Автоимунен тиреоидит на Хашимото (22)

  • 56 369
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 010
Чудесно, Merelenda!
Пожелавам ти да ги забравиш и вече никога да не ти се налага да ги пиеш пак!  Hug

# 46
  • Мнения: 11 726
Чудесно, Merelenda!
Пожелавам ти да ги забравиш и вече никога да не ти се налага да ги пиеш пак!  Hug
Благодаря, Лаленце! Hug

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 2 171
Merelenda, е това вече е супер новина! Дай Боже повече да не ти се налага да ги пиеш  Praynig

# 48
  • бургас
  • Мнения: 5
Може ли някой да ми отговори ниската телесна температура- 36 градуса  дали е свързана със заболяване на щитовидната жлеза?

# 49
  • Мнения: 81
Merelenda, ама честито! Браво, момиче! Никакви хапчета повече за теб Simple Smile
Д-р Кръстев е написал доста книги на тема ендокринология. Много приятен човек и видимо - изключителен диагностик. Наблюдава те в детайли и изведнъж те пита нещо странно, което всъщност е ключово. Доволна съм за сега. Преглежда в кабинет в 5-та градска - т.е. - по касата.
rajmonda, принципно 36 градуса е на границата - не е много ниска температура, а и телесната зависи много от състоянието - движение, покой, спане, хранене. Но пък -  май и аз съм така - даже често ми е 35,7-8 ... знам ли ... newsm78

# 50
  • Мнения: 11 726
Може ли някой да ми отговори ниската телесна температура- 36 градуса  дали е свързана със заболяване на щитовидната жлеза?
Чувала съм, че като симптом се явява при хипофункция на жлезата, но не само. Може да е сигнал и за друг проблем. В тази статия са описани няколко вероятни, като не всички значат заболяване:
http://www.blitz.bg/article/10638
Брат ми имаше такава температура, 36 и под 36. Първото, което направиха е да пуснат хормони на щитовидната жлеза и да го пратят на ендокринолог и кардиолог. При него проблем уж сърдечен няма, хормонален също, кръвен също, но много високо кръвно и пулс над 100, достигащ 160. Уж засега всичко било - нерви.

Благодаря ви момичета! Желая го и на вас!  bouquet

# 51
  • Мнения: 2 860
Мереленда, чудесна новина. Но винаги трябва да имаш едно на ум. Първият път като ми спряха лекарствата бях с хипер функция и се беше нормализирала. И така след 10 години, почна да ми прилошава, тогава се мъкнех от лекар на лекар и чак след 6 месеца ми откриха, че съм минала в хипофункция, ТСХ 15. Вторият път като ми ги спряха за 1 месец пак станах в хипофункция.

# 52
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Merelenda, честито! Дано никога не ги започваш!!!

# 53
  • Мнения: 11 726
Благодаря ви! Hug
Гала, да, знам, и честно казано ме е страх, ама се опитвам да не мисля. Ще ходя на контроли пък ще видим.
Четох и, че в в 90% от случаите, започнало заболяването все някога води до хипофункция, предвид живота който живеем. Едва ли ще съм винаги здрава (няма да боледувам), ще живея без стрес и проблеми, че да не дам повод то отново да се отключи. Просто се надявам да съм в добро здравословно състояние и без хапчета, колкото се може по-дълго.
Шубе ме е и от вирусни и инфекциозни заболявания - аз именно с такива го отключих, ама не може да живеем изолирани в стерилна среда.
Само времето ще покаже.
Благодаря ви още веднъж! Hug

# 54
  • Мнения: 4 737
Мереленда, честито и тук! Да го задържиш дълго-дълго! Hug Hug Hug Peace

# 55
  • Мнения: 16
Здравейте,момичета!
ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ ДА ЗАБРАВИМ ПРОБЛЕМТЕ И ДА СЕ ПОВЕСЕЛИМ!

http://bgflash.com/flash/44072/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0 … %D1%85%D0%B0.html
Картичката е пееща кликнете върху нея!

# 56
  • Мнения: 70
Зравейте момичета...мислех,че правя нещо за себе си..а то какво се оказа..Днес си пуснах ТСХ и МАТ.По принцип съм с Хашимото,високо МАТ(последния път преди 2 месеца-511 ) и ТСХ тогава 1,78.От 3-4 месеца пия селен по 200 мг,а от 1 месец приемам и Q10,Omega 3...и днес с ужас си видях изследванията-ТСХ-1,64 и МАТ>600....Защо е така ..какво да направя  newsm45 newsm45 newsm45..защо МАТ се качва толкова..е ТСХ пада..на 28,12 съм при Начев..но до тогава....

# 57
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
deni-sta, къде е драмата, че не мога да разбера?
Кое в изследванията ти чак толкова 'те ужаси'?! Thinking
Ако си мислила, че ТАТ и МАТ някога ще влязат в норма при нашето заболяване.... малко е наивно. С, или без цефазел, той не е панацея, на един действа, на друг - не. И какво толкова преживяваш, не разбирам, нали ТСХ-то ти е в норма?!

# 58
  • Мнения: 70
Драмата ми е в това,че МАТ от 488 стана над 600 за около половин година,а ТСХ от 2,7 за същото време стана 1,6...Явно жлезата се руши...и с тези темпове....скоро ще съм на хапчета...

# 59
  • Мнения: 775
ТСХ 1.6 е по-добре от 2.7, перфектно е  Peace

Общи условия

Активация на акаунт