Seboral Forte

  • 35 566
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 317
Flutterможе ли повече инфо,себорал форте,лекарствен препарат ли е какква е цената и големината на опаковката?
СЕБОРАЛ е козметичен препарат за отстраняване на пърхот, стимулиране регенерацията и растежа на косата и лечение на гнездов косопад. Предлага се в две модификации - СЕБОРАЛ и СЕБОРАЛ-ФОРТЕ. Втората модификация е с по-висока концентрация за по-тежки случаи.

                                                         СЪСТАВ:

      Воден извлек от корени на чемерика и добавки.

                                                       СВОЙСТВА:

Външен вид жълто-кафява прозрачна течност
Относителна плътност 0,975 - 1,000
pH 4,8 - 6,5

                                                    ПРИЛОЖЕНИЕ:

      ЗА ОТСТРАНЯВАНЕ НА ПЪРХОТ И СТИМУЛИРАНЕ РАСТЕЖА НА КОСАТА Препаратът се втрива в кожата на главата без да се измива след това. При липса на лекарско предписание, третирането се извършва 2 до 3 пъти       
         
             
         
         
           
      седмично. В зависимост от случая лечението продължава 10 - 30 дни - по преценка на лекар. За поддържане на ефекта прилагането на препарата може да продължи 1 път седмично след измиване на косата.

                                            ПРИ ГНЕЗДОВ КОСОПАД:
      Засегнатите участъци се третират ежедневно със СЕБОРАЛ-ФОРТЕ, като втриването се извършва със стегнат памучен тампон в продължение на 5 - 6 минути. Курсът на лечение е най-малко 30 до 60 дни, в зависимост от появата на ефект - по преценка на лекар.

 
Опаковката е-125 мл.
Цената е около 1,50-2,00лева.

# 16
  • София
  • Мнения: 166
А може ли да се ползва САМО за стимулиране растежа на косата? В смисъл аз нямам пърхот, но искам косата ми да порастне по-бързо...

# 17
  • Мнения: 5 317
А може ли да се ползва САМО за стимулиране растежа на косата? В смисъл аз нямам пърхот, но искам косата ми да порастне по-бързо...
Може,но ти препоръчвам да си купиш и хининова вода.
Тя е точно за  стимулиране растежа на косата

# 18
  • Мнения: 429
И аз го използвам, защото получих т. нар. лишей - лекаря при който ходих ми каза, че това е сабореен дерматит. Имаме го със съпруга ми. Ползвам Себорал, но използвам и съответните шампоани на Фито, Виши и др.
На мен също ми казаха, че е на нервна почва, но кофтито е, че ми излиза и на веждите  в ушите ми. Много странно, че се намира в ушите ми, но дерматолога каза, че и там може да ги има, въпреки че аз нямам там косми, много е неприятно чудя се с какво ли не да ги мажа. Ползвам и Клотримазол.
Това са някакъв вид гъбички и са много упорити, направо ужасни.

# 19
  • Мнения: 1 798
А може ли да се ползва САМО за стимулиране растежа на косата? В смисъл аз нямам пърхот, но искам косата ми да порастне по-бързо...
Може,но ти препоръчвам да си купиш и хининова вода.
Тя е точно за  стимулиране растежа на косата
ПРеди година и нещо след баня задължително правех масаж със хининова вода, но откакто открих `Себорал форте` Hug само с него правя фрикции и косата ми расте много.Хининова вода не съм купувала вече дълго, дълго време....

# 20
  • Мнения: 4 546
какво ще рече гнездови косопад? на мъжо му капе косата на определени места, но е оплешивяване, наследствено. за такова нещо ли става впърос?  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 2 309
какво ще рече гнездови косопад? на мъжо му капе косата на определени места, но е оплешивяване, наследствено. за такова нещо ли става впърос? Rolling Eyes

Мисля че става въпрос за алопеция /тежко автоимунно заболяване на кожата под косата/ и значи точно това - косата ти пада на гнезда, не мисля че в твоя случай ще помогне.

Иначе Себорала го ползвам от 2-3 години и само той ми оправя тиквата, но трябва да се ползва периодично. Тия лишеи , които споменавате са себореен дерматит, при повечето хора е на нервна почва или поради понижена имунна система. В по-развитите си форми засяга не само лицето /около носа, веждите и ушите/, но и по гърба и корема.

# 22
  • Мнения: 4
Съпругът ми го ползва от 1 година.
.....
Лошото е, че ако се спре поддържащата терапия пърхута пак се появява.

това не ми изглежда много надеждно  Embarassed .. постоянно да си третира човек главата Sad
чувала съм че с Низорала се решава проблема веднъж за винаги понеже е доста силен.
Има ли нещо вярно .. или ?

# 23
  • Мнения: 3 777
Не няма такова нещо за Низорала, щом го спреш след време пак идва пърхота.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
И аз се мажа от 1 седмица със себорал форте, защото косата ми пада на кичури. Минаха 3 месеца от раждането. Имам въпорс - щипе ли ви като с енамажете?Мен много ме щипе и кога започва да става косата гъста, защото много ми пада. МНОГО!

# 25
  • Мнения: 429
И аз се мажа от 1 седмица със себорал форте, защото косата ми пада на кичури. Минаха 3 месеца от раждането. Имам въпорс - щипе ли ви като с енамажете?Мен много ме щипе и кога започва да става косата гъста, защото много ми пада. МНОГО!
Деяна3, аз мисля, че при теб косатата ти пада от бременността и затова си я подхранвай с някоя маска. Аз имах много дълга коса и при мен на 3 месец започна да капе, купих си шампоан на Фитоциан и така си разреших проблема, много е ефикасен.
Себорал-а поизсушава косъма, докато Фитоциан-а я прави мека и гладка.

# 26
  • България
  • Мнения: 224
Аз съм много доволна от Себорал Форте!!!Там където има поразен участък на кожата най-много щипе препарата.Ако не усещаш щипене,значи мямаш разранявания от пърхут и може само профилактично да си слагаш.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 621
И аз се мажа от 1 седмица със себорал форте, защото косата ми пада на кичури. Минаха 3 месеца от раждането. Имам въпорс - щипе ли ви като с енамажете?Мен много ме щипе и кога започва да става косата гъста, защото много ми пада. МНОГО!

Да, и мен ме щипе като го втривам, но изчезва след 2-3 минути.Значи аз се мажа 1 път седмично от месец и нещо и определено има ефект.Ти си започнала скоро, но ако много ти пада косата се мажи 2-3 пъти седмично, позволено е. Ще се сгъсти, но трябва да мине още време. Аз чак след месец видях видим ефект. Laughing

# 28
  • Мнения: 1 232
бриана мерси за инфото

# 29
  • Мнения: 3 248
Включвам се в темата, за да не отварям напразно нова...надявам се да получа и тук отговор. Praynig Използвам вече редовно Себорал Форте, но е твърде рано за резултати. Мен изобщо не ме щипе, нямам проблеми като вашите...просто с годините прекалено си увредих косата...боядисване, всеки ден сешоар и по-рядко преса.

Днес си купих и хининова вода...
Та искам да ви питам, тъй като имам само едно шише с помпичка, дали мога да смеся и двете и да си ги впръсквам едновременно? newsm78 Или да продължавам както досега...с памуче да се мажа със Себорала...а хининовата вода да я пресипя и впръсквам? Или Себорала да впръсквам, а хининовата вода да мажа с памуче? И на какъв интервал? Например 2-3 дни седмично Себорала, а в останалите дни хининовата вода? Thinking

Ох, стана много объркано, дано ме разберете?! Blush

Общи условия

Активация на акаунт