До кога се изменят външно децата ?

  • 7 226
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Дъщеря ми е с изумрудено сини очи и пшеничено руса коса, бяла кожа.

Когато се роди беше с черни очи и тъмна коса. Косата и очите й започнаха да изсветляват някъде след 2-рия месец.

Аз съм синеока и тъмнокоса, мъжът ми е синеок и русокос.

И когато се роди това черно бебе, само това че приличаше на баща си по формата на лицето, говореше, че е наше  Twisted Evil

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Касита Нортман   Hug ,значи е нормално от тъмно към светло .


Уго, супругът ми като малък е бил с руса, почти бяла коса и бяла кожа. В пубертета косата му потъмнява, а кожата му е станала много мургава. В последните години пак изсвеля кожата му, не е много бяла, но има разлика от преди 20 години. Grinning
Аз нямам кой знае какви промени, леко ми изсветляха очите, преди бяха черни. косата ми беше права като дете сега е много чуплива, почти къдрава.

# 17
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Родена съм с катранено черна коса, до 2та ми година вече съм била руса, след което цвета ми се е променил към тъмно кестеняво. Очите ми от черни станаха пъстри.
При децата ми имаше подобно променяне-щерката се роди с бяло руса коса, а сега е с тъмно кестенява. Очите й не са се променяли. Сина ми пък се роди без коса (хехехе), а сега има много гъста и черна (къдрава) коса Rolling Eyes
Братовчед ми се роди със сини очи, сега са му тъмно кафяви. Всички деца се променят, за мен това е нормално.

# 18
  • Мнения: 2 805
Брех, изумихте ме за очите...за коса и за тен знаех, че могат да се променят.
Но за цвят на очите ей на 30 г. за първи път чух  Rolling Eyes - може пъ кна моето детенце да му станат от пъстри - тъмно пъстри - светли Simple Smile - така исках да вземе очите на баща ми.

Аз съм била като малка  с мургава кожа и светла коса, сега съм много по-светла кожа и доста тъмна коса.
Не е станало рязко, а постепенно през годините.

Последна редакция: пн, 19 дек 2011, 21:56 от Самсара

# 19
  • Мнения: 11 911
Аз съм родена силно мургава, с лъскаво черна коса на букла и черни очи.
Като дете бях пак мургава, но не чак такава като бебе.Името ми е пожелателно, точно обратно на тъмния тен заради което отнасях много подигравки от децата.

Точно в четвърти клас започна да ми изсветлява кожата и стигна до млечнобяла.Косата ми от черна стана кестенява.
Затова аз си зная-докато не настъпи пубертет, не може да се каже едно дете какво ще е.

# 20
  • София
  • Мнения: 39 761
Boten Mary средната се роди снежно бяла,след 2 часа ми я донесоха черна с оранжев нос,после се оказа  ,че е с билирубин над 350 ,след обменното започна постепенно са изветлява и до 10 тия ден ,когато ни изписаха си беше върнала предишния цвят и до сега кожата и е много бяла.Докато при дреби освен билирубина имаше и тежка анемия и в началото пожълтя ,но тъмно жълто,към кафяво.
Аз мислех, че отговорих снощи, но явно съм останала само с мисленето  hahaha
Сега погледнах епикризата, 1вата записана стойност на билирубина е 294. Но му правиха изследване едва към третия ден мисля.
Иначе още на втория ден стана като морков, направо тъмно червен. От лампата го връщаха още по-червен и топъл. Като гледам снимките едва към 20тия ден е придобил горе/долу нормален цвят на кожата.

# 21
  • София
  • Мнения: 23 096
Затова аз си зная-докато не настъпи пубертет, не може да се каже едно дете какво ще е.
В пубертета на мен ми се промениха коренно чертите на лицето, пък какво остава за една коса, очи и тен. Изобщо не си приличам на детските ми снимки - все едно е друг човек.
Не бих искала детето ми много-много да се видоизменя. Малко трудно приех, че е мургавка на фона на повечето деца около нас, но си я искам точно такава. Е, да е жива и здрава, разбира се, няма да си върна детето.  Grinning

# 22
  • Мнения: 2 805
Не бих искала детето ми много-много да се видоизменя. Малко трудно приех, че е мургавка на фона на повечето деца около нас, но си я искам точно такава. Е, да е жива и здрава, разбира се, няма да си върна детето.  Grinning

Хъм, мургавка...на снимките детето изглежда с прекрасна кожа и тен, аз съм била много по-тъмна от нея, а и много по-тъмни деца съм виждала. Майка ми много е страдала, че съм мургава. Сега съм с по-бяла кожа от нейната.
Това е клише - бяло и пухкаво бебенце  Mr. Green, което обаче се е наложило.

Аз обаче за очите не го вярвам - не може тъмни очи да станат светли/сини/зелени, може да се промени нюанса, но за цвета силно се съмнявам.

# 23
  • Мнения: 15 379
Ани, дай го муркавкото насам.
Имам си шведче и си търся по-екзотична снаха Laughing.
Тъй де, за да не го връщаш.

# 24
  • София
  • Мнения: 23 096
Sourcherry, стига да не прихване моя вкус за мъже (мургавелковци) ти я давам за снаха.
С такава сгодна свекърва като теб, чудо ще е.  Hug

Самсара, моята дъщеричка не е от много мургавите, но пак повтарям - на фона на приятелските деца, както на фона на моята кожа, малката си е циганенце.  Grinning Когато се роди, свекърва ми намекна, че е малко тъмничка, при което аз я отрязах, че няма такова нещо. И чак като стана на 6 месеца и я водих на детски рожден ден, където я снимах с още 6-7 пишлигарчета, на снимките после установих, че детето ми е най-църнко от всички.  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 15 379
Сигурна съм, че ще се влюби в теменужените му очи. Ален Делон кой изпуска?
С теб ще сме чудна дружина Laughing. А снахата ще пее. Аз не съм лоша, не давам съвети и си мълча.

 

# 26
  • София
  • Мнения: 7 673
tonkabonka , изобщо не е църнка тази куклана! Прекрасна е!  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 2 805
Сигурна съм, че ще се влюби в теменужените му очи. Ален Делон кой изпуска?
С теб ще сме чудна дружина Laughing. А снахата ще пее. Аз не съм лоша, не давам съвети и си мълча.


 Laughing
А какви прекрасни комбинации могат да се родят от двамата.

Почти винаги, когато родителите са толкова различни на външен вид се раждат много красиви деца.
Макар, че имаме случай в рода на съпруга ми, при който и двамата родители са с тъмни коси и очи  и се роди млечно бяло дете с много сини очи и толкова руса коса, бие даже на оранжево. Вече е на 6 г. и още си е шведче.Таткото е сигурен  Mr. Green


Аз пък нищо лошо не виждам в това да си мургав. Въобще не ми е равно на некрасив.

Последна редакция: ср, 21 дек 2011, 10:07 от Самсара

# 28
  • София
  • Мнения: 23 096
Самсара, както казах - имам пристрастия към мургавелковци.
Но пусто, преди да родя имах някакви представи как ще изглежда бъдещото ми дете. Дори на монитора на компютъра ми като тапет стоеше прекрасно бяло, пухкаво бебче със сини очи и си го бях нарекла за "мое". И после в родилното - изненадаааа.  Joy Но къде ми е бил акълът за бяло бебе, след като във фамилията на мъжа ми всички са с тен и с много тъмни кафяви очи, почти черни. Само мъжът ми е с бяла кожа, докато сестра му си е жива циганка (не в лошия смисъл, просто за онагледяване) - завиден тен, черна дълга къдрава коса, черни очи. И е много красива, да отбележа.  Peace
Моята дъщеричка просто е с два тона по-тъмна от мен и татко си. Майтапим се, че е от скъпата боя.

Laughing
А какви прекрасни комбинации могат да се родят от двамата.
smile3521

# 29
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Не бих искала детето ми много-много да се видоизменя. Малко трудно приех, че е мургавка на фона на повечето деца около нас, но си я искам точно такава. Е, да е жива и здрава, разбира се, няма да си върна детето.  Grinning

Хъм, мургавка...на снимките детето изглежда с прекрасна кожа и тен, аз съм била много по-тъмна от нея, а и много по-тъмни деца съм виждала. Майка ми много е страдала, че съм мургава. Сега съм с по-бяла кожа от нейната.
Това е клише - бяло и пухкаво бебенце  Mr. Green, което обаче се е наложило.

Аз обаче за очите не го вярвам - не може тъмни очи да станат светли/сини/зелени, може да се промени нюанса, но за цвета силно се съмнявам.
За тъмни очи да станат светли-ами ей на, променят се. Да, при мен лично беше нюанса по-скоро, защото от черни, минаха през тъмно кафяво, светло кафяво и сега са пъстри. Когато плача стават стоманено сиви... Grinning Не се шегувам. Но е често срещан случай, от малко бебе със сини очи, накрая да се окаже, че те вече са кафяви.

Общи условия

Активация на акаунт