Отговори
# 15
  • Мнения: 1 393
Това, че тук е спокойно и уредено няма да ме накара да плюя в Бг колко е гадно. Нещата не могат да се сравняват по този начин.

Аз може би съм пропуснала нечий отговор по темата, но никъде не видях някой да плюе България, къде го видя това мнение?  newsm78

# 16
  • Мнения: 3 146
Точно в тази тема не е  - в много други постоянно присъства.
Но да говорим за Канада!

# 17
  • Мнения: 1 393

Но да говорим за Канада!

Съгласна!

...то аз каквото имах да казвам, го казах (след като не живея там, не е много), но ще чакаме другите канадки да се включат, а и ти ако имаш още друго да кажеш също.
На мен например ми е интересно наистина ли има толкова драстична разлика м/у френската и английската част по отношение на новодошлите имигранти и в какво се изразява по -точно?

# 18
  • Мнения: 3 146
За Торонто знам, че детската градина струва 800- 1000 долара на месец, при нас в Квебек е 150 долара. Застраховките за кола в Торонто се явява около 5 пъти по - скъпа . Н-р тук на месец е 30 долара ( за 9 год. кола) . Но нека торонтянките да кажат за тези цени - аз пиша каквото съм чула от познати в другите провинции.

# 19
  • Мнения: 5 370
Мамо Кенге,дай някои сайтове,линкове,да чета и да се образовам. Нямам конкретно питане-може да е за търсене на работа,за самата френска част-абе каквото се сетиш.
П.С. Аз хем ви чета,хем пека баница Crazy Embarassed

# 20
  • Мнения: 636
Не съм живяла в Квебек, но от това, което съм 4ула - да, социално са по-добре осигурени. Оба4е и в Онтарио не можем да се опла4ем. Доста разходи са по-ниски в Квебек, но казват, 4е надниците били по-високи в Онтарио. Горе-долу било едно и също.
Нека Снежи се изкаже - тя е живяла и на двете места. И ако има и други.

Доколкото знам данъците в Онтарио са по-високи, застраховките са средно 200 на месец на кола. Детските градини и детските надбавки ве4е сте обсъдили. Социалните осигуровки не са като без хи4 - от рода на 1000 на дву4ленно семейство / 650 на 4овек, но не можеш да ги взимаш ве4но.

 За образование ние не сме плащали. Моите курсове се поеха от компанията, за която работя. Мъжът ми кандидатства за някаква стипендия и покриха и неговите курсове. Има варианти.
Като цяло смятам, 4е и двете провинции имат предимства за едни неща и недостатъци за други (като навсякъде  Wink ) Ако имате сили да се хвърлите да работите веднага (демек не ви задържат де4ица) в Онтарио ще сте по-добре платени. В противен слу4ай Квебек ще ви предостави средства за доволен период на адаптация.

А колко много сте прави за ка4еството на живот  bowuu 

# 21
  • Мнения: 318
Браво, Сърдечко, още не си дошла, ама правилно си разбрала, тук, имам предвид Квебек си е комунизъм от класа. Казвам го сЪвсем искрено. Наистина животът може да бъде много качествен и без да се напъваш много, можеш да живееш повече от прилично.
Аз например стигнах до следния извод: Догодина, като ми свърши майчинството и се върна на работа, ще работя на половин работно време.( 5часа на ден вместо 7.5) Хем ше плащам по-малко данъци, хем повече детски ще получаваме. И като дръпна чертата, ще имам по-големи доходи, отколкото ако се пъна да работя по цял ден. И разбира се- по-добро качество на живот. Застраховки и пенсионно осигуряване вървят пак по толкова.Изборът ми е ясен.

Е, има си и отрицателните страни- все пак Квебек е официално от бедните провинции на Канада. 44% от населението не плащало данъци. Социално подпомаганите са около 1 милион от 7.5 милиона и поколения живеят на социална помощ. Най-таксувани сме в северна Америка. Синдикатите са сравнително силни и понякога са много досадни. Държавните фондове се пилеят безумно.
Ама какво от това. За това да му мислят политиците. Монреал си е отвсякъде супер град за живеене, като се почне с училища, университети, и се свърши с културни развлечения и бутици.
Това , разбира се , е мое лично мнение. Който не го споделя, не му се сърдя и на бой не налитам.

Ето ти малко линкове:

http://www.gouv.qc.ca/wps/portal/pgs/commun
http://www.micc.gouv.qc.ca/
http://ville.montreal.qc.ca/portal/page?_pageid=65,38111&_da … mp;_schema=PORTAL
http://www.jobboom.com/

# 22
  • Мнения: 1 370
Аз също искам да се впиша в списъка от доволните живущи в Канада. Не мога да кажа, че е перфектно, но то къде ли е.
http://www.careerbuilder.com
http://www.canada.com/cityguides/montreal
http://www.naissance.info.gouv.qc.ca
http://www.toutmontreal.com/

Последна редакция: сб, 31 дек 2005, 22:32 от cho4o

# 23
# 24
# 25
  • Мнения: 4 390
За Торонто знам, че детската градина струва 800- 1000 долара на месец, при нас в Квебек е 150 долара. Застраховките за кола в Торонто се явява около 5 пъти по - скъпа . Н-р тук на месец е 30 долара ( за 9 год. кола) . Но нека торонтянките да кажат за тези цени - аз пиша каквото съм чула от познати в другите провинции.

Така е. Застраховката за моята кола беше станала към 200 долара.
А, беше време, когато плащах 80 долара застраховка в Торонто (2000-2003 г.) -супер ниска за там. Grinning

# 26
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
С големи извинения към Сърдечко поспамвам темата. Embarassed

Diviana, не мога да ти пратя лично съобщение, изтрий малко де. Wink

# 27
  • Мнения: 847
Може ли аз да се вклю4а,вапреки 4е не живея в Канада....Надявам се кандските мами да не се сардят за това което 6те напи6а...
Ами аз ходих миналата година в Канада...за един месец,вярно малко време за да разбере6 една странна...имам сестра там...но не ми хареса...Монтреал е толкова мрасен ,4е няма накаде....кофите за боклук се изнасят цхака в касният следобяд...по магазините не видях не6то което д ами грабне о4ите...вси4ко в американски стил ...може би за6тото идвах от Европа та затова...Ина4е не мога да отрека за купоните и сабиранията...Ходих в Отава-супер -такава 4истота,хората вазпитани,но не говорят френски...Ходих и в Квебек-ей,по4увствах се като вав Франция,незнам дали сам свикнала много сас старата Европа ,но хи4 не ми хареса в Канада и се 4удех как сестра ми живее там.....но то си е до свикване....с риск вси4ки да се разбунтувате сре6ту мене 6те напи6а и следното:та сре6нах се с балгари там- които сажаляваха за избора си и затова 4е са напуснали БГ...в БГ били оставили много ,бизнес ,праители и до6ли тук само защтото други приатели им казали ах колко  е хубаво тук елате....и те отишли...и сега сажаляваха....а това 4е вси4ки живеят от заеми и на кредите,ами то навсякаде е така и вав Франция...
Изказването ми няма за цел да ви ядосам мами от Канада;просто споделям моите впе4атления....
Успе6на Нова 2006 и  наздраве!!!

# 28
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Мда, айде и аз да се обадя. За 3 години Монреал, нямам лошо мнение, напротив много си е добро. Кофи за боклук не се изнасят, поне в центъра са предимно найлонови пликове. Права си е мама ви Кенга, с каквато кошница тръгнеш, такава пълниш. Това и повтарям на всички които ме карат да разказвам за там. Обожавам Монреал, яд ме е че още не сме се върнали. Комунизма е построен от всякъде, лошото е че почва да позалязва. Първата година в метрото през зимата не се дишаше от жега, над вратите които вечно зеят работеха печки да правят възглавница. Следващата зима бяха понамалили отоплението. Последната зима не я изкарах цялата та незнам. Може сега след 4 години, нещата да са се променили, надявам се към добро.
Сърдечко, какво се сещам. За семейства без деца е допустимо да се живее и без кола. Има лунни автобуси, това си е моя измислица. На табелата има телефон, на които ако се обадиш, автобуса ще дойде да те прибере, това след края на разписанието. Автобусите са като швайцарски часовници. С един билет ползваш метро + рейс или обратното. Има часове в който метрото е безплатно.
Подземния град е 144 км, ако греша да ме поправят мамите, аз си прекарвах бая време в него, когато не работех.
Първото лято живяхме без телевизор, прибирахме се към 2-3 всяка нощ. Ходехме по фестивалите и обикаляхме града. Уффф стана малко в стил, а бяхме млади.
Айде стига толкова.
Честита нова 2006!
Пожелавам ти да стигнеш в Канада, ако искаш обаче. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 390
Цитат
На табелата има телефон, на които ако се обадиш, автобуса ще дойде да те прибере, това след края на разписанието. Автобусите са като швайцарски часовници. С един билет ползваш метро + рейс или обратното. Има часове в който метрото е безплатно. 
Не знам в Монреал дали е така, но в Торонто, ако сама жена се прибира вечер след 9 ч., има право да позвъни в автобуса (бутона за стоп) и шофьорът да спре, където тя пожелае. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт