Коледа подаръци и радост носи, чакаме си ЮЛСКИТЕ бебоци (4)

  • 26 439
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 852
Здравейте момичета. Искам и аз да се запиша при вас, надявам се да ме приемете в отбора. Термина ми е на 25.07, това ми е първа бременност и съм мнооого щастлива. Миналата седмица бях на преглед, видях сърчицето, главичката, крачетата, ръчичките... леле много вълнуващо. С таткото сме много щастливи, на третия месец бебеправене и хоппп..коледен подарък,най-хубавия Heart Eyes
Пожелавам на всички леко бременеене и здрави и хубави бебчета на финала, прегръщам ви силноо!

# 706
  • Мнения: X
Добър ден ! Аз също съм с термин 18 юли и към момента само ви четях.

mamaili питаше и това ме подсети  Wink

Тъй като имам записан час за доцент Томова за фетална морфология за сряда, а ще откажа, ако има някой, който иска да отиде може да го има предвид. Аз малко -по-късно ще звънна, че сега не вдигат. Знам, че е добър специалист.

# 707
  • Видин
  • Мнения: 685
Добре дошли на двете нови попълнения.
Ей момичета, голяма дружина се събрахте с термин 25ти Heart Eyes Видях, че някой ми е помогнал с първата страничка, за което много благодаря  bouquet. Аз може и да съм с в къщи, но имам много работа, а и се опитвам да уча, освен това и с детето се занимавам. Така че ако се съберем 4-5 момичета да поддържаме 1ва стр. ще е супер. Все някоя от нас, ще е на линия Hug

# 708
  • Мнения: 11
Момичета, ще дадете ли предложение за заглавие на Новата ни темичка? Аз съм доста зле.....в римуването  Embarassed

# 709
  • Видин
  • Мнения: 685
Момичета, ще дадете ли предложение за заглавие на Новата ни темичка? Аз съм доста зле.....в римуването  Embarassed
Ема, на първа страничка отдолу съм записала 3те предложения, които останаха от миналата темичка. Ти ли си се заела с новата?

# 710
  • Мнения: 20
Честита нова седмица, момичета   Laughing
Започвам с обяд като за двама  Sunglasses

Пепина, благодаря за закуската и за кафето.  WinkСтискам палци,всичко да е повече от добре Hug  Hug  Hug
Гледам всички се притесняват по малко за резултати,дано всичко е наред , милички!!! А на тези , които им предстоят прегледи и разчитане на резултати- имате стиснати палчета и от мен.
FireBall, Nikol,Malinka,Лъвска добре дошли и лека бременност bouquet

Ако имате нужда от тема, ето една-
"Започваме новата година с очакване за ритниче от юлското човече" - въпреки, че в главата ми се въртят само едни рими с "вече" и "юлско човече"  Laughing  Mr. Green

# 711
  • Мнения: 0
Тери благодаря за обяда и подкрепата  Hug
Подкрепям твоята идея за тема, само вмество човече накрая да е "мъниче", за да има рима - "Започваме новата година с очакване за ритниче от юлското мъниче"

# 712
  • Мнения: 8
Момичета, май съм хвана гъбички от Утрогестана. Ако някоя е имала, моля ви кажете ми трябва ли да се ходи на лекар и с какво ги лекувате. Много ви благодаря

# 713
  • Sofia
  • Мнения: 21
Тери. - благодаря за обяда, ние в офиса ще похапваме и ще празнуваме на шефа именния ден с малко закъснение.
Лъвска, Nikol, FireBall, Malinka, - приятно е да се увиличава нашата дружинка юлска. Добре дошли  Hug Hug Hug Леко бременеене и хубавеене.
Niya_Petrova датата 25.07. стана доста атрактивна наистина!!!  Two Hearts
За темичката, нямам никакви претенции, харесва ми и предложението на Тери. с корекцията на pepina_79.

# 714
  • Sofia
  • Мнения: 239
mamaili, аз имах запазен час за Марков за 13.01. в 9 ч. Днес се обадих преди да прочета поста ти и го отмених. Ако искаш звънни, може да не е още зает.
 Аз тази сутрин бях на ЖК и докторът ме разубеди да правя ранна ФМ, защото според него е излишно. Ще направя ФМ в 20 г.с  Още повече, че ходя и при доктор Гунев, на когото супер много вярвам и според него също е необходим само БХС на този етап. Аргументите им са, че с първата бременност не съм имала проблеми, нямам родствени генетични заболявания и двамата с таткото сме под 35 г. Та реших да не си давам излишно парите сега и да отида направо в 20 г.с. Иначе на 18.01 съм на преглед и док ми беше казал, че тогава ще мерим и гънки и органи, което май май си е една ФМ Simple Smile
Та ако някой има нужда от час при Марков, може да се възползва от моя  bouquet

# 715
  • Мнения: 20
Пепина, звучи супер с корекцията  Wink Много ми харесва, а и чакам с нетърпение вече да усетя мъничето след някоя друга седмица Flutter
Zarady,весел празник и дано имате по- малко работа днес  Sunglasses
Ninka76, според мен звънни на АГ-то си,ако скоро нямаш ЖК  Hug

# 716
  • Мнения: 0
mamaili, аз имах запазен час за Марков за 13.01. в 9 ч. Днес се обадих преди да прочета поста ти и го отмених. Ако искаш звънни, може да не е още зает.
 Аз тази сутрин бях на ЖК и докторът ме разубеди да правя ранна ФМ, защото според него е излишно. Ще направя ФМ в 20 г.с  Още повече, че ходя и при доктор Гунев, на когото супер много вярвам и според него също е необходим само БХС на този етап. Аргументите им са, че с първата бременност не съм имала проблеми, нямам родствени генетични заболявания и двамата с таткото сме под 35 г. Та реших да не си давам излишно парите сега и да отида направо в 20 г.с. Иначе на 18.01 съм на преглед и док ми беше казал, че тогава ще мерим и гънки и органи, което май май си е една ФМ Simple Smile
Та ако някой има нужда от час при Марков, може да се възползва от моя  bouquet

Laty повярвай ми няма такова нещо като няма нужда от ранна фетална морфология - точно сега заради това аз трябва да чакам до 19-20 г.с за да се уверя че нямам хромозомни аномалии! Не искам никого да натоварвам с моето мнение, но се консултирах с д-р Кременски от Националната генетична лаборатория към Майчин дом, и ще ви цитирам точно как го разтълкува той :

Re: Тълкуване резултати от БХС
 от pepina_79 » Пон Яну 09, 2012 11:57 am
Здравейте д-р Кременски,
Моля да ми разясните получените резултати от БХС. Днес си получих резултатите, и съм леко притеснена. Освен това незнам какви са граничните стойности за бета-хорионгонадотропин и алфа фетопротеин . Ще Ви бъда благодарна, ако обясните.
Възраст 32 години, 11 месеца, гр.Бургас,
Гест.възраст по УЗ:15 с.4д, тип бременност: единична, BPD (mm): 31.90
Серум за БХС (15-19 г.с) под 35 години, 0,5 мл, качествен
Дородов биохомичен скрининг
БХС 15-20 седмица
16 г.с (15+4-16+3)
РЕЗУЛТАТ ЗА БРЕМЕННАТА ЖЕНА
ВАШИЯТ РИСК за болест на Даун е определен на 1 от 240
ВАШИЯТ РИСК за болест на Едуардс е определен на 1 от 31 000
ВАШИЯТ РИСК за дефекти на невралната тръба/коремната стена е нисък
ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНСУЛТИРАЩИЯ ЛЕКАР
Free-bCG (бета-хорионгонадотропин) МоМ - 2,21 - част от медианата (Мо)
AFP (лфа фетопротеин)МоМ - 0,78 - част от медианата (Мо)
Възрастовия статистически риск за болест на Даун (Т21) е 1 от 590
Възрастовия статистически риск за болест на Едуардс (Т18) е 1 от 5300.

Консултирах се с моя АГ, който следи бременността ми, неговата препоръка е да изчакам ФМ в 19-20 г.с и тогава да говорим за амниоцентеза, но бих искала и вашето тълкувание на резултатите.
Предварително Ви благодаря
Пенка Елкенева
•   
Re: Тълкуване резултати от БХС
 от kremensky » Пон Яну 09, 2012 1:09 pm
Здравейте,

Вашият риск е около 0,45%.
Подобен е и рискът от амниоцентезата.
Само тя дава 100% диагностика.
Прав е Вашия АГ-специалист. Ако на феталната анатомия в 18-20 седмица не се открият признаци за хромозомна болест, може да се смята, че рискът Ви е по-нисък от изчисления в момнта. Феталната анатомия се провежда в специализиран за целта център от квалифицирани АГ специалисти.
Много важно е какво е показала "ранната фетална анатомия" в 11-14 седмица.


Та момичета, не подценявайте възможностите за ранна фетална морфология  Hug, затова сега аз треперя и се моля да издържа на напрежението до 20г.с и да се моля всичко да е наред

# 717
  • Мнения: 11
Момичета, ще дадете ли предложение за заглавие на Новата ни темичка? Аз съм доста зле.....в римуването  Embarassed
Ема, на първа страничка отдолу съм записала 3те предложения, които останаха от миналата темичка. Ти ли си се заела с новата?
Не, не съм се заела. Не съм ги видяла, иначе няма да пиша за предложения. Интересно ми е кой какво заглавие ще предложи!  Laughing  Wink
Подкрепям второто предложение от 1 страничка  Heart Eyes

# 718
  • Мнения: 9 095
Пепина, не искам и аз да те натоварвам, но ако беше отишла в 12 седмица на ФМ и всичко беше наред, а след това получиш този резултат, защото ти си правила късен БХС...успокой се, не се товари излишно сега и мисли положително до колкото е възможно разбира се Hug аз днес се чух с док за тези ранни изследвания и тя е на мнение, че късната ФМ е по- правдива, както и късния БХС, сега вероятността за грешки била по- голяма, и в крайна сметка- нищо не дава 100% гаранция, дори амниоцентезата бях чела че дава 99%...успокой се и не се напрягай, всичко ще влезе в граници и ще видиш че на ФМ няма да има никакви проблеми Hug Hug Hug


Нинка76, аз съм с гъбички точно от утрогестана, затова от 3 седмици го приемам перорално, но док ще изчака до 15с преди да ги лекуваме, сега само мажа с клотримазол

# 719
  • Sofia
  • Мнения: 239
Пепина, стискам много много силно палци и се  Praynig всичко при теб мила,а и при всички нас да се окаже наред! Сигурна съм, че ще е така! Не се обвинявай, че не си била на ранна ФМ, защото дори да беше, пак щеше да се тревожиш сега и е разбираемо Hug
Рискове винаги има, но пък и човек колкото повече изследвания прави, толкова повече притеснения си докарва, а доста често те са излишни!

Общи условия

Активация на акаунт