Отговори
# 705
  • Мнения: 3 743
За рефлукс, какво имате предвид, киселини ли? Аз имам след бременността и раждането, странно на повечето жени тогава им изчезват Crazy Наскоро тук във форума четох за т.нар. последователно хранене и отскоро го практикувам и или си въобразявам или наистина има подобрение. Самото последователно хранене малко прилича на разделното такова, с тази разлика, че на едно хранене могат да се приемат различни хранителни групи, но последователно. Т.е. например се започва с плодове, непосредствено след тях може да са зеленчуците, после скорбялата, бобовите и накрая млечни /месни/. Важно е, като се приключи с дадена група храни да не се връщаш повече към нея за съответното ядене. Получава се нещо като пластово хранене. Някой друг да е чувал или опитвал нещо подобно?

За утре взех тиквички, и мисля да пробвам тази рецепта: http://www.joyfulabode.com/2010/06/08/parmesan-crusted-baked-fried-zucchini/

# 706
  • Мнения: 0
Менюто от вчера и днес: мини-пици в/у хляб вместо тесто, сладки картофи с розмарин и чесън на фурна, чипс от кейл, супа от жълта леща и чард и салата тип "да прочистим хладилника" на корем.

И аз ръся лен на закуски. Някой знае ли каква е разликата м/у златния (golden) и кафявия лен?

# 707
  • Мнения: X
На мен ми се появяваха  киселини от комбинацията на месо с хляб.
Също от самата мая в хляба понякога, от червено вино, но не винаги, затова си мисля,  че и тук комбинацията с нещо е проблема, ама не съм открила още кое....
Решението е да се изпробват храните самостоятелно, заедно,за да се разбере кое го предизвиква и да се избягват храните или комбинациите им.
Лекарите не лекуват рефлукса,само подтискат симптомите чрез хапчетата.
Ако няма анатомичен проблем наистина, то проблема е в храната.И каквито и лекове да приема, или билки да пие, ако не промени начина си на хранене, рефлукс винаги ще има.

Снощи ,Pate от червен боб и гъби.
Днес , тиквички огретен.

# 708
  • Мнения: 1 800
Анет, аспержито го режа с ножа на тънко, не можах да го издялкам.

Май ще пробвам бобените кюфтета на Хиър днес.

Мъжа ми получава киселини когато е под голям стрес, не знам дали има връзка между двете или е съвпадение.

# 709
  • Мнения: 2 381
Мъжа ми получава киселини когато е под голям стрес, не знам дали има връзка между двете или е съвпадение.

И ние до този извод стигнахме.

# 710
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
днес правих сладкиш - пандишпан с брашно от елда и лешници.
хрупкави пръчици със сусам и слънчоглед
две намазки - от извара и другата от моркови

та вечерята е салата, намазките и сирена  Mr. Green

# 711
  • Мнения: 3 743
днес правих сладкиш - пандишпан с брашно от елда и лешници.
хрупкави пръчици със сусам и слънчоглед


И двете ми звучат много вкусно. Може ли рецептите Hug

# 712
  • Мнения: X
Днес: мини-пици маргарита с моцарела/изостанал чедър и бяло сирене, крем-супа от грах + картофен хляб (купен), салата от радикио.

Много ми харесва как някои от вас си планират менюто за седмицата. На мен нещо ми е много трудно това упражнение, но ще се опитам и аз така. Поне горе-долу, защото то не се знае дали ще има всичко в магазина.

# 713
  • Мнения: 24
Салатка от хрупкави марулки и пресен лук. Миди в червен сос.

Последна редакция: пн, 07 окт 2013, 22:51 от Isabell

# 714
  • Мнения: X
Задушен камут с тиквичка, чушка и пресен лук.
Утре сигурно пица със зеленчуци....ама още го мисля.

# 715
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Галче, заповядай  Hug

пандишпан с елда и лешници
засища доста!!!!

3 яйца
100гр. смлени лешници (става и с орехи и с бадеми)
50гр. брашно от елда
6с.л. топла вода
2-3 с.л. захар
около 100гр. конфитюр от кисели плодове, аз от ягоди сложих, нямах друг

яйцата се разделят и белтъците с водата се разбиват на сняг. добавя се по малко захарта и пак се разбива. после се слагат жълтъците, брашното и ядките и внимателно се разбърква.
изсипва се в тавичка, около 26см и се пече 20-25 мин. на 160С с вентилатор.
след като изстине сладкишът се разрязва на 2. конфотюрът се разбърква с малко ликьор или вода и се намазва долната част на сладкиша. покрива се с горната част и се оставя да поеме от аромата.

аз не го срязах, а го намазах отгоре и поръсих с бадеми на филийки.

хрупкави пръчици
нямам точни пропорции Blush

пълнозърнесто брашно
бакпулвер
вода
сол

замесва се меко, нелепнещо тесто. оформя се на правоъгълник и се намазва с масло. прегъва се на 2 и се разточва да стане дройно по-голям. пак се намазва с масло, прегъва се и пак се разточва.
така няколко пъти. колкото повече пъти, толкова по-хрупкави, но и по-калорични  Mr. Green
накрая се разточва на правоъгълник намазва се с песто (може с песто дженовезе, песто росо или доматена салца с малко захар и подправки на вкус, ама повечко подправки). прегъва се на две и се намазва с прясно мляко. поръсва се със сусам, мак, слънчоглед или настъргано твърдо сирене. нарязва се на ленти по 2 пръста широки и всяка лента се усуква 1-2 пъти.
слагат се в тавичка със семената нагоре и се печат до зачервяване на средна фурна.


днес нещо с картофи трябва да сготвя, че имаме доста.
незнам още какво  newsm78

имам една молба:
скоро темата ще достигне 50стр.и трябва да пуснем нова.
ако някой има възможност, нека да събере рецептите и линковете, че да ги сложим в първия пост на новата тема  Praynig

# 716
  • Мнения: 2 052
За днес - таратор, зеле, сладкиш "Негърче"

# 717
  • Мнения: 2 563
Мъжа ми получава киселини когато е под голям стрес, не знам дали има връзка между двете или е съвпадение.

И ние до този извод стигнахме.

И аз така мисля, но западната медицина не смята, че връзка между киселините и стреса съществува. Просто не могат да се научат как да помагат на хора с киселини.

# 718
  • Мнения: X
Вчера: таратор, паста с доматен сос. Днес ще сложа едни прости картофи да се пекат.

Вдъхновението нещо съвсем ме е напуснало. Почвам да се ровя за интересни рецепти.
С нетърпение чакам летните плодове и зеленчуци. Вчера на разходката видях, че копривата вече става за бране. Мисля варианти как да бера сама с хлапето. Май ще трябва да го натоваря нагръб.

# 719
  • Мнения: 3 743

Вдъхновението нещо съвсем ме е напуснало. Почвам да се ровя за интересни рецепти.


И аз съм така Tired Може би е пролетна умора. Ако не трябваше да готвя за щерката, щях да карам само на салати, ядки и семена  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт