на изкушенията...
Аз познавам една камара нашенци, довели си булки от необятната руска земя.
Зна4и около мен имам за пример само един брак бьлгарин-полякиня, другия е брак по сметка с италиянка.
ДА, интересно, бьлгарките много по-лесно се "взимат " с 4ужденци. Wink
Само Вески,ами...аз мога точно да кажа какво ми е разказвал за тях,ама е гадничко Sick
Само ще споделя,че касаеше личната хигиена Sick Crazy

# 23
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Личните ми впечатления са, че чужденките са твърде еманципирани за манталитета на българина. Нещо подобно сподели и мой познат, който живя няколко години в Белгия.
може би е така наистина  .. като се позамислих
 ама само да кажа 4е не е 4ак толкова трудно на българина да се ожени за 4ужденка .. аз съм от такова семеиство  и познавам поне още 4 4овека 4иито бащи са българи
 а сега едни познати вървят на там .. за сега само живеят съвместно де ..

# 24
Prosto e, reputatsiata na Bulgaria v chujbina e mnogo losha, v takuf sluchai edin bulgarin v chujbina shte bede  trudno za nego da se jenen za chujdentka..
Za jenite e po-lesno, no ne tolkova zashtoto poznavam bulgarki koito tersiat chujdentsi i bez resyltat.
Kogato govoria za chujdenets, mislia za chujdenets ot zapaden evropa ili USA.





# 25
  • Мнения: 1 393
Prosto e, reputatsiata na Bulgaria v chujbina e mnogo losha, v takuf sluchai edin bulgarin v chujbina shte bede  trudno za nego da se jenen za chujdentka..
Za jenite e po-lesno, no ne tolkova zashtoto poznavam bulgarki koito tersiat chujdentsi i bez resyltat.
Kogato govoria za chujdenets, mislia za chujdenets ot zapaden evropa ili USA.


Не съм съгласна, в Америка просто главно не знаят какво е България. Но ако случайно знаят, в никакъв случай нямат лошо мнение за българите или България.
Това, за което ти говориш може и да е вярно, но определено не за USA. Виж за Зап.Европа сигурно има резон.





# 26
  • Мнения: 1 370
Ами може би трудно се намира чужденка, която да е жената и мъжът в семейството Wink

# 27
  • Мнения: 185
1. Защото българките са най-красивите жени Peace

2. Защото нашенката е свикнала да угажда на мъжа за всичко, за готви, пере, чисти, глади, гледа децата, пазарува, мъкне, влачи и прочие сама, докато принцесите от чужбина имат дом.помощнички
Същевременно успява да изглежда страхотно и с малко средства Mr. Green

Това е по-скоро един предрасъдък и едно генералиzиране. Аz лично поzнавам много малко чужденки, които се правят "на принцеси", още по-малко от тях си имат домашни помощници или ако има такива то единят от  двамата семейни има много добро платена професия от рода на лекар, например. Жените им чистят, готвят и си гледат децата, мъжете помагат някъде повече някъде по-малко.
А красиви жени има навякъде по света. Германките държат повече на финансовата част и осигуреността от други неща.... И имат голямо самочувствие. Това е може би една пречка zа такива бракове...

# 28
  • Мнения: 3 146
Тук е най-нормалното нещо , ако мъжът свърши парите или се разболее , да му бият шута. По-голямата част от бедните хора нямат гаджета. Това колеги кебекуа ми го разправят и го приемат за нормално. Да не говорим как си делят всички разходи до стотинка - ужасни егоисти са - никакви компромиси не правят. Замислям се ,  щом така се държат помежду си,  какво ли представлява сексът между кебекуа?

# 29
  • Германия
  • Мнения: 8 099
четейки лог-а от чата на МОФ си сетих за ето това, пусна го една от мамите в  германския ми форум ; за съжаление на немски е, правилата за поведение на съпругата от 1955 год.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт