Листопад (Yaprak Dökümü) - Тема 66

  • 39 749
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 296
Каква изненада тази сутрин - със сутрешното ми кафе и нова тема Hug
Соичка, да си жива и здрава, благодаря ти и на мсички желая спокоен уйкенд.
Аз гласувах с последната опция. Никой не ми хареса, наистина. Дори Айше. Тя е вече във възраст, когато разбира какво е редно и какво не, но взе да копира каките си.

# 16
  • Мнения: 14 830
Може и да греша но имам чувството че Айше копира най вече Фикрет Може би защото тя я е отгледала или защото е най голяма но също като нея се опитва да налага своето и да раздава правосъдие. Много често също като Фикрет съди другите дори и майка си. Вярно е че беше свидетел на много неща на които едно дете  не би трябвало да е свидетел но какво да се прави съдба.
 И ако наричахме Фикрет-АР№2 то Айше е Фикрет№2

# 17
  • Мнения: 15 238

Соичка, благодаря за новата тема.  bouquet

٠•Snejka•٠  Hug благодарности за прекрасните закуски!

Гласувах, че никой не ми харесва.





# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Той ще свършва вече, ама да попитам как се произнася името на филма. Напишете ми с бг букви. И ми е интересно какви са снимките като свършва филма, някой знае ли.  bouquet

# 19
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен!
Соичка    bouquet благодаря за хубавата нова тема.

Аз гласувах за Неджля,  Heart Eyes защото си ми е любимка от самото начало и въпреки грешките й продължих да си я харесвам.
Hug Снежка   bouquet благодаря и на теб за чудесната съботна закуска.
Аз също гласувах за Неджля. Като че ли при нея видях всички емоционални състояния, съпътстващи човешкия живот. Видях я наранена, и тя нараняваше, и покорна - и бунтарка, весела - тъжна и скърбяща, отчаяна и борбена, и много щастлива - и много нещастна. Но тя ми беше най-интересна в развитието си от останалите герои, пък и аз не обичам идеализираните образи. Peace
Айше също ми харесва, но тя е все пак дете, то няма как да не я харесваме.

# 20
# 21
  • Мнения: 0
Той ще свършва вече, ама да попитам как се произнася името на филма. Напишете ми с бг букви. И ми е интересно какви са снимките като свършва филма, някой знае ли.  bouquet

  bouquet За произношението не мога да ти помогна, тъй като не разбирам езика  Embarassed, но за снимките, които давата накрая мога да ти кажа, че това са семейни снимки на зрители на филма. Някъде четох, че когато е започнало излъчването в Турция е имало нещо като кампания, зрителите да изпращат свои снимки и всичките били излъчени. /Това е по спомени/.
Дано съм ти била поне малко полезна!  Hug Hug

# 22
  • Мнения: 14 830
Неджля първа се разбунтува срещу железните правила на бащата , първа я изгониха от къще , първа осъзна че не всичко е чест .Тя успя да преодолее грешкатаси наречена Оуз макар че винаги  ще трепва нещо в душата и когато си спомни за него.
Сега е самотна и нещастна ,но тя има характер и ще се справи. Където и да отиде тя вече е самостоятелна личност ,взимаща сама решенията за живота си Неджля е от този тип жени които никога няма да позволят друг да ръководи живота им и да взима решения вместо тях.
И добре че богатите всекидневни закуски на СНЕЖКА са само виртуални че иначе всички щяхме да сме от категорията на Хайрие

Последна редакция: сб, 17 дек 2011, 15:32 от djoleva

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 958
Извинявайте,че нахлувам в темата,чета ви редовно,но не всеки път пиша.Може ли да попитам някой знае ли какво става със Серхат,брата на Сейфи по-нататък във филма?Дават ли нещо за него?Сякаш харесва Ферхунде,а когато Лейля го нападна в болницата я гледа с такова състрадание и съжаление.....чудех се просто дали не става нещо между него и някоя от тях  newsm12

# 24
  • Мнения: 184
А Неджля сама ли остава на края на филма?

# 25
  • Мнения: 5 435
Soya-Fen благодаря за темата!  bouquet

# 26
  • Мнения: 19
Той ще свършва вече, ама да попитам как се произнася името на филма.

Виж тук в Гугъл Преводач, натисни на иконката долу вдясно, която прилича на мегафонче и ще чуеш как се произнася http://translate.google.bg/?hl=bg&tab=wT
С български букви е нещо като Япрак дьокюмю  Grinning

А Неджля сама ли остава на края на филма?
Скрит текст:
Да. И бременна. Предполагам че защото се чувствува самодостатъчна, както сподели по телефона с Фикрет.
Благодаря на всички за благодарностите.  Simple Smile С някои от вас сме вече две години заедно в темата, някои си отидоха други дойдоха, а ето че дойде и краят на сериала. Коледа наближава, Новата 2012 наближава, а аз се разсантименталничих като Али Ръза.  Blush

Последна редакция: сб, 17 дек 2011, 17:25 от soya-fen

# 27
  • Мнения: 222
soya-fen благодаря ти   bouquet

# 28
  • Мнения: 66
И аз не мога да повярвам колко бързо мина времето. Живяхме с техните проблеми,болки и радости - макар,че радостите бяха много малко. Този филм ще го запомня завинаги.
Сега ми е много гадно,че свършва и то с такъв край.
Но така е и в реалния живот, колкото и да е щастлив човек,накрая свършва трагично.
Али Ръза, този човек изпълнен с мечти за бъдещето на децата си се срина в краката на най-големите си врагове.  Наивност,доброта, сблъсъка с живота,неправилни хора - това ги погуби.
Дано всички сме си взели поука от този филм и да не допускаме тяхните грешки.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт