Олимпиади

  • 355 294
  • 2 020
  •   1
Отговори
# 1 395
  • София
  • Мнения: 1 154
Да се надяваме за София утре да качат резултатите по химия /без предложените за националния кръг/.
В темата гледам, че миналата година са ги публикували на 24 февруари при проведен областен кръг на 13 февруари.

# 1 396
  • Мнения: 6 926
Изобщо не се и надявайте в София да обявят някакви резултати. Щом за НОМ ги крият, защо ще обявят тези по химия?

# 1 397
  • София
  • Мнения: 1 154
Защото експертът по природни науки си върши работата, както трябва! Heart Eyes
Публикуват се своевременно резултати и тя беше тази, която първа изиска декларацията за съгласието на родителите.

# 1 398
  • Мнения: 8 082
Изобщо не се и надявайте в София да обявят някакви резултати. Щом за НОМ ги крият, защо ще обявят тези по химия?
Чак пък да ги крият  newsm78 не може ли да е по-дълго време проверката, а и класовете които имат и трети кръг и национален арбитраж може да изчакват.
Да, и експерта по природни науки явно работи по информираността и на учителите и на родителите, т.е. на заинтересованите страни Simple Smile

# 1 399
  • Мнения: 6 926
И ние сме подписали декларация за НОМ, но публични резултати няма, въпреки писмото от РУО.

# 1 400
  • Мнения: 14 133
Извинявам се предварително , ако тук не е подходящата тема за моя въпрос, но не намерих друга.  Rolling Eyes
Има ли други  участници в състезанието по Английски език Longman competition 2017?
Някъде из държавата вече да са получили резултатите от вътрешноучилищния кръг?  newsm78

# 1 401
  • Varna
  • Мнения: 603
Много моля някой да ми каже областния кръг на Знам и мога във Варна в Славейков ли ще се проведе?

# 1 402
  • Мнения: 224
Моите впечатления и наблюдения са, че олимпиадите са безсмислени за децата. Единствено учителите имат някакви изгоди. За учениците - потупване по рамото. Моите вече не ходят, нямат мотивация.

# 1 403
  • София
  • Мнения: 1 154
Явно идеята на МОН е съвсем да демотивира учениците да участват в олимпиадите, като вече не се публикуват нито темите и решенията, нито класирането, нито съобразяват графика на олимпиадите! #2gunfire
Явно тази година и по природните науки няма да качат своевременно класирането. Sad

# 1 404
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Еее, не е точно така. За първите места има местни парични поощрения от общините, така че ние сме доста мотивирани например. Всяка година си печели по 100-тина лева госпожицата - вече 9 години. Пишат им шестици за явяване и/или за добри резултати, което за големите е много важно. Иначе и мен ме издразни това, че нямало да публикуват резултатит тази година и сега трябва да ходи в училищната канцелария, за да си вземе протокола, вместо да го разпечатам в къщи.

# 1 405
  • София
  • Мнения: 1 154
Еее, не е точно така. За първите места има местни парични поощрения от общините, така че ние сме доста мотивирани например. Всяка година си печели по 100-тина лева госпожицата - вече 9 години. Пишат им шестици за явяване и/или за добри резултати, което за големите е много важно. Иначе и мен ме издразни това, че нямало да публикуват резултатит тази година и сега трябва да ходи в училищната канцелария, за да си вземе протокола, вместо да го разпечатам в къщи.
За софийските ученици няма местни поощрения. Crossing Arms

# 1 406
  • Мнения: 6 926
Класиране за София не е трудно да се даде от РУО, но просто няма желание. Те не го обявяват с оправданието, че не знаят за кое дете има подписана декларация, защото декларациите се съхраняват по училищата. Затова само изпращат резултатите по училища, където се изтриват тези на децата без декларации и вместо да се върнат към РУО за обобщено класиране се принтират и лепят във фоайетата. След 3 дни се отлепват и който видял-видял. Класиране няма, има само резултат.

# 1 407
  • София
  • Мнения: 4 025
Не е свързано с олимпиадите, а с въпросните лични данни. Вече у-щата не смеят да публикуват и резултатите на децата им, които имат постижения, ми се жалва вчера треньорката на малката ми щерка по шах. И умуват сега какви точно декларации да подпишем...  Thinking

# 1 408
  • Мнения: 47 996
Ами то стана така, че резултата от първи кръг на олимпиадата седи и на сайта, и на стената, с имена и всичко...а от втори- йок. Стана тайна. За същите деца.  Tired

# 1 409
  • Мнения: 8 082
Класиране за София не е трудно да се даде от РУО, но просто няма желание. Те не го обявяват с оправданието, че не знаят за кое дете има подписана декларация, защото декларациите се съхраняват по училищата. Затова само изпращат резултатите по училища, където се изтриват тези на децата без декларации и вместо да се върнат към РУО за обобщено класиране се принтират и лепят във фоайетата. След 3 дни се отлепват и който видял-видял. Класиране няма, има само резултат.
Поне по природни науки, имаше указания училищата да изготвят списъци с участниците и наличие или не на декларация и съдържание на декларацията (т.е. разрешава или не разрешава публикуването...), т.е. РУО имат тази информация и то систематизирана.
Не знам откъде идва информацията, че "само" ги изпращат до училищата, но дотук виждам готовност с някакви списъци само за малките класове - т.е. тези които нямат национален кръг и не се очаква "национален" арбитраж за допускане до него... А и участниците от 7ми до 12 клас са в пъти повече от "малките" ...

Общи условия

Активация на акаунт