Подпалвачите на коли

  • 2 777
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 167
Аз не разбрах има ли направена статистика на запалените автомобили дали са били застраховани, ако да при кой...?

# 16
  • Мнения: 8 567
Хайде да не сравняваме с Германия, там полицаите са заети с много други неща.

Един вид, запалените коли не са кой знае каква тревога.
Не ми беше хрумвало:)

И на мен също не ми беше хрумвало. Друго исках да кажа, в цивилизованите държави има  работеща, смазана машина, всеки е зает с нещо полезно за обществото, съмнявам се ако няма ежедневно палежи на автомобили в Германия да има звено палежи на автомобили и бездействащи служители, които да си клатят години наред краката, докато някой се сети да запали кола, че да реагират при създалите се обстоятелства баш като в американски екшън.
Докато тук...така или иначе не виждам през останалото време да вършат нещо полезно, та биха могли така, на добра воля, поради възникнали извънредни обстоятелства да се мобилизират и да свършат нЕкоя работа. Нищо повече. Друго вече и не очаквам.

# 17
  • Мнения: 4 465
Правили са анализ, няма закономерност - палят се и застроховани в различни компании.

Закачка
http://www.livenews.bg/Sofiyantsi-veche-otpravyat-lichen-priviz- … ite-na-koli-24646

# 18
  • София
  • Мнения: 66
Ами да спрат да им правят кефа като им показват простотиите по всяка тв!Това според мен са няколко банди "юнаци", които умират да се кефят "гледайки се" по телевизията.Просто да спрат да коментират медиите, а тези,от които зависи да заработят по-здраво.Не трябваше да се дава такава публичност, защото имам усещането, че по този начин ги предизвикват за още и още.Накрая ще пострада някой минувач и ще стане още по-голяма беля, не дай Боже някой да е заспал в колата си, което не е изключено.
Освен, че няма да спрат да ги показват им правят и показно как се пали кола! Ако някой не знае, да се научи. Направо се втрещих като видях репортажа по BTV. Амо то така е - нали трябва да има гледаемост, читаемост.... да си правим репортажчета, да си пишат статийки... пък що да се замислят какви биха били последствията. ooooh!

# 19
  • Мнения: X
Има си начини да се хванат извършителите.Кварталите на София се броят на пръсти,за сметка на това има достатъчно полицаи(в това число и катаджии),които извършват т.нар."сибурдизъм"-нищонеправене,имитация на работна дейност.Въпрос на приоритет или просто нямат желание извършителите на палежите да бъдат хванати.

# 20
  • Мнения: 11
Те толкова много версии изнесоха, все хващат някой си, пък накрая пак има запалени коли... честно казано, аз не вярвам да става дума за различни групи, според мен си е чисто и просто някой или групичка от 2-3 вандали, ама понеже полицията никаква работа не може да свърши, се оправдава с всякакви глупости - то не бяха пиромани, застрахователи, платени паркинги, 15 различни групи... глупости на търкалета. Да вземат да си свършат най-накрая работата.

# 21
  • Мнения: 8 567
Статистика за подпалените коли не знам дали има, но тази я има: "За сравнение в Ню Йорк, където живеят 15 млн. души, има само 33 хил. полицаи, което прави по едва 220 полицаи на 100 000 души. Това е близо до цифрата в Румъния и три пъти по-ниско от тази в България.

"http://www.dnes.bg/obshtestvo/2010/03/20/policaite-ni-3-pyti-pov … ot-rumyniia.88068

# 22
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ще се оправят нещата, когато някоя от доброволните дружинки по кварталите след като спипа подпалвач, го залее съответно самия него с малко бензин и му драсне клечката.

# 23
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Кварталите на София се броят на пръсти.

Извинявай, но малко се обърквам.
Колко пръста даваш на Люлин, да речем?

# 24
  • Мнения: 0
Никой не се замисли за милионите пъти, в които ни манипулираха...
...възможно е това да е един от тях...
Никой не пали колите, палят ги застрахователните агенти или някакви от по - високо, за да пръскат хората пари да си застраховат автомобилите и да изкарат кинти....
хахахха!

# 25
  • Мнения: X
Извинявай, но малко се обърквам.
Колко пръста даваш на Люлин, да речем?
Точно 10 полицая.
София е малък град,не е мегаполис,има достатъчно полицаи,които могат да бъдат мобилизирани.Защо това не се случва?Моят квартал не е голям,но имаше случаи на запалени коли също,както и никаква реакция от страна на МВР-няма патрулки,няма никой.Иначе година и нещо едни дремеха в каравана пред блока,за да хванат голям бандит."Инкогнито".

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Една от младостките коли беше на познат.
Снощната в Дружба също е на приятел...
КОГА ще спре този терор. Май наистина трябват съседки дружинки.
А като знам колко близко паркираме до самия блок...  ooooh! Господ да ни пази.

# 27
  • Мнения: 9 865
И мой познат (Младост пак) изгоря с кола и то не неговата беше запалена, а съседната, която подпалва други 2, дори имаме на запис процеса на изгаряне, идването на пожарникари и пр., тъжна картинка. Яд ме е на тези вандали, които го правят без мотив, без ред. За мен това е симптоматично за липсата на всякакъв респект и на всякакви инструменти за създаване на такъв и към личната собственост и неприкосновеност, и към закона и обществения ред. Аз съм последният човек, който би искал "полицейщина" и всяване на страх по животински начин, но има моменти, които явно изискват крайности.
Цв. и Нашатаполициянипази не ща въобще да ги коментирам, но дано пък хванат някого, надявам се.

# 28
# 29
  • Мнения: 2 401
На мен ми направи впечатление, че палнатите коли са все трошки. Та си помислих, дали не е акция на някои подивели от таратайки, бълващи черни сажди софиянци.

Общи условия

Активация на акаунт