глаукома

  • 198 600
  • 895
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 705
А доц. Атанасов от Пловдив , какви изследвания прави и каква е цената на прегледа ?

Всички необходими .Има добра апаратура.50 лв беше септември  2023г

# 886
  • Мнения: 204
Здравейте, на някой правена ли е трабекулотомия(пробиване с лазер за високо очно налягане)? На свекърва ми й направиха, но няма ефект, даже е повишено налягането след това. Някой има ли опит с тази манипулация да сподели!?

# 887
  • Мнения: 508
Здравейте, на някой правена ли е трабекулотомия(пробиване с лазер за високо очно налягане)? На свекърва ми й направиха, но няма ефект, даже е повишено налягането след това. Някой има ли опит с тази манипулация да сподели!?
Вероятно се е запушило каналчето, да отиде да го проверят, опасно е защото наистина може много да се качи налягането.

# 888
  • Мнения: 353
И при мен е така. Незная вече къде да отида. Някой има ли отзиви за тези таблетки.

Последна редакция: пн, 22 апр 2024, 06:57 от Стела Петрова_452145

# 889
  • Мнения: 120
Здравейте,с очно налягане 22-23 съм...само го следят,нямам назначени капки.Възможно ли е от това да усещам напрежение в очите,в мускулите на очите..двама лекаря изказаха мнениече не е от него.
По принцип случайно открих високото налягане преди няколко години.Изобщо не съм имала дискомфорт.Но тогава беше около 20-21.
Дали заради това,че сега е 22-23 изпитвам това усещане?

# 890
  • Мнения: 33
И при мен е така. Незная вече къде да отида. Някой има ли отзиви за тези таблетки.


Добри са, но имат доста странични ефекти. Не е хубаво да се пият дълго... Може да ги пиете докато изчаквате за операция.

# 891
  • Мнения: 91
Здравейте,бихте ли ми препоръчали специалист за глаукома във Варна.

# 892
  • Мнения: 353
може ли да ми кажете какви са страничните ефекти. Не планирам още операция ,а ми ги препоръчаха да 20 дни да се овладее налягането.
И при мен е така. Незная вече къде да отида. Някой има ли отзиви за тези таблетки.


Добри са, но имат доста странични ефекти. Не е хубаво да се пият дълго... Може да ги пиете докато изчаквате за операция.

# 893
  • Мнения: 33
може ли да ми кажете какви са страничните ефекти. Не планирам още операция ,а ми ги препоръчаха да 20 дни да се овладее налягането.
И при мен е така. Незная вече къде да отида. Някой има ли отзиви за тези таблетки.


Добри са, но имат доста странични ефекти. Не е хубаво да се пият дълго... Може да ги пиете докато изчаквате за операция.


Бъбречни проблеми, нарушение в електролитния баланс. Намаляване на калия в кръвта.
Риск от тромба особено ако имате тромбофилия... Лош вкус в устата, отпадналост, повръщане.

Всеки реагира различно. Аз ги пих доста време и нямах проблеми. Други хора много се измарят от тях. Пийте Калинор с тях задължително по 1 Калинор на ден.

# 894
  • Мнения: 120
Здравейте!
Попадна ми мнение на лекар относно глаукомата
"След последния конгрес на SOE по глаукома, провел се във Виена месец юни 2015 година, се завърнахме със следните изводи:
-за добър контрол на глаукомата – вътреочно налягане /ВОН/ трябва да се поддържа около и под 15 mm Hg
-Намалението с 1мм ВОН намалява с най- малко 10% риска за прогресия на глаукомното заболяване
-да се лекуват по-смело всички пациенти с високо ВОН, независимо, че те нямат диагностицирана глаукома. Високото ВОН е основния рисков фактор тя да се развие в 15% от пациентите след 5 години."
Това значи ли ,че ако реално ВОН ми е 18-19 все пак е високо и трябва капки?

# 895
  • Мнения: 692
Здравейте!
Попадна ми мнение на лекар относно глаукомата
"След последния конгрес на SOE по глаукома, провел се във Виена месец юни 2015 година, се завърнахме със следните изводи:
-за добър контрол на глаукомата – вътреочно налягане /ВОН/ трябва да се поддържа около и под 15 mm Hg
-Намалението с 1мм ВОН намалява с най- малко 10% риска за прогресия на глаукомното заболяване
-да се лекуват по-смело всички пациенти с високо ВОН, независимо, че те нямат диагностицирана глаукома. Високото ВОН е основния рисков фактор тя да се развие в 15% от пациентите след 5 години."
Това значи ли ,че ако реално ВОН ми е 18-19 все пак е високо и трябва капки?

https://www.bg-mamma.com/?topic=652353#

Общи условия

Активация на акаунт