глаукома

  • 197 363
  • 885
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 1 312
Извинявам се, че пак имам питане,  пък и няма много движение в темата ! Сложих назначените от доц.Петкова  капки Гелтим, но имам тежест в очите, доста неприятно усещане.Не мога хубаво да гледам. Дали трябва да се привикне? Назначени са ми само вечер.След 10 дни трябва да отида на контролен ,с направена комптърна периметрия и ОСТ.

Последна редакция: чт, 10 юни 2021, 20:40 от мм

# 511
  • Мнения: 7 898
Минах през поне през 5-6 вида капки и бях най- доволна от Гелтим.
Обадете се на лекаря и питайте.

# 512
  • Мнения: 705
Някой има ли глаукома без повишено очно налягане?

# 513
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Не мога да разбера дали трябва да си сложа капки преди да отида за измерване на очно налягане?
Едни казват -да,други -не 🤨

# 514
  • Мнения: 7 898
Някой има ли глаукома без повишено очно налягане?

Глаукомата е в резултат на повишено очно налягане.

# 515
  • Мнения: 68
Не мога да разбера дали трябва да си сложа капки преди да отида за измерване на очно налягане?
Едни казват -да,други -не 🤨
Питайте офталмолога при когото ще гп мерите понеже всеки доктор казва различно принципно според мен е редно да не се слага за да се види реалното налягане но всеки казва различно

# 516
  • Мнения: 200
Някой има ли глаукома без повишено очно налягане?

Глаукомата е в резултат на повишено очно налягане.

Повишеното вътреочно налягане е само една част от многофакторната патология на глаукомите.Сред тази група заболявания съществува и глаукома с нормално очно налягане-така наречената "нормотензивна глаукома".

# 517
  • Мнения: 705
А знаете ли как се лекува и препоръчайте лекар, тъй - като повечето лекуват с повишено очно налягане?

# 518
  • Мнения: 2 480
Не мога да разбера дали трябва да си сложа капки преди да отида за измерване на очно налягане?
Едни казват -да,други -не 🤨

Категорично не!

# 519
  • Мнения: 68
А знаете ли как се лекува и препоръчайте лекар, тъй - като повечето лекуват с повишено очно налягане?
Може да потърсите лекар в София в Александровска болница или Пловдив в университетската болница Свети Георги доктори в Пловдив който се занимава с глаукома е Доц. Атанасов но дали следи и глаукома без ВОН немога да кажа

# 520
  • Мнения: 705
Някой да знае специалист за глаукома без Вон, но с увреден нерв?

# 521
  • София
  • Мнения: 238
Някой да знае специалист за глаукома без Вон, но с увреден нерв?

И аз търся специалист.  В крайно объркване съм. Явно не съм посещавала правилният лекар.

Нервът и на двете очи ми е увреден, при това не се споменаваше глаукома, докато налягането беше гранично и ми изписваха само хранителна добавка и очна сълза.
Сега се констатира, че нервът на л.о. е абсолютно увреден, дясното все още има някакви запазени функции, налягането е повишено и ми изписаха капки - Косопт и Луксфен за сваляне на налягането. Което не е никаква гаранция, че няма да се влоши и при нормализиране. Нали така се стигна до тук.

# 522
  • Мнения: 705
И аз търся специалист, защото мъжът ми е с глаукома с нормално ВОН, но с увреден нерв. Ходил е при много добри лекари, но казват, че няма лечение, освен капките, които са за високо ВОН, а той е с нормално.
Трябва някой да може да лекува глаукома  с нормално ВОН, защото нерва е увреден.

# 523
  • Мнения: 2 480
Денонощна крива на налягането правили ли сте?

# 524
  • Мнения: 7 898
За съжаление се знае малко защо нормално очно налягане уврежда нерва и лечението е същото като при високо очно налягане- капки, лазер или операция.

Общи условия

Активация на акаунт