Автоимунен тиреоидит на Хашимото (22)

  • 56 437
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 229
Доста изчетох за Хашимото из интернет и все попадам на статий за тази импулсна терапия немога да разбера има ли истина в това или просто се прави реклама аз лично бях говорил с този доктор Атанасов и който ми каза че дори в най-елитните парижки клиники не били чували за това ефикасно лечение и то се прилагало само в БГ което веднага ме наклони на мисълта що за простотия но пък толкова статий има в интернет че немога да разбера това пробутване на тази терапия ли е или донякаде има нещо вярно е то и поредната нека някой ако се е подлагал да сподели какво мисли?

Пен­ка С., гр. Доб­рич

Стан­дар­т­но­то ле­че­ние, ко­е­то е при­е­то при Хашимото, е за­мес­ти­тел­на хор­монал­на те­ра­пия и евен­ту­ал­но опе­ра­тив­на ин­тер­вен­ция. Та­зи те­ра­пия оба­че има и стра­нич­ни дей­с­т­вия: заради за­мес­ти­тел­ни­те хор­мо­ни може да се над­да­де на тег­ло, да се ув­реди чер­ният дроб, да се за­силят про­це­си­те на ос­те­о­по­ро­за, има риск от ин­фаркт и ин­султ при пре­до­зи­ра­не. Ос­вен то­ва мно­го от сим­п­то­ми­те ос­та­ват.
С от­к­ри­ва­не­то на ме­то­да “Им­пул­с­на те­ра­пия” обаче нещата се промениха.
Им­пул­с­ният ме­тод за ле­че­ние на Ха­ши­мо­то се ба­зи­ра на то­ва да бъ­дат въз­с­та­но­ве­ни нор­мал­ни­те за щи­то­вид­на­та жле­за опоз­на­ва­тел­ни сиг­на­ли, с ко­е­то про­це­сът на уни­що­же­нието є се сто­пи­ра - спи­ра нах­лу­ва­не­то на лев­ко­ци­ти­те в нея, а ан­ти­те­ла­та се връ­щат в нор­мал­ни гра­ни­ци. Ак­ти­ви­ра се и ос­та­на­ла­та здра­ва тъ­кан. С вре­ме­то на мяс­то­то на уни­що­же­ни­те клет­ки се наб­лю­да­ва по­я­ва­та на но­ви, ко­е­то оба­че е един по-дъ­лъг про­цес. Уве­ли­че­ни­те раз­ме­ри на жле­за­та съ­що вли­зат в нор­мал­ни гра­ни­ци.
То­ва е пър­во­то ав­то­и­мун­но за­бо­ля­ва­не, на ко­е­то е раз­к­ри­та ети­о­па­то­ге­не­за­та и ус­пеш­но се ле­ку­ва.

# 706
  • Мнения: 11 779
Клеопатра, според мен симптомите (кървенето) ти се дължат именно на щитовидната жлеза. Когато се предприеме лечение и се нормализират щитовидните хормони, ще се нормализира и цикъла, и няма да има извънменструално кървене.
Дуфастон съм изпила с кофите. Rolling Eyes Щом са ти нормални половите хормони, не го приемай, но спомени на ендокринолога за нормалните полови хормони, за консултацията с гинеколог, какво ти е казал гинеколога да приемаш, а ендокринолога ще ти даде най-ясен отговор.
По думите на моя ендокринолог, цикълът се нормализира след влизане на щитовидните хормони в норма, а до тогава, при нужда/проблем , докато хормоните влязат в норма се прибягва до терапия предписана от гинеколога. Ако няма проблем с цикъла, значи няма нужда от лекарства.

Относно забременяването, Лаленце е отговорила. Hug Няма да се притесняваш за такива неща.

Дончев, като спомена главоболие, ей... бога ми, откак прочетох за пустия пролактин, само това ми е в главата. Понеже пишат, за един от симптомите при висок пролактин - главоболие, а аз като си внуша нещо и... Не че главоболието не е симптом на още 300 неща, ама на мен сега това ми е фаза - пролактина. Накрая ще го изследвам и него и да мирясвам.
Аз съм с много зверско главоболие и не минава от нищо. Мен ме боли ту в ляво, ту вдясно главата, най-вече в тила. Точно като ме боли, кръвното е нормално. Не минава от нищо!
Преди време от системни масажи и мануална терапия в шийния дял ми бе изчезнало главоболието напълно, та тогава доктор ми каза, че проблема ми не е друг, а именно шийно изкривяване на малки прешлени. Сега се възобнови главоболието и е възможно да е пак от това, ама аз се филмирам предварително.

За импулсната терапия бях чела и аз, ама реално не знаех какво представлява. От теб разбирам, че е цепване на небцето. Не знам как да коментирам... дали изцелението е плацебо ефек?! Rolling Eyes
Макар и да съм ЗА алтернативната медицина, това да ти кажа някак не мога да го приема, че е възможно да оздравея по този начин.

# 707
  • Мнения: 229
Merelenda и при мен главоболието не се повлиява от нищо искрено се надявам да има връзка с това хашимото и при започване на лечение да отшуми иначе не се трае аз имам ЯМР на главата и врата и всичко е наред правиха ми и интеркраниален доплер за съдовете и там всичко ОК ходих на хиляди невролози и всичко ОК откакто ми откриха Хашимото взех да го свързвам и си мисля че има общо, а колкото до теб съветвам те ако имаш проблем в шийния отдел пусни си едно ЯМР и ще покаже какъв е проблема и се съветвай с неврохирург а относно ипмулсната терапия и на мен ми се вижда пълна простотия но пък знае ли се аз въобще не вярвам на такива методи а навсякъде я препоръчват в интернет а самия доктор беше на 90 процента категоричен че ме е излекувал звучи хубаво но не реално Wink

# 708
  • София
  • Мнения: 10 704
Егати като ви чета зле ми става..какви са тия симптоми какво е това чудо?!
Нито съм имала някога такива...нито съм имала проблеми с цикъла,нито глава ме е боляла....почвам да мисля,че нямам хашимото ooooh!

А и "горкото" Хашимото не пречи на износването на бебе...висок ТСХ може да забави зачеването, а ако все пак се получи да доведе до умствени проблеми при плода.Това разбира се ако не е контролирано хашимотото, даже и тогава не е 100% сигурно,че ще стане проблем. Peace
Докато бях бременна НИКОЙ не го отразяваше като проблем, че съм с Хашимото! А бях високо рискова бременност,но поради други фактори нямащи никаква връзка с щитовидната.
Наскоро една мама,тя беше тук в отбора,няма да споменавам никнейм,но миналата година декември 2010г роди, и сега роди средата на януари отново, 3-то детенце.

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 21:16 от magnet_for_happiness

# 709
  • Мнения: 11 779
Магнитче, предвид обкръжението ми съм съгласна относно това, което си писала за Хашимото -  бременност и износване на детето.
Според познатите ми с това заболяване, не са имали проблем с бременност и износване, по-различен примерно от на други жени, които не са болни. То и при всеки е индивидуално.
При мен с хиперфункция обаче, ендокринолога ми спомена, че докато хормоните не влязат изцяло в норма и не се задържат така няколко месеца на възможно най-ниска доза на тирозола (препоръчително изцяло да е спрян), бременност е желателно да не настъпва, понеже е рисковано и за плода, рисковано е за спонтанни аборти, проблем с износването, а и невъзможността от прием на голяма доза тирозол.  Не помня точно сега как бяха думите му, но в тази насока. Въпреки всичко, интернет твърди друго.
Докато за Хашимото съм чувала, че дори и да са по- високи стойностите на хормоните, пак е възможно да настъпи бременност, бързо се регулират, няма никакви проблеми с бременноста и износването, но и там си има изключения.

Егати като ви чета зле ми става..какви са тия симптоми какво е това чудо?!
Нито съм имала някога такива...нито съм имала проблеми с цикъла,нито глава ме е боляла....почвам да мисля,че нямам хашимото ooooh!

Това че нямаш симптоми е чудесно! Не на всеки се отразяват и не всеки организъм е засегнат от тях!  Simple Smile
Хашимото уврежда не само жлезата, а и много други органи, особено ако преди автоимунното заболяване е имало предходно някакво заболяване, то то започва да напомня за себе си, дори ако не се е обаждало години.
Особено не уловено на време, може да увреди доста органи преди да се стигне до извора на проблема. Това е коментирано надълго и на широко не с един доктор или двама, предвид болежките, а и по тази тема има достатъчно информация.
И като най-първо, заболяванията на щитовидната, неоткрити навреме , освен симптомите като напълняване/отслабване, сърцебиене, задух, все неща, които си обясняваме с всичко друго, но не и със заболяване, дават първо сигнал върху цикъла - дали ще е по-обилен, по-оскъден, липса на цикъл , ановулаторни цикли, прокървявания, продължителен цикъл, кисти и т.н. Не случайно, имаш ли проблем с цикъла, първо се изследват полови хормони, ако са наред, следва изследване на щитовидни и хипофизни.
Това разбира се е много индивидуално и не засяга всички заболели!
Не ангажирам никой с мнението си, надявам се да не засегна някой!  Hug

Дончев, благодаря за съветите!  Simple Smile

# 710
  • София
  • Мнения: 10 704
Всичко е индивидуално при всяко заболяване Peace
Само ще вметна,че и при хипо функция добрите ендокринолози изискват преди забременяване ТСХ да е под 2 Peace т.е не дават зелена светлина,ако не е така...а колко бързо влиза в гранции при нужда...само ТСХ си знае Laughing

И не на последно място-опитайте да не приемате Хашимото като нещо кой знае какво,това не е страшно заболяване,даже напротив,това е модерната болест напоследък..ех този Чернобил! Laughing
Не бих го и нарекла болест,а просто състояние. И друго-колкото повече мислите в +посока и затова,че не сте болни,толкова по-добре ще бъдете.

# 711
  • Мнения: 48 145
Оф, така е, ама при закъснение на цикъла 10 дни, вмомента се чудя кое е по-добре- да съм бременна/което не искам/ или да имам влошаване на Хашимото /и това не искам/
И цялото положително мислене ми отиде на кино
А и час за лекар- най-рано другата седмица  Rolling Eyes

# 712
  • София
  • Мнения: 10 704
LOST има места,където веднага може да отидеш на преглед,е плаща се разбира се.Аз например,ако бях на твое място нямаше да мога да изчакам чак другата седмица за преглед.
Причина за това голямо закъснение освен бременност, киста,има и много други.

# 713
  • Мнения: 776
Доста изчетох за Хашимото из интернет и все попадам на статий за тази импулсна терапия немога да разбера има ли истина в това или просто се прави реклама аз лично бях говорил с този доктор Атанасов и който ми каза че дори в най-елитните парижки клиники не били чували за това ефикасно лечение и то се прилагало само в БГ което веднага ме наклони на мисълта що за простотия но пък толкова статий има в интернет че немога да разбера това пробутване на тази терапия ли е или донякаде има нещо вярно е то и поредната нека някой ако се е подлагал да сподели какво мисли?

Пен­ка С., гр. Доб­рич

Стан­дар­т­но­то ле­че­ние, ко­е­то е при­е­то при Хашимото, е за­мес­ти­тел­на хор­монал­на те­ра­пия и евен­ту­ал­но опе­ра­тив­на ин­тер­вен­ция. Та­зи те­ра­пия оба­че има и стра­нич­ни дей­с­т­вия: заради за­мес­ти­тел­ни­те хор­мо­ни може да се над­да­де на тег­ло, да се ув­реди чер­ният дроб, да се за­силят про­це­си­те на ос­те­о­по­ро­за, има риск от ин­фаркт и ин­султ при пре­до­зи­ра­не. Ос­вен то­ва мно­го от сим­п­то­ми­те ос­та­ват.
С от­к­ри­ва­не­то на ме­то­да “Им­пул­с­на те­ра­пия” обаче нещата се промениха.
Им­пул­с­ният ме­тод за ле­че­ние на Ха­ши­мо­то се ба­зи­ра на то­ва да бъ­дат въз­с­та­но­ве­ни нор­мал­ни­те за щи­то­вид­на­та жле­за опоз­на­ва­тел­ни сиг­на­ли, с ко­е­то про­це­сът на уни­що­же­нието є се сто­пи­ра - спи­ра нах­лу­ва­не­то на лев­ко­ци­ти­те в нея, а ан­ти­те­ла­та се връ­щат в нор­мал­ни гра­ни­ци. Ак­ти­ви­ра се и ос­та­на­ла­та здра­ва тъ­кан. С вре­ме­то на мяс­то­то на уни­що­же­ни­те клет­ки се наб­лю­да­ва по­я­ва­та на но­ви, ко­е­то оба­че е един по-дъ­лъг про­цес. Уве­ли­че­ни­те раз­ме­ри на жле­за­та съ­що вли­зат в нор­мал­ни гра­ни­ци.
То­ва е пър­во­то ав­то­и­мун­но за­бо­ля­ва­не, на ко­е­то е раз­к­ри­та ети­о­па­то­ге­не­за­та и ус­пеш­но се ле­ку­ва.


Аз мисля, че това са глупости и не вярвам, че тази импулсна терапия може да помогне! Peace

# 714
  • Мнения: 775
Абсолютно несериозно и на мен ми звучи това  Peace

Днес най-после се боднах и аз,че синковецът вече порасна, пък аз се мотам. Нещо съвсем го забравих напоследък дядо ви Х.

# 715
  • Мнения: 11 779
Нещо съвсем го забравих напоследък дядо ви Х.
hahaha hahaha Извинявай, ама много ме разсмя! Joy
Дано резултатите са хубави! Hug

# 716
  • Sofia
  • Мнения: 26 648
Бихте ли ми казали каква е цената на изследването,което касата поема,дали има смисъл да ходя за направление или да си го направя за мои разноски...

# 717
  • Мнения: 229
Като казвате смях моите приятели ме пукнаха от базици отиде казаха в токуда да ти намерят хашимото, по късно ще споделя какво ше ми измъдрят тукашните белгийски светила днес   Laughing

# 718
  • Мнения: 3 154
Бихте ли ми казали каква е цената на изследването,което касата поема,дали има смисъл да ходя за направление или да си го направя за мои разноски...

Касата поема TSH и ft4 два пъти годишно. Цената иначе е ок. 15-20 лв. всяко (зависи от лабораторията). Ако можеш да си ги спестиш, защо да не си вземеш направление? Wink

# 719
  • Sofia
  • Мнения: 26 648
Мерси,отивам за направление   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт