Отговори
# 750
  • Мнения: 172
тоо от тия разправии, не може човек да получи информацията, която му трябва, а трябва да чете само някакви оправдания и излияния.
Вчера докторът обясняваше на една мама, която беше с нас в кабинета как се приготвя попар - сухар, чай (напр. от шипка) и сирене, което се обезсолява.
Аз също си мисля, че тая попара е отживелица и по-добре е да се дадат някакви зърнени култури по-ситно смлени, които като се попарят са си нещо като попара. Напр. овесени ядки смилате с робот, попарвате и после ако искате си добавяте сирене или каквото иска. не виждам защо да киснеш сухар във вода, по-добре да си гризка сухар като му додйде времето.
това е мое мнение, да не вземет да ме обявите пък за много "модерна"  Joy
p.s. може и да се ползва елда и просо за целта.

# 751
  • Мнения: 9
Еееееееее, стига де, тъкмо стана интересно!!! Ся да не вземете да се сдобрите и помирите всички?  smile3534 

# 752
  • Мнения: 31
Здравейте, момичета!
Ето ни и нас, от няколко седмици не съм се включвала, но ви чета редовно!

Жалко е, че се развали добрият тон. Следя темичката откакто сме забременели и май за втори път се чуват разправии. Дано да няма повече   Hug

Ние с Белослава сме много добре. Все още не сме се захранили, педи ни каза на навършени 6 месеца. Та ни предстои съвсем скоро. Като чета тук всички хапват пюренца, кашички, май само ние останахме още само на млекце  Mr. Green

Искам да ви попитам, вие правите ли масаж и гимнастика на вашите мъници? Аз от време на време се сещам, но не мога да кажа, че съм от редовните.  Blush

Имате ли мнение относно тези Памперс Прима? Дето ги правят в Турция. Ние от известно време вземаме от тях. С нищо не се различават от онзи скъпия Памперс по качество, само дето са с около 5-6 лв по-евтини. За сега съм доволна от тях.

Адинка, как се държи котето ти с бебка? Нашата хич не се впечатлява, даже отдалеч я заобикаля  Mr. Green В началото бях много нащрек, но сега вече знам, че няма страшно. Свеки все още е в потрес - ама как така бебе и котка???  Shocked
Днес ще си излезем пак на разходка

Честити месечинки на всички!

Хайде хубав и слънчев ден от мен!  Hug

# 753
  • Мнения: 180
adi86, за тези памперси само хубави неща съм чувала. Но нямам опит, досега не съм успяла да намеря от някъде.
Но който ги е купил един път ги търси пак Grinning

Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 12:06 от nikolita

# 754
  • Варна/Сливен
  • Мнения: 26
Имате ли мнение относно тези Памперс Прима? Дето ги правят в Турция. Ние от известно време вземаме от тях. С нищо не се различават от онзи скъпия Памперс по качество, само дето са с около 5-6 лв по-евтини. За сега съм доволна от тях.
Аз ползвам само такива и съм много доволна както от цената така и от качеството те са си пак марката "Памперс" просто защото се произвеждат в ТР се наричат Прима  
 Peace

Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 15:04 от semruna

# 755
  • Мнения: 53
Здравей aneliq_sergeva,

Започнах с попарата от преди около седмица, но както писах днес - по-рано, малката нещо не я харесва. Приготвям й грамаж колкото едно пюре - 180 мл. , но тя изяжда едва 2-3 лъжички. Приготвям я с чай от шипка, липа и вода. Но крайния резултат е същият. Притеснена е от консистенцията й. Когато усети сухарчето започва да получава позиви за повръщане. Ролята на попарата е от съществено значение и по точно като преходна храна към общата храна. Учи детето да дъвче. Колкото по-рано започне да яде попара, толкова по бързо ще премине към смачкана храна, а от там и към нормалната "човешка" храна. Не мисля, че може да бъде заменена от други зърнени храни, както пише друга мама по горе. Щаденето на децата на тази възраст води според мен, до дълго и продължително хранене с пюрирана храна. Виждала съм деца на 1-1,5 год. , които не вкусват храна която не е пасирана. Е трябва да се има и в предвид, това дали бебчето вече има зъбки, за да може само да подготвя храната за стомахчето. За мен това е важно, тъй като мисля да запиша Екатерина на млечна кухня от другия месец и да я дам на ясли когато навърши 1 годинка, а там едва ли някой ще й пасира старателно храната.

Поздрави,
Радмила

# 756
  • Мнения: 374

Адинка, как се държи котето ти с бебка? Нашата хич не се впечатлява, даже отдалеч я заобикаля  Mr. Green В началото бях много нащрек, но сега вече знам, че няма страшно. Свеки все още е в потрес - ама как така бебе и котка???  Shocked


Adi86 искам да те посъветвам да не снижаваш вниманието, защото и нашата реагираше към детето с пълен игнор, когато започнеше да плаче, демонстративно напускаше стаята, никакъв интерес не проявяваше  към нищо на детето, докато един ден не взе че го ухапа по главата! Леко беше, бях се обърнала за миг да сложа нещо в мивката, детето беше на активната гимнастика и тя скочи и го захапа. Мишо по-скоро се уплаши отколкото го заболя, но все пак едва ли е нужно да да казвам, че до вечерта се разделихме с котето. Наистна си мислех, че ще може да си съжителстваме заедно, но не успяхме, радвам се все пак, че не стана нещо фатално..
Съветвам наиситна всички с животни да внимават, колкото и добри и кротки да са, те са живи същества, променят се и изживяват по своему емоциите у дома!

# 757
  • Мнения: 32
Аз също мисля, че за попарата ѝ е рано. За чай съвсем рано. Не се знае какви билки и ако има билки изобщо какви са набутали и каква алергия може да се докара. Иначе за тяхната възраст и за доста време след това сиренето трябва да е изкиснато, задължително. Сиренце се слага горе долу колкото кибритена кутийка, а сухар, предполагам колкото яде детето. Попара много мразя от малка, но смятам, че е добра закуска и моята девойка до ден днешен си закусва попара. Друг вариант е кус кус/ макарони със сирене. Имам и други за мен полезни варианти, но са за малко по- големи. Какакта в началото имаше позиви за отвръщение към попарата и започнах да мачкам сухара с лъжица, да стане като галета и така я изяждаше с голям кеф, като почна да дъвче вече начупвах само сухара.
Относно спора не знам дали ми се намесва. Първо ми се вижда странно някой да напада друг, който има различно мнение. Аз също не го разбирам това захранване, не разбирам и не слагането на ваксините, а от статията на тази д- р Сезонова съм втрещена и възмутена. Но какво от това, аз се радвам, че сме толкова различни, научавам много неща, едни споделям, други не, но важното е, че имам избор и право на информираност. Харесва ми да чета различни гледни точки и да си преценявам дали да практикувам нещо или не. Всяко залитане в дадена сфера ми е прекалено, но това си е моя философия, много мирогледи не споделям тук и много ми допадат, но някой да ме нападне за това, че съм си изказала мнението хич не би ми допаднало. Та надявам се, че всички ще продължим да пишем и ще оценявам, че сме много и различни мами и не можем да сме на едно мнение и няма смисъл да се упрекваме.

# 758
  • Мнения: 4 753
Искам да кажа нещо, докато не е пусната новата тема и не са ме почнали и там...  Laughing

Между храните, богати на желязо и тези, богати на калций би трябвало да се прави пауза от 3-4 часа, защото калция пречи на усвояването на желязото... Това във връзка с поста на mother_of_twins... Напълно съгласна съм с полезността на овесените ядки и давах на голямото ми дете, но не смесвах със сирене, заради калция...  Peace  Желязото се усвоява по-добре с вит. Ц и много кислород, т.е. разходка навън след хранене...  Peace

Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 13:18 от stelt77

# 759
  • Мнения: 32
Стелт, не се бях сетила за това, хем го знам. Тоест, аз овесените ядки като ги давам с кисело мляко и плодове малко им елиминирам функциите, така да се каже?

# 760
  • Мнения: 4 753
Стелт, не се бях сетила за това, хем го знам. Тоест, аз овесените ядки като ги давам с кисело мляко и плодове малко им елиминирам функциите, така да се каже?

За плодовете, мисля че може... Не си спомням вече с какво смесвах овесените ядки, за да ги яде малкото...  newsm78  Май в началото му ги давах чисти, но той си хапваше... Спомням си пред кабинета на педиатърката му кусах с лъжицата и тя като ме видя какво му давам беше така...  #Crazy  После се обяснявах защо деля калций от желязо и защо давам овесени ядки...  Laughing  Пък то, бебе на 7 месеца колко месо може да изяде, а заради желязото натискат да се дава месо по повече и от по-рано...

# 761
  • Мнения: 33
ЕЕЕЕЕ,много бързо сте изписали темата.Само дето накрая сте поспорили,но това пък показва колко сме си близки вече.

Всеки сам избира как да си гледа и възпитава децата,затова е и шарен света.
Дано дечицата са ни живи и здрави,пък всеки сам решава как ще си живее живота.


Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 14:32 от Galla

# 762
  • Мнения: 32
Аз овесени ядки и месо давам от по- късно. Честно казано не ме притеснява толкова желязото и хемоглобина, после си наваксват. Трябва да питам педиатърката с какво да ги бъркам, ако не ще си ги яде така, колкото усвои толкова.

# 763
  • Мнения: 0
Сладурки, заповядайте в НОВАТА НИ ТЕМА!!! Hug

# 764
  • Мнения: 26
Здравейте!
Големи спорове,големи вълнения от снощи...Явно всички сме се поизнервили от грижите и отговорностите покрай малките съкровища.И понеже казват,че водата успокоява...Ние пък сме добре.Вчера оставих малкия да го гледат бабата и таткото и като се върнах всички бяха в истерия,беб се давеше в сълзи и сополи...Ама като го гушнах и се успокои и спа добре цяла нощ
Ох,мислех да си замълча,ама не мога-мамите,които захранват по традиционния начин-наистина ли мислите,че в устите на децата ви няма да попадне нищо друго,освен лъжица с храна или чиста играчка ?Особено след като проходят и почнат да пипат навсякъде... #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт