Търся колагена, който пие Мадона

  • 64 215
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 616
sladurka  да разбирам ли, че си се информирала вече за страничните ефекти и все пак искаш да го пробваш?
В България официално внос няма. Преди време една потребителка каза,както се вижда от цитираното по-горе мнение, че в аптеката на Токуда го забъркват на място, там колко струва не знам. Иначе в чужбина цената зависи от коя фирма го произвежда -  не е запазена марка на една, това си е лекарствен препарат  и  фармацевтичните компании си слагат различни цени, както при други лекарства.

От този сайт може да се поръча, и няма нужда от рецепта, доставя до БГ за $5.
http://www.magicpharma.com/advanced_search_result.php?keywords=r … 7&x=0&y=0

 Ретинол може да се смята за по-малкия му братовчед, и вече повечето марки със силни антиейдж линии имат продукт с него.

Набързо, ето тук малко повече по въпроса, въпреки че има неточности в статията, става за първоначална ориентация.

http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=ARTICLE_READ&ARTICLE_ID=757

# 16
  • Мнения: 3 416
MissNellie и тук си полезна както винаги Hug Ами не,не съм се интересувала от подробности, От изчетеното в твоите линкове останах с впечатление,че това е висока концентрация на ретинол,която обаче може(или задължително) предзивиква зачервявания и/или петна? А ако се използва много висок фактор? Цената поне от сайта предложен от теб не е чак убийствена..

# 17
  • Мнения: 616
Ами не, не е висока концентрация на ретинол. Пак опряхме до химията  Laughing

 И двете са форми на вит. А, ретинол и изотретиноин (активната съставка на Ретин А). Накратко, изотреиноина Е ретиноинова киселина, която работи директно на клетъчно ниво.  Ретинола е естер, който  не може да си комуникира с клетките, но под въздействието на ензими, се превръща в ретиноинова киселина. Затова казах, че е като малкият му братовчед.
 Ще се опитам да го опростя - изотретиноините си ги представи като захар. Ретинола си го представи като една чаша вода със захар на дъното. Първото винаги и на всеки ще е супер сладко. Водата според това колко захар има, и според вкуса, на някой ще им е сладка, на други не. А е възможно и въобще да не се 'разбърка' хубаво тази захар на дъното и да не се разтвори - гола вода.

На ретинола страничните ефекти са му по-слабо изразени и са предимно раздразнена кожа, пресушаване на кожата, фоточувствителност, които лесно се контролират с правилна схема на употреба.  При Ретин А към тези неща се добавят и по-сериозни проблеми, които се дължат на токсичността на вит А в големи дози, най-силно изразени в поражения на черния дроб и репродуктивната система. Например не се препоръчва забременяване до 2 г след употреба на ретин А заради риск от малформации на плода. Затова казвам - или среща с доктор, или изчитане на листовката със страничните ефекти директно, за да си прецени всеки риска, а не от форуми или тип 'една леля каза', аз лично не бих се наела да препоръчвам с лека ръка. 

Ползвам Ретин А целогодишно със крем със фактор и нямам проблем с петна. Наистина е силен и предизвиква пресушаване и кожни раздразнения, но ако се следват стриктно указанията за употреба и  се нагоди схемата към реакциите на кожата няма никакъв дискомфорт. А цената е смешна просто, използва се количество колкото върха на нокътче, все пак е лекарствен продукт, а не крем, и стига за много дълго време.

# 18
  • Мнения: 3 416
Оле,това е доста сериозно Confused А поне ефектът му върху кожата ти наистина ли е добър? Предотвратява отпускането и появата на бръчки и заличава вече появили се?

# 19
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
belle amie - аз съм пила колаген 1 и 3 тип (за коса, кожа, нокти) и според мен имаш ефект

според лекари, с които съм говорила - е голяма молекула и за да се усвои трябва да се раздроби в организма и от раздробените частици ти да образуваш свой колаген, т.е не става директно; затова има и препоръки да се приемат АК - и от тях да градиш колаген

хубаво е да се пие с вит.С

пила съм малко и колаген 2 тип (за хрущял)

# 20
  • Мнения: 1
Благодаря на всички Ви и Честита Коледа ! Една приятелка ще ми донесе Purelogicol от Лондон. Дала и го нейната дерматоложка. Подарила и го просто като разбрала че го иска за своя приятелка от България. Казала и че производителя им давал безплатни опаковки ! Представяте ли си наш лекар да ви подари цяла опаковка от нещо, което струва 40 евро. На мен ми се е случвало да ми дават мостри на кремчета Bioderna , La Roche Posey, ама реален продукт -никога. Тия англични постоянно ме изумяват с нещо. Така че, след месец ще ви пиша пак. Между другото не мога да не споделя, че съм силно впечатлена от броя публикации, които имате. Писането тук да не станало  втора професия:)

# 21
  • Мнения: 37
Аз съм си взимала кремчето Ретин А от Токуда, от аптеката на партера. Струва 27-28 лева. Ползвам крема с най-ниска концентрация - 0,025, защото ползвах същия крем преди година, но по-висока концентрация 0,05 и зачервяванията ми дойдоха в повече. Мисля като свърша този да си взема отново по-високата концентрация - би трябвало вече да ми понесе. Ползвам го от 3 месеца и след леки зачервявания през първия месец  кожата на лицето ми вече се чувства ОК. Ползвам го за акне.

# 22
  • Мнения: 868
Ретин А съдържа третиноин. Има го в други продукти, не само с това бренд име.

Ретин А би работил, обаче, само за повърхностни бръчки--често предизвикани от слънчеви лъчи, например. Авторката не пита за повърхностни бръчки. За "отпускането,"  за което авторката пише, и което е причинено от хмм... силите на гравитация, Ретин А няма да е решение. (Всъщност, има и лазери за повърхностни бръчки, които работят добре и по-бързо от Ретин А и сродните му.)

В зависимост от къде е "отпускането"--бразди около носа и устата, например--филъри може да се използват. Популярен е джувидърм сега, но има много други варианти. Добър дерматолог трябва да ги познава тези опции, колко траят горе-долу, и кой би бил подходящ.  

За съжаление, когато гравитацията работи по лицата ни, няма съвършен вариант. Аз не знам за систематично изследване, между другото, прието от медицинския свят, което доказва, че колаген приет вътрешно може да замести колагена в кожата. И аз мисля, че ще е загуба на пари. Нали никой не си мисли, че Мадона разчита само на тези хапчета?

П.П. Ако някой реши да използва деривативи на витамин А, като Ретин А, или изобщо продукти с голяма концентрация на ретинол, носете много добър сънскрийн, за препоръчване с активни съставки, които физически  блокират UVA и UVB лъчи.  Избягвайте, обаче, сънскрийн, който съдържа витамин А. Има напоследък някои изследвания, които казват, че комбинацията е опасна и може да води до рак на кожата.

Последна редакция: вт, 27 дек 2011, 19:05 от Pixie

# 23
  • Мнения: 1
Мила Алена, това което казваш е доста обнадеждаващо и аз ще споделя с теб след месец дали има ефект пиенето на колагена, с който се поддържа Мадона /много я харесвам!/ Purelogicol бил нещо като Бентлито на колагеновите добавки точно заради това, че мулекулата на колагена е разбита до размер, който позволявал пълно абсорбиране. С това бил уникален този колаген. www.purelogicol.com има подробно описание и видеото с Мадона, Кристин Дейвис и др звезди, които го пият. Дано все някой се сети да го внесе у нас. Или по-скоро производителят да се довери на някой вносител, защото производителите на топ профуктите във всяка сфера трудно дават правата си . Проучват, разпитват, ровят до девето коляна кой си какъв си- с две думи ако някой успее да го внесе, ще удари шестица от тотото. Simple Smile Ама и за нас добре- ще можем да си го набавяме по-лесно, а не да поръчваме на приятели.

Последна редакция: ср, 28 дек 2011, 16:54 от belle amie

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 440
 belle amie , в сайта им има доставка и до Бг. Дори и да се появи дистрибутор, така ще надуе цените, че е по-добре да дадеш 10 П  за доставка (а още по-евтино - да използваш превозвач).

# 25
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
belle amie  Hug благодаря  Peace ще се радвам да споделиш отзиви  Peace

можеш да се консултираш и за хиалуронова киселина по метода инджув (за пиене), както и за омега 7 (може и в комплекс за кожа)  Heart Eyes

за вит.С - аз предпочитам органичен (от разни берита и др. плодчета), но и цената му е по-солена ..... грижите трябва да са постоянни и начин на живот

преди няколко дни навърших 36г и темата ми е близка  Blush

# 26
  • Мнения: 2 652
Аз никак не обичам да пия хапове. Едвам се насилвам за рибено масло и водорасли поне и то не редовно. Затова си правя домашен желатин (пълен е с колаген и хиалуронова киселина, минерали разни и други полезнотии), замразявам във формички за лед и си слагам във всяко топло ястие.

Навремето един приятел на баща ми винаги като сме се събирали по гостита, обираше на цялата компания кокалите от яденето и им изгризваше хрущялите, че и костния мозък. Чак сега се сещам за какво го е правил  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 65
Темата е доста интересна, аз съм над 30 и вече забелязвам, въпросното отпускане на кожата, на снимки доста си личи.
I see you  какъв  е този домашен желатин newsm78

# 28
  • Мнения: 2 652
Ами това е гъстия бульон от продължителното варене на някакво месо с кокал, хрущял, съединителна тъкан и т.н. Като се прецеди, охлади и прибере в хладилник, става на желе. Обира се отгоре мазнината и чистото желе се оползотворява на който, както му харесва. Желатинът, всъщност, е хидролизиран колаген.

# 29
  • Мнения: 1
От днес започвам да го пия този прословут колаген на Мадона. Дойде колетчето от Лондон  с Purelogicol. Ще Ви пиша след месец.

Общи условия

Активация на акаунт