Отговори
# 270
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
yani290885, ние в петък бяхме до Вис Виталис и разглеждахме колички, дрешки, и т.н. Видях я на живо. Идеално ми пасна на моята височина. Но нещо не ми се струва здрава рамата. Беше в много хубав цвят-очите ми останаха в тази комбинация- тъкмо войнишко зелено (май така се води този нюанс на зеленото) с червен кант.
АБЦ-то е готинка, водят я по-висок клас ама ме хвана яд, че примерно в цената не се вкл. чанта, а се продава отделно, (струва около 100 лв.  #Crazy), не се вкл. столче за кола. Тарикати  #2gunfire

ivetoloop и ние нищо ама нищо не сме купили. Даже и на количка не сме се спрели. Толкова съм неориентирана, че и мен ме хваща страх. Не знам какво е необходимо за се купува дори.


Последна редакция: вт, 03 яну 2012, 16:22 от *dreamer*

# 271
  • Мнения: 14
*dreamer* ние в петък сме на ЖК и ще ти се обадя,да се видим за малко,даже ми се иска да пием и по сокче.Ще взема списъка,който ми дадаха в един магазин и ще ти го покажа,има доста полезна информация,какво трябва да се купи. ПОсле ще ходим по бебешките магазини,искам малко да се разведря,да купя няколко нещица и да ми стане хубаво,че дано малко се поуспокоя. Ние  сигурно ще взимаме АБЦ-то,много е кофти,че всичко е отделно,но поне ми харесва,за джорданито,не знам толкова много ми харесва,ама ме е страх да не сбъркам.Ох ще видим  Hug

# 272
  • Мнения: 0
Знам, че няма да остане без дрехи и количка ако ще и когато се роди да ги купим,ама не знам защо се чувствам така Sad Страх ме е  че няма да се справя като майка.Аз по принцип не съм от най- приказливите и за това и до сега не се включвах много често но сега започнах да мисля че имаме прекалено общи неща за споделяне и трябва да си казваме и най- малките подробности от бременността защото могат да са от полза за други от нас  Hug Благодаря Ви много че ме успокоявате и аз не знам какво ми става направо ми иде да се #2gunfire

# 273
  • Плевен
  • Мнения: 50
Иве, спокойно бе жена. Като се роди, всичко си идва на мястото. Аз не исках да ме изписват от болницата, че се чудех какво ще го правя това вкъщи, ама..ей го на, порасна и се оправихме. Ако мислиш, че ще го обикнеш на момента, в който го видиш, при мен не се получи. Всичко се намести с времето. Дръж печено! Ще се наредят нещата!

# 274
  • Мнения: 238
Здравейте момичета!
И честита ви нова година! Бъдете здрави, много щастливи и обичани! Радвайте се на хубавите моменти и забравяйте бързо лошите!  Hug Hug Hug

Аз тези дни бях забравила що е компютър и интернет, но вече се налага да си припомням Sad Не, че съм ходила някъде, но си бях решила да се откъсна от ежедневието си свързано с постоянно цъкане по клавиатурата. Дори Плами, която получи лаптоп за Коледа като седне на него казва че работи  Laughing  И днес не мога да седна да драсна дори и ред, толкова да ми е опротивяла тази машина .... ноооо, няма как - трябва да се работи  Confused

Да зачекна и аз злободневната тема - ФБ  Mr. Green И аз съм на мнение, че форумът е по-полезен и удобен като форма. И аз като Къдричка се връщам в старите отчетни теми на Плами и си припомням тя как се е развивала в корема ми, после ще си припомням за първите и усмивки, гукания, думички ..... докато във ФБ това го няма - там всичко минава и заминава. Плюса на тайната група за мен е, че там мога да кажа нещо, които тук не бих искала, и то не защото вие, мили момичета, ще ги прочетете, а защото в темата надничат всякакви, така да се каже, външни лица ...... няма да обяснявам повече  Wink Иначе както тук всички са с никове, така и там не се знае кой стои зад името и снимките. Да не започвам темата с мултиакаунтинга ...

Момичета, не ес тревожете, че нищо не сте купували за бебетата, има време за всичко. Да споделя моя опит, с риск да досадя, но и да ви успокоя. С Плами бяхме решили нищо да не купуваме предварително. Не толкова от черногледство, но защото нямахме много място в квартирата и не искахме да се затрупваме с неща, които да събират праха 2-3 месеца. Бяхме си набелязали едрите неща, а от дребните май дори не бяхме харесвали нищо. Мислех си като вляза в 9 месец да купя всичко накуп. Да, обаче 3 седмици преди датата на секциото ми падна тапата .... и още същия ден отидохме с таткото и купихме дрешки и дребни аксесоари. Малката обаче си дочака датата и тогава таткото купи набелязаните количка и кошара. Та така, не се шашкайте толкова, време има. А ако, недай си Боже, някоя роди преждевременно, то бебето ще остане в кувьоз и тогава пак ще има време за покупки. Моля се на никой от нас да не се случва това  Praynig

И последно - за s.kov, че пак прекалих с писането. Милата е в болница, беше с кървене, не знам да ли е овладяно вече или си продължава. Последно имаше информация, че продължава да е в болница и е 2 в 1 с бебка. Днес, по друга линия, разбрах, че най-вероятно ще е още доста време в болница, може би до края, но щом така е по-добре и за двете - ще трябва да издържи. Моля се всичко да приключи добре  Praynig Praynig Praynig

# 275
  • Мнения: 55
Здравейте , мами!!!
Днес бях на ЖК и съм много ядосана.Доки каза , че всичко е наред с бебките ,измери ме на килограми и обиколка на корема , кръвното ,но от ехо графския преглед нищо с подробности  не каза  #2gunfire
Записах си час за преглед в Марковс за петък ,нямам търпение !

# 276
  • Мнения: 1 853
Инстинктът е силен, всички ще се справим като майки, не се притеснявайте! Обичайте децата си, останалото се научава Wink

# 277
  • Мнения: 14
Здравейте момичета и честита Нова Година, Година изпълнена за нас с много нови емоции Simple Smile
Относно постта на Къдричка - да наистина е така пренесохме темата във facebook, но аз да си призная честно там ми е доста по удобно, тук чета но пиша много рядко.

Утре най-после съм на доктор, не съм виждала бебчо от 1 месец и вече нямам търпение да го видя Simple Smile
Утре след прегледа ще мина да дам отчет как е минало и дали бебчо върви добре Simple Smile

Това е за сега от мен приятна вечер на всички мами Simple Smile

# 278
  • Мнения: 52
Ох да се успокоя, че не съм само аз, явно нещо от хормоните ще да е. И аз постоянно надувам главата на мъжо, че още не сме почнали със сериозните покупки, дрешки съм купила, защото не мога да се сдържа като вляза в накой бебешки магазин, но още не сме почнали с едрите и скъпоструващите. И на нас ни предстои един козметичен ремонт на детската стая. Мъжо ме уверява, че ще успеем, пък а дано. Praynig

# 279
  • Мнения: 1 853
Моят мъж пък иска всичко да е готово, по-нетърпелив е от мен. С почти всичко сме готови - покупки и т.н. Остана да подмаже дограмата в детската, че все има работа и е зает, за се подреди стаята и изперат дрешките. Покупки - за банята  и козметика нямаме само и един скрин мислим да купим. Количка, кошчета за кола, поставки за кола за кошчетата, стелизизарори, помпа, кош за памперси, дрешки, музикални въртележки и прочие си имаме. Каквото е нужно, за да имаме удобство Wink
Мислим до края на януари стаята да е подготвена, а изпраните дрешки, чаршафчета, обиколници и т.н. ще ги вакумираме, за да са чисти и готови. С тези 2 бебчета в мен може да има изненада и поне да сме спокойни, че всичко необходимо имаме.

# 280
  • Мнения: 0
Сигурно е от хормоните няма от какво друго да е  Grinning Най - много ме притеснява точно това че след 3 дена влизам в 7 месец и вече може да се роди по всяко време ( може и аз нещо да не съм в час но така си мисля)  Laughing Ще гледам да  не мисля много за това, дано се поуспокоя   Hug

# 281
  • Мнения: 8 242
Сигурно е от хормоните няма от какво друго да е  Grinning Най - много ме притеснява точно това че след 3 дена влизам в 7 месец и вече може да се роди по всяко време ( може и аз нещо да не съм в час но така си мисля)  Laughing Ще гледам да  не мисля много за това, дано се поуспокоя   Hug
Айде да не раждаме от януари още  Crazy

# 282
  • Мнения: 0
Аз съм решила да пазарувам като си остана вече вкъщи - тоест от февруари-март.
Имам списъци от нет-а, а и от приятелки, които са вече майчета.
Ще взимам най-необходимото и няма да избързвам с много покупки, защото после ще преценявам според детето, мисля че така е най-добре и валидно за много от нещата.
Например, стерилизатор и шишета за какво да взимам като може да сме изцяло на кърма?
Дрешки няма смисъл също да се нахвърлям много да купувам, като бебето може да е по-едро и така повечето да останат неизползвани Rolling Eyes
Разни въртележки, играчки и залъгалки пък още по-малко мисля да трупам от сега. Аз принципно не съм "за" децата да се затрупват с милиони играчки, така че ще избирам още по-прецизно.
Най-голямото ми чудене беше какви дрешки точно да взема, които са от първа необходимост, но намерих инфо и за това, така че поне имам картина в главата си за необходимото. От тук насетне пазаруването е приятната част Grinning
Иначе вече имам три придобивки за беба - поръчах от Fashion Days 2 одеалца - зимно и лятно и чувалче за сън, че са Naf-Naf и са страхооотни! И цената си заслужаваше. Бях поръчала и хавлия за баня, но не ми я доставиха, сигурно е била изчерпана. Така че съм направила сефтето с неща за бебуна bowuu

# 283
  • Мнения: 0
Сигурно е от хормоните няма от какво друго да е  Grinning Най - много ме притеснява точно това че след 3 дена влизам в 7 месец и вече може да се роди по всяко време ( може и аз нещо да не съм в час но така си мисля)  Laughing Ще гледам да  не мисля много за това, дано се поуспокоя   Hug
Айде да не раждаме от януари още  Crazy
Joy Joy Joy Joy Joy
Явно наистина не съм в час  Crazy

# 284
  • Мнения: 0
Между другото някой дали има някакъв списък с най-необходимите неща за купуване извинявам се ако сте пускали а аз не съм видяла  Hug

Общи условия

Активация на акаунт