Олимпиади

  • 355 286
  • 2 020
  •   1
Отговори
# 1 950
  • София
  • Мнения: 4 025

Цитат
11. За участие в националния кръг областната комисия предлага тези ученици, които са
получили на областния кръг не по-малко от 16 точки.

Да, но пък в 12 клас има деца с доста по-малко точки, а пък в 10 са спрели на по-висок праг. Не мога да разгадая логиката и на трудните задачи за 8 клас, и допуснатите седмокласници да са три пъти повече, при все че темата 7-8 клас е обща и би следвало осмокласниците да са повече, защото имат повече знания. Като не съм математик ясно не мога да ги схвана тези неща.
Всъщност кой е в тези комисии, на някои протоколи за допуснати ученици за национален кръг има имена, на други - не.

# 1 951
  • София
  • Мнения: 5 023
... при все че темата 7-8 клас е обща ...

Не съм гледала темата за 7 клас, но сигурна ли си, че е същата като на 8-ми?

# 1 952
  • Мнения: 21 455
Темите са различни.
Национална олимпиада по математика – финален кръг 2017

Задачи и решения 7 клас

Задачи и решения 8 клас

# 1 953
  • София
  • Мнения: 4 025
Да, различни са,  глупости пиша

# 1 954
  • Мнения: 1 561
https://www.mon.bg/bg/100161 - допуснати до национален кръг по математика и биология

Много благодаря! Отиваме на национален кръг по биология!!!! Simple Smile Simple Smile

Поздравления!
Моята умница е с 43 т, и сме до тук.

Само да попитам, детето само ли се е подготвяло и дали е ползвало допълнителни материали, ако да- какви?

# 1 955
  • Мнения: 2 024
https://www.mon.bg/bg/100161 - допуснати до национален кръг по математика и биология

Много благодаря! Отиваме на национален кръг по биология!!!! Simple Smile Simple Smile

Поздравления!
Моята умница е с 43 т, и сме до тук.

Само да попитам, детето само ли се е подготвяло и дали е ползвало допълнителни материали, ако да- какви?

За разлика от миналата година сега не се готви сериозно. По-скоро преговори стария материал. Според мен успехът е заради съботния "Твоят час" по биология в НПМГ. Вкъщи не е ползвано и четено повече от даденото там и в редовните часове в училището Simple Smile

# 1 956
  • Мнения: 159
Здравейте. По мои сметки вече трябваше да са публикувани резултатите и допуснатите и на недопуснатите ученици на олимпиадата " Знам и мога" ( броях ги 14 работни дни по регламент). Следя и РУО- Варна и МОН.Някой да знае нещо по въпроса, че се изпренадявахме вече.А ако трябва да организирам и ходене до София за национален кръг незнам?

# 1 957
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
Здравейте. По мои сметки вече трябваше да са публикувани резултатите и допуснатите и на недопуснатите ученици на олимпиадата " Знам и мога" ( броях ги 14 работни дни по регламент). Следя и РУО- Варна и МОН.Някой да знае нещо по въпроса, че се изпренадявахме вече.А ако трябва да организирам и ходене до София за национален кръг незнам?

Цитат
Имената на
участниците с трите най-високи постижения за областния кръг се разсекретяват от
Националната комисия в МОН...

http://www.danybon.com/wp-content/uploads/2018/01/regl_znam_moga_2017_18-1.pdf

# 1 958
  • Мнения: 351
Здравейте!Класната на моя син ми съобщи, че той е класитан за национален кръг в София.Все още не може да ми каже къде точно в София ще се проведе. Каза ми, че допълнително ще ме уведоми. Моля ако някой знае къде точно- в някое уч-ще или друга обществена сграда, да ми каже. Ние не познаваме добре столицата и ми трябва да проуча как да организирам и нощувката.

# 1 959
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
За национален кръг по какво?

# 1 960
  • Мнения: 8 082
За олимпиадите си има програма за провеждане, настаняват се учителите с децата в хотел близо до мястото на провеждане... Обикновено това се прави от училището... Олимпиадата по какво е, коя възраст?

# 1 961
  • Мнения: 351
Извинявам се за неуточнението.Олимпиадата е “Знам и мога “ 4 кл. Учителката каза, че от нашият град само моят син е класиран и трябва аз да го заведа, а после щели да ми осребрят фактура от нощувката и мисля и някакви пътни.

# 1 962
  • Мнения: 8 082
Извинявам се за неуточнението.Олимпиадата е “Знам и мога “ 4 кл. Учителката каза, че от нашият град само моят син е класиран и трябва аз да го заведа, а после щели да ми осребрят фактура от нощувката и мисля и някакви пътни.
https://www.mon.bg/upload/4975/regl_znam_moga_2017_18.pdf (обърни внимание на т.9 на последната страница)
Съгласно графика: Национален кръг – 31.03.2018 г. (събота)
Мястото трябва да го определи РУО София, но още нищо не са публикували по въпроса (поне аз не намирам).

# 1 963
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Извинявам се за неуточнението.Олимпиадата е “Знам и мога “ 4 кл. Учителката каза, че от нашият град само моят син е класиран и трябва аз да го заведа, а после щели да ми осребрят фактура от нощувката и мисля и някакви пътни.
И моят син е класиран!
Още онзи ден ми звъня директорката - направиха резервация в Парк-хотел Москва - този хотел е посочен от организаторите.
Детето трябва да пътува с класната си според директорката.
Това знам до момента.

# 1 964
  • Мнения: 292
Ето ги и резултатите от областният кръг по математика:
http://ruo-sofia-grad.com/sites/default/files/letters/vii-12klasolimpiadasayt.pdf

Общи условия

Активация на акаунт