Бихте ли издържали съпруга си?

  • 11 784
  • 237
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 216
Тя знаела ли е до сега, че мъжът и хойка? Ако е знаела и си е траела, значи си го заслужава  /сори, но си е така/...........Всъщност той не я обижда от както е останал без работа, нали?
 Явно тази жена се е примирила с доста неща, но само тя си знае защо го прави...

# 16
  • Мнения: 2 032
Не разбрах. Жената, която Динчо иска да одума, е приела изневярата на мъжа й, и Динчо смята, че времето за отмъщение е настанало, когато мъжът си е загубил работата ли?

Също ме учудва гордото уточнение на друга потребителка, как никога не била работила. Как ще се постигне издържането на семейство в стил "разглезване" от непипвала работа девочка?  Не държа на отговор де, просто отбелязвам.

# 17
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Бихте ли издържали съпруга си?
Това е въпросът....
Да кажем, че 10 години след като сте се оженили, той е издържал семейството.
Жената е гледала децата и се е грижила за къщата.
После почва работа и в един момент мъжа го уволняват.
Съпругата издържа семейството...
Бихте ли го правили? Не е ясно за колко време е това, може и за винаги. Той не си търси работа, опитва се да развива частен бизнес, който за момента е губещ и няма големи изгледи за успех.
По време на брака ви, преди това, съпругът не е бил от верните. Изневерявал е на жена си и е натяквал колко печели и как тя е зависими от него. Както и колко е грозна и никой не я харесва......
Признавам, че днес като го чух това, бях изключително груба към съпруга....
И малко ме гложди как се изказах.....

В този случай не съм убедена какво бих направила.Обаче ако моят съпруг остане без работа със сигурност ще издържам семейството, без да му натяквам каквото и да е.В добро и зло както е казано.

# 18
  • Мнения: 2 510
За разглезване има много други начини, освен пари.
Парите са основата но връзката не е двупосочна.
Защо колко жени си отмъщават когато настъпи такова време и не само жени, но и мъже при които секне кранчето.
Аз обаче не бих го търпяла този за да се наложи сега да му отмъщавам. То паднал се не рита, а като чета той вече е и озлобял.

# 19
  • Мнения: 2 865
За ограничен период от време - да. За другото бих му върнала естествено...

# 20
  • София
  • Мнения: 357
Бих издържала моят съпруг, защото заслужава. За въпросният мъж от темата - отдавна нямаше да ми е съпруг Mr. Green

# 21
  • Мнения: X
Бихте ли издържали съпруга си?
Това е въпросът....
Да кажем, че 10 години след като сте се оженили, той е издържал семейството.
Жената е гледала децата и се е грижила за къщата.
После почва работа и в един момент мъжа го уволняват.
Съпругата издържа семейството...
Бихте ли го правили? Не е ясно за колко време е това, може и за винаги. Той не си търси работа, опитва се да развива частен бизнес, който за момента е губещ и няма големи изгледи за успех.
По време на брака ви, преди това, съпругът не е бил от верните. Изневерявал е на жена си и е натяквал колко печели и как тя е зависими от него. Както и колко е грозна и никой не я харесва......
В така описаната ситуация той отдавна нямаше да ми е съпруг.
Така че изобщо нямаше да ме интересува има ли работа ,няма ли, и кой го издържа.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 609
Моят си мъж - да, ако се наложи. Този от поста на авторката (и подобните нему) - не само, че не бих го издЪржала, ами не бих го издържАла.

# 23
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Бих и съм го правила, изправяла съм и почти фалиралия му бизнес на крака.
С малко уточнение - във вид на безлихвени заеми, които той ми е възстановял впоследствие.
Можех да го правя и безвъзмездно, ако трябваше да обгрижвам единствено него, но в нашия случай основното перо отиваше за издръжка на 2 деца и бивша, както и за плащане на режийни за апартамента, в който те живеят. Дори при цялата ми любов към него, някак не ми е идвало отвътре да пренебрегна собственото си домакинство и разходите му, за да издържам чуждо.

Също ме учудва гордото уточнение на друга потребителка, как никога не била работила. Как ще се постигне издържането на семейство в стил "разглезване" от непипвала работа девочка?
Шампанско-баровете лапат такива девочки като топъл хляб, не се притеснявай за издръжката им, Алис Laughing
За година време с по-малко от 25-30 к. CHF спестени не си тръгват.

# 24
  • Мнения: 289
Това е тема с предварително зададен отговор  Laughing
И той се повтаря от всички изказали се, "Моят си мъж бих издържала, оня описания, сакън, не"
Като се опитах да си представя ситуацията в действителност.. виждам нещата така: жена, която в продължение на години уж е издържана от мъжа и, пък всъщност дрехи и бижута и купували родителите и /мъжът каква по-точно "издръжка" е осигурявал, не схващам/, и която е търпяла да и говорят колко е грозна и да и изневеряват и т.н. - ами, такава жена за мен е тоооолкова тъпа, че си заслужава наказанието. За назидание, да го издържа сега, до края на дните им  ooooh! Как точно ще стане това, не мога да си представя, не очаквам да бъде особено образована и да се пласира добре на пазара на труда..но, такава си я е избрал, такава да си я търпи сега.. младите любовници, които той е издържал междувременно, едва ли биха проявили интерес, така че, няма голям избор и той  Laughing
Не се измъчвай, Динчо, каквото и да си казала, е било незаслужено мило Wink

# 25
  • Мнения: X
Е уж темата е "Бихте ли издържали съпруга си", а гледам описание на чужд съпруг.
Така, както авторката го е описала въпросния, дали не е малко субективно, а? Трудно ми е да преценя според това описание. Моят мъж бих го издържала, да. Но той и не е от онези хора, които не биха работили и нещо твърде далеч от специалността им, пазейки се за нещо по-подходящо и по-висока заплата. Той не може да седи без работа. Дори и за жълти стотинки да е, пак ще се хване да работи нещо, само и само да не бездейства. Дори и без пари, пак ще работи, което всъщност е притеснителното.

# 26
  • Мнения: 2 510
След като го е търпяла такъв за да я издържа, сега пак ще го търпи и тя ще го издържа.
Иначе, не е честно.
За да ни издържат могат да ни обиждат всякак, а когато ние трябва да издържаме какво? Спомняме си, че са ни давали не на драго сърце.

# 27
  • Мнения: 22 436
За мен по-интересното е как жена, която не е работила 10г, изведнъж се хваща да работи, че да успява и да издържа съпруга си. )
То човек за 1-2г. губи трудови навици, а какво остава за 10г. лежане, ходене по магазините и т.н. )

# 28
  • Мнения: 4 758
След като го е търпяла такъв за да я издържа, сега пак ще го търпи и тя ще го издържа.
Иначе, не е честно.
За да ни издържат могат да ни обиждат всякак, а когато ние трябва да издържаме какво? Спомняме си, че са ни давали не на драго сърце.

 Peace

Проблемите в описания случай не са издръжката - а какво търпи човек заради нея.

Dincho, не се ли сети през тези десет години да говориш с приятелката си - ами сега точно реши, че е настъпил някакъв проблем?

# 29
  • София
  • Мнения: 23 096
Ще го издържам, разбира се. Така както би направил той за мен. Ние сме от работещите маймуни и, ако недай си боже, се случи така някой да остане вкъщи за по-дълъг период, сигурно ще се понесе доста тежко от останалия без работа.
Ако дойде обаче момент да му хареса на моичкия да си седи дом, ще бъде напъден да търси работа. Нямам нужда от иконом вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт