Не мога да не се похваля-дами и господа- СУШИИИ!!!

  • 6 702
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Смених линковете- дано се виждат сега.

# 16
  • Мнения: 877
Една от най-добрите ми приятелки е шеф на суши бара в "Капитан Кук". Дайте си точните въпроси, ще я попитам и ще пиша отговорите.
Завърши много скъп и престижен кулинарен колеж в Щатите.

Последна редакция: вт, 03 яну 2006, 13:21 от eniena

# 17
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Една от най-добрите ми приятелки е шеф на суши баря в "Капитан Кук". Дайте си точните въпроси, ще я попитам и ще пиша отговорите.
Завърши много скъп и престижен кулинарен колеж в Щатите.

иии супер - кажи и да опише една рецепта в подробности- стъпка по стъпка. Би било чудесно. Hug

# 18
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз чакам рецепта.
Купих водорасли, които са на ленти и стават за увиване. То, че няма да го докарам като истинско суши, няма, ама пък може да стане вкусно. Също така се снабдих със сос Уасаби (но не смятам да го ям като Жан Рено във филма  Mr. Green).
Всички тези хубавини (изпреварвам въпроса) ги намерих в нашия квартален магазин за здравословни храни, за който съм писала вече.
Единствената риба, която би свършила работа в рибарското магазинче, беше един веян (отвеян) паламуд. 
hahahaСамуил го хареса много, защото е голяма, цяла риба и той я разхожда като домашен любимец.

# 19
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Този линк ми беше намерен от една наша съфорумка, но за съжаление след моите опити за суши. Тука има рецепти и пропорции и красиви снимки:)

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=gotv&Number=19423 … amp;view=&sb=

# 20
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Благодаря!  newsm51
Нямам килимче за суши.  hahahaСтава ли с мауспада?  newsm78

# 21
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Василиса, можеш да използваш от килимчетата за сервиране - направени от бамбукови клечки - мисля, че в БГ могат да се намерят. Но ако нямаш време да търсиш, аз съм използвала и чиста, влажна, кухненска кърпа (добре е обаче да е с големината на нори-водораслите. слагаш норито, нанасяш ориза, слагаш посредата зеленчуци и риба и зпочваш да навиваш внимателно, като добре затягаш, но внимаваш да не се скъса норито.

Добър апетит!

# 22
  • Мнения: 3 861
Йосарян, оригинално или не сушито ти изглежда супер, потекоха ми лигите.  Crazy. Моите поздравления за това, което си сътворила Wink

# 23
  • Мнения: 565
Момичета , темата ме подсети - брат ми има суши ресторант, отваря втори и търси готвачи.Не е необходимо да знаят как се приготвя суши, той ще си ги обучи.Важното е да им се работи, че аман от мързеливи и безчестни хора.Ако имате идея за някого пишете на лични.

# 24
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Василиса, аз ползвах хартия за печене, леко намазнена. Със съшия успех може са ползваш целофан, или найлон. С водораслите ще стане по- лесно, защото те ще придържат ориза.
Лили и аз не знам дали беше както трябва, но беше много вкусно.

# 25
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Да се похваля! Направих сушиподобното си ястие. Не съм яла суши досега, но мъжа ми е пътешественик, ял "истинско" суши.  Каза, че съм го докарала на вкус.    bowuu И уасаби забърках със соев сос, и всичко. Освен това, стана доста бързо - за мен това винаги е плюс в готвенето.  Wink
Е, малко са ми хлабави рулцата, ама като за първи опит съм доволна!  chef

# 26
  • Мнения: 877
Моята приятелка (суши майсторката) ме отряза като ми каза, че няма нужните продукти за да ми опише стъпка по стъпка нащата. Макар, че аз продължавам да упорствам и скоро ще изкопча инфо. Ще пиша пак.
Това,  което разбрах е, че ориза трябва да се вари в орзоварка. Продава се в китайските магазини и струва около 40 лева. Подходящ ориз имало в Била , ще питам за марката. Понеже мъжът и е японец, неговия баща и подарил много килограми от този ориз. Това е традиция при японските семейства, когато приемат някого му подаряват ориз, ама мнооого ориз.

# 27
  • Мнения: 750
mignonne ,
изобщо не съм се отчаяла и аз съм доволна от първия си опит, при положение че преди дори не съм опитвала суши. Както сама си забелязала в България няма точните съставки и не мисля, че суши е някакъв "канон" и не може да се направи по вкуса на всеки. Както писах и по- нагоре инфото на български е изключително оскъдно. И както отбелязах по - горе го давах и на децата си така, че вариантът сурова риба отпадна по дефиниция.
Не съм ползвала и водорасли, но знам че се намират във диетичните магазини.
Още не съм се вманиачила по Суши, но съм на път и ще ви радвам с новите си опити. А до тогава ако решите може да наричате моето Суши  "Рулата на Йосарян", защото макар и не по "канона" беше мноооого вкусно, точно толкова колкото на снимката Wink

Йосарианче, снимките ти изглеждат супер, като от готварска книга са!
Това, че не си опитвала оригинално суши, не е страшно и е поправимо!  Wink Но така едва ли можеш обективно да прецениш до колко опитът ти да направиш точно суши е наистина успешен. Не се засягай, не се заяждам! Hug Важното е, че си направила нещо вкусно и много добре изглеждащо.

По повод суровините за суши, можете да откриете орзиовия оцет и листата от водорасли в китайските магазини. Има един такъв страхотно зареден в една от преките на ул. Пиротска в София.

Също така искам да отбележа, че суровата риба въобще не е задължителен елемент. Сушито, както и повечето неща от азиатския бит и  култура, е превърнато във философия. Разнообразието във видовете е голямо, има си основни принципи при съчетаване на вкусовете, аранжирането и т.н.

# 28
  • Мнения: 750
Побутвам темата, защото имам актуална информация за суровините!  Simple Smile

В споменатия от мен магазин има всичко необходимо:
Пакет водорасли нори - 5.80 лв (стигат за 4 чаени чаши ориз в сурово състояние)
Уасаби - 2.80 лв - стига ви за тая година  Wink
Оризов оцет - всякакви разфасовки - от 2.20 лв е предостатъчен.
Килимче за навиване - 1.50 лв

# 29
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ехеее Спаске, златна си Hug
Между другото, си купих подложка за навиване от магазин за левче- за левче Grinning
Сега нямам много време за кулинарни подвизи, но другия месец ще има и време и повод да го направя баш по рецептата и ще гледам да се запася с точните продукти.

Общи условия

Активация на акаунт