Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 16 дек. 2011, 15:15 ч.

глаукома

  • 119 870
  • 362
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 783
adi-ko. дъвчех едни хапченца за тези уж алергии , непомогна особено.
vl  ти си ми отговорил, ама аз не помня. ТОбрадекс изключвам да си капя в очите. ТОгава се оправих с едни хомеопатични капки, сега обаче с тях не се получава.

# 361
  • Мнения: 1 373
Хомеопатията е въздух под налягане. Никак не е сигурно, че е помогнала. Може да са се оправили нещата от само себе си и това да е съвпаднало  с употребата на хомеопатия.

Не зная защо изключваш тобрадекса, но не се очаква той веднага да вдигне налягането. Ако се употребява месеци,  тогава може. Затова Наташка го препоръча за 2седмици. И изобщо всякакви кортикостероиди могат да вдигнат налягането след продължителна употреба и то при някои пациенти. Това ми обясни тя. Въпросът ми беше и за такива инжекции, които отнесох в рамото от известна ревматоложка. Наташка каза, че от 1-2 инжекции изобщо няма да се стигне до повишаване на налягането. А в листовките се презастраховат. Всяка вечер вземам диазепам и хлорпротиксен, но налягането не се вдига въпреки, че в листовките пише, че не трябва да се използват при глаукома. Да, но в моя случай са безалтернативни. Способна невроложка ми ги предписа и донякъде се безпокоеше именно за очното налягане. 2пъти и докладвах, че всичко е наред.

# 362
  • Мнения: 158
Повишението на ВОН вследствие на употреба на кортикостероиди е пряко зависимо от индивидуалната реактивност към тях.Кой каквото и да ви обяснява, зависи каква е личната ви реакция и сензитивност към тях.При някои хора тя настъпва много бързо, при други - не.

Общи условия

Активация на акаунт