Системен тормоз

  • 6 661
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
Аз изхвърлих първите десетина бележки точно тази сутрин, ама че глупаво...
Изхвърлила си доказателството,как ще докажеш сега ,че е имало поне още десетина заплашителни бележки?!Други бележки имаш ли останали?Ако е една,две само не са достатъчни според мен,за да ги представиш пред полицията.Дано успееш да спреш нахалника!Обърни се към полицията,пък дано стане нещо в твоя полза.

# 16
  • София
  • Мнения: 21
Не трябваше да ги изхвърлям, прави сте... За добро или лошо, сигурна съм, че след НГ бързо-бързо ще събера още много материал...

# 17
  • София
  • Мнения: 21
Играта загрубя - вече не получавам само бележки, ами стъклата и дръжките на вратите са омазани със сметана... за втори ден. Ако се чудите, не, сметаната не се чисти никак лесно от стъкло... размазва се ужасно, а още по-неприятно и жалко е, че някой изпитва удоволствие от факта, че аз трябва да чистя поразиите...
Вчера показах на полицията колата и бележките.. Те ми казаха, че след като в бележките няма пряка заплаха за живота ми, не било тяхна работа... Ако искам, можела съм да пусна жалба, но... не вярват да се получи нещо и човекът може да ме съди за клевета след това Simple Smile
Направо съм във възторг - тормозят ме, а мога на всичкото отгоре да отнеса и присъда! 

# 18
  • Мнения: 10 547
Абе, ти още не подавай жалба в полицията и/или прокуратурата, пък после не се чуди, ако те четем като поредната залята от киселина.

# 19
  • Мнения: 68

Вчера показах на полицията колата и бележките.. Те ми казаха, че след като в бележките няма пряка заплаха за живота ми, не било тяхна работа... Ако искам, можела съм да пусна жалба, но... не вярват да се получи нещо и човекът може да ме съди за клевета след това Simple Smile
 
Ама че нагло от страна на полицаите - за какво им се плаща от нашите данъци - нека направо да разпуснат МВР-то и да го няма вече, след като в тая държава непрекъснато се вършат безобразия и то не върши НИЩО!  #2gunfire

# 20
  • Мнения: 170
Отговорили са и така, защото само заплахата(заканата) за живота се квалифицира като престъпен състав преследван по общия наказателен ред, останалите заплахи(закани) подлежат на разглеждане по частен ред т.е. там Тъжителя/Жалбоподателя подава Тъжба/Жалба срещу извършителя, завежда се Наказателно дело от частен характер, образува се дело в Районен съд и същото подлежи на разглеждане, страни в производството са Тъжителя/Жалбоподателя и Извършителя на съответното деяние. Няма участие на Прокурор.

Цитат
Какъв е наказателно-процесуалният ред за защита

от престъплението "закана"?

Престъплението "закана" по чл. 144, ал. 1 от НК е от категорията на т. нар.престъпления от частен характер. Това означава, че не се провежда досъдебно разследване, в делото не участвуват прокурор, следовател или дознател и цялата доказателствена тежест се поема от пострадалото лице, което добива статут на "частен тъжител".

За целта е необходимо пострадалият, т.е. лицето, спрямо което е отправена заканата,


да подаде писмена тъжба до районния съд

по местоизвършване на заканата. Тъжбата трябва да съдържа данни за подателя, за лицето, срещу което се подава и за обстоятелствата на престъплението. Тя трябва да е подписана от подателя. Съобразно чл. 57, ал. 4 от Наказателно-процесуалния кодекс (НПК) тъжбата трябва да се подаде в шестмесечен срок от деня, когато пострадалият е узнал за извършване на престъплението.

На съдебното заседание обективната истина може да се установи чрез всички предвидени от НПК способи за събиране на доказателства: разпит, оглед, претърсване, изземване, експертиза, следствен експеримент и разпознаване. Важна особеност на делата от частен характер е тази, че частният тъжител (т.е. пострадалият) не може да бъде разпитван като свидетел.

Извадката е от този линк: http://www.segabg.com/article.php?issueid=718&sectionid=6&id=00001
Обяснено е много добре! Peace

# 21
  • Мнения: 1 726
Скоро подадох жалба срещу съседите , които купонясват по цели нощи. Това е противообществена проява и е работа на полицията да се заеме с извършителя. Не виждам съществена разлика със случая на авторката. Ако подаде жалбата по съответния ред, те са длъжни да вземат мерки и да я известят за резултата от тях. Жалбата да не бъде за заплахи, а за това което се случва на колата.
Как ще я съди, като не би трябвало да го информират кой е подал жалбата? newsm78

# 22
  • Мнения: 170
Е, как няма да му кажат от кого е жалбата...Нали ще го разпитат, на какво основание, ей така, хрумнало им..Разбира се, ще му кажат, че има подаден сигнал, че срещу еди кого си е извършил неправомерно деяние. Е, няма да му дадат пълни данни, разбира се, ама ..той да не е малоумен да няма да се досети, като го питат на тази и тази кола поставял ли си нещо, отправял ли си закани, мазал ли си по стъклата...и т.н. ....

ПП В случая на авторката има бележки с отправени закани, така ли е или не и ако е така, тогава квалификацията е друга.

# 23
  • София
  • Мнения: 21

ПП В случая на авторката има бележки с отправени закани, така ли е или не и ако е така, тогава квалификацията е друга.

Така е, да, закани има... не във всички бележки, защото се различават малко, но са ми останали и такива със закани!

P.S. Купих си скрита камера, която снима в определена посока, но някак си, лицето е разбрало явно (или чиста проба късмет), защото днешната гадост е дървени клонки в ауспуха - ама че изобретателност!  Shocked

# 24
  • Мнения: 170
Sisi, ако е удобно, би ли намекнала в какво се изразяват заканите, във физическа саморазправа, увреда на имущество, разправа с теб и твои близки...дай малко повече информация..за да може, да дадем правилен съвет.

# 25
  • София
  • Мнения: 21
Sisi, ако е удобно, би ли намекнала в какво се изразяват заканите, във физическа саморазправа, увреда на имущество, разправа с теб и твои близки...дай малко повече информация..за да може, да дадем правилен съвет.

Заплахите са основно свързани с колата - пукане на гуми, повреждане...

Говорила съм с много от живущите в близките блокове и тъй като паркоместа има, никой не се дразни на паркиращите - камо ли пък точно на една и съща кола, паркирана всеки път на различно място. Много от бележките не ме заплашват пряко, а са от сорта на "ИЗЧЕЗВАЙ!!!", "МАХАЙ СЕ!!!" - десетки повтарящи се  фрази, разпечатани на А4. Според мен идеята на човека е да се дразня и да започна да се страхувам...

# 26
  • Мнения: 170
Според мен, опитай първо с жалба, но не в съответното РУП(Районно управление на Полицията), а направо в Прокуратурата, подава се сутрин при Дежурен Прокурор, той ще се запознае и вероятностите са две - да я приеме и после да я изпрати на съответното РУП за проверка или пък да не я приеме, като те насочи какъв е реда оттам нататък, ако прецени, че има спор, който е извън тяхната компетенция, а именно, ако иде реч за производство от частно-наказателен характер. Може пък и въпреки, че я приеме и се направи съответната проверка, да се произнесе с Постановление за отказ да се образува производство, като вътре ще са посочени причините за отказа и така пак ще имаш ориентир. А може и да се предпиемат мерки и на лицето да бъде съставен предупредителен протокол. Има варианти, но след като има бележки със закани, мен все ме навява на мисълта за Тъжба от твоя страна и водене на наказателно дело от частен характер, но нищо не ти пречи да опиташ с една жалба до Прокуратурата. Успех!

# 27
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Защо целта на злосторника е именно автомобилът!?! newsm78Да не би да имате неуредени отношения?
Отиди при адвокат!Камерата,със сигурност си я купила за повече от 50 лева.

# 28
  • Мнения: 170
Да, съвета да се посъветваш с адвокат, като му изнесеш цялата фактология по случая е най удачен, но вече се въздържам да го давам, че така ме бяха нападнали преди време, че щом иде реч за правни теми и въпроси се накъсвам да ги ориентирам към квалифицирани юридически услуги, та .... макар, че даването на юридически съвет по нета без налична информация си е като поставяне на диагноза от разстояние.... Whistling ... Истината е, че като имаш съответен проблем, се ходи при съответния специалист... Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 21
Защо целта на злосторника е именно автомобилът!?! newsm78Да не би да имате неуредени отношения?
Отиди при адвокат!Камерата,със сигурност си я купила за повече от 50 лева.

Заплахите са към автомобила, защото злосторникът иска всичко да изглежда като действие на разярен съсед по повод паркиране на нечие място... да де, ама някак си не върви само на моята кола да има бележки, при положение, че и други колеги оставят колите там...
Не може от 500 паркирани в квартала коли, само една да е с бележки, без значение къде е паркирана!

Общи условия

Активация на акаунт