Отговори
# 660
  • Мнения: 22
Beni аз ако мога да ти обясня кво чувствам ще е добре, като мускулна треска между краката не постоянно най-често вечер- според много хора тазът се разтяга, знам ли.  Mr. Green

Geryitoхич не се безпокой,нали знаеш ,че сме с един термин,и май само аз имам същото оплакване като теб,много точно си го описала,така ,че и при мен е същото.Особено като походя малко,и предполагам от тежестта на матката и бебчето се получава тази подобна на мускулна треска болка.Аз пък хич не и обръщам внимание.

# 661
  • Мнения: 0
Здравейте, да напиша накратко за вчерашния ни преглед.Всичко с бебка е О.К. -расте и хубавей  Simple SmileПорастнала е почти 1200 гр.и е разположена главично. Незнам защо през цялото време я усещам само ниско долу вляво или дясно там си ритка.Важното е да е добре.Доки иска да я износя поне до 36 седмица, каза също и да се настроя за вариант за нормално раждане, което много ме учуди.Следваща ехография след 4 седмици.
Сега спешно ви моля за съвет от опит относно- КИСЕЛИНИ И БОЛКИ В ЧЕРВАТА!!!!! Praynig
С това се сдобих от снощи и цял ден не мога да се оправя, сега пък сякаш болките надделяха.
Нямам маслини или пък ябълки, пих сода с лимонтузо , което е отврат.
Имам ли право на някакво хапче да пратя мъжо до аптеката?
Той по принцип също има киселини и пие Пробитор , ама аз не смея.....

# 662
  • Мнения: 1
И аз съм от тези с киселините, даже в началото не знаех какво е, защото никога не съм имала такова нещо! Майка ми твърди че бебка е с коса и затова имам киселини  Joy Супер, тъкмо ще правим прически от малки  Laughing Днес минах по магазините да видя какво предлагат за новородени, ама мноооого беден избор за момиченца, само в един магазин харесах няколко бодита, но още удържам фронта да не купувам, макар че много се изкушавам! Февруари ми се очертава (ако всичко е наред) едно ходене до София и сигурно повечето неща от там ще накупувам, че ми изглежда по-удобно пазаруване всичко накуп. Пък и има по-голям избор, поне в магазините, в които съм влизала, докато студентствах там Simple Smile

# 663
  • Мнения: 29
Здравейте и от мен!
Всичко чета, а пък все не пиша, та реших и аз да се включа  Simple Smile
За киселините съм станала експерт- мъчат ме от месеци. Най- много ми помагат няколко глътки от нещо много газирано, туко що отворено. Изпивам го, извинявам се на околните за това което ще последва, а именно мощна оригня Embarassed и всичко приключва :0 Ако няма газирано- прясно мляко. За тежки случаи- талцит.
D & G - хем не трябва да се ядосваме, хем в случаи, като твоя с бабката се чудя кога ли ще вземем да си отворим устата и такива да ги насметем едно хубаво.
samm- по принцип не съм шубе, ама като знам какви идиоти са на пътя, с какви гуми карат, пък и с тоя сняг и лед... Аз реших да изчакам, пък за теб- ти си знаеш.
За термина и моя се промени- беше на 12.04, а сега- на 05.04
За пазаруването  Аз ли съм единствената, която се връзва на бабини девитини и не купува нищо предварително?!

# 664
  • Мнения: 71
Извинявам се, но не помня кой питаше за зехтина - на парна баня трябва да заври, но не помня колко.
Момичета, как така планувате до края на бременността да качите само 2кг незнам, че то само бебето ще наддаде тези 2кг, ами останалото....няма как. Аз реших да не се меря известно време на кантара - от няколко месеца го карам така - по 1кг на седмица. Стигнах до +16 и не ща да се качвам, защото няма да мина само на ябълки и киви.

# 665
  • Мнения: 34

За пазаруването  Аз ли съм единствената, която се връзва на бабини девитини и не купува нищо предварително?!
не си сама, аз съм тази , която с теб Simple Smile но аз и почти нищо няма да купувам, че имам от малкия,само комплект за изписване, но като му дойде времето!

# 666
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Да се включа отново и аз, като една бъдеща свекърва и да си кажа:
 за киселините - Талцит и сода, на мен само това ми помага. Никакви ябълки, пресни млека, маслини или газирано не действат. Содата я пия с малко вода, да я гася в кисело мляко или лимон няма смисъл, идеята е да стане реакция с киселините и те да излязат (по най-неприличния начин).  Mr. Green

За зехтина - студено пресованият, който се препоръчва не се преваря.  Peace Ако искате да го ароматизирате го смесете с бадемово масло, лавандулово масло или някакво друго масло, за което сте прочели, че помага против стрии и ви мирише хубаво!  Peace Ако все пак държите да го преварявате - вари се на водна баня 20мин, самият зехтин няма да заври, ври водата в съда.

За килограмите - нищо не планувам. И аз ако трябва да кача до края само 2 кг трябва да мина на рициново масло и зелена салата.  Crazy На кантара се качвам само на консултация и то защото е задължително, иначе бих си спестила този стрес.

# 667
  • Мнения: 70
Аз за киселините пия Стопацид и ми помага, а също и газирана вода  Peace

# 668
  • Мнения: 43
Здравейте,

Ако ви трябва фраксипарин 0.3 аз след дълго търсене открих в аптека Авицена до Пирогов.

Бих искала да кажа на тези които ходят при Кълвачева от Вита да имат едно на ум. Казвам го от личен опит. А за Дяволов съм с 2 ръце пак от личен опит.

Исках да  попитам дали сте получавали изтръпване на корема точно под гърдите най-горе даже снищи и болка имаше и придружено с твърд корем стегнат.

Пожелавам ви да надвиете киселините, аз се опитвам да открия начин и май засега това са оризовите блокчета или пък ставам и стоя права  Simple Smile

Лека нощ!

# 669
  • Мнения: 1
chochiani, аз имах такова изтръпване нощта на Коледа, направо ми изкара акъла. държа ме около час и половина, през който едвам успях да дишам хем от болка, хем някак си не можеш да си напълня дробовете от това схващане. тамън мъжа ми ме накара да тръгнем към спешното и то спря. и никъде из форумите не намерих обяснение, но то причината е ясна. и на мен коремът ми беше много твърд и бебето беше много неспокойно.

това с косата и киселините е много смешно  Laughing

на трета ФМ няма да ходя, казаха ми, че не е нужно. ходих само на втората заедно с таткото и като ни тръгнаха сълзите ... много любим момент ми е това.

аз пък днес бях на преглед при моя доктор и трябваше да взема такси, за да се върна бързо на работа. и се качвам при някакъв, който запали цигара. помолих го да не пуши и той: "защо?"  #2gunfire и аз много се изнервих и му казах, че най-малкото, защото съм бременна, а тоя моля ви се ми вика, че не ми личало  #Cussing out той е сигурно единствения човек в света, който би интерпретирал корема на бременна в 7 месец за дебелина. аз имам книжка, обаче съм много лош шофьор и по-добре да не рискувам  :newsm78:

и пак да си повторя въпроса отпреди няколко страници - да сте виждали някъде тензухени пелени на нормални цени?

хайде болните момичета да оздравявате вече, че да събираме сили за финала!!!

# 670
  • Мнения: 0
Много сте изписали днес, голямо четене падна. Не съм ви писала скоро, но не ми се е случило нищо интересно...но пък за сметка на това ви чета редовно.
За киселините бях чела кисело мляко или прясно с една лажичка мед. За киселото облекчава, прясното не съм пробвала.
Шофьорска книжка и аз нямам, но мисля живот и здраве след лятото да изкарам едни курсове. Не толкова от желание, колкото да не бъда зависима от някой и да занимавам хората, като ни се наложи с бебчето да отидем някъде, било дори на контролен преглед.
За новото увеличение в килограмите ще споделя след някой ден, като се притегля Simple Smile
На ЖК съм чак след 29.01.
 Hug от мен !

# 671
  • Мнения: 43
На мен изтръпването на корема горе високо е всяка вечер.
Иначе аз си карам колата.На работа ходя от 2 седмици с нея.

# 672
  • Мнения: 1 975
Нито киселото мляко, нито прясното ми помагат за киселините. А количествата не са малки - кофичка кисело мляко или чаша прясно мляко. За момента само с Талцид се справям и то не винаги с една таблетка, обикновено стигам до 2 или 3. От цитрусовите плодове много киселини имам, от пастета, от сирената, от всичко с някаква масленост, ама не мога да карам на вода и хляб  Laughing

Контракции имам различно, но в повечето случаи се засилват вечер, не знам защо.

Шофьорска книжка нямам, забременях преди да започна курса, а сега няма да имам възможност, поне до годинка на децата. Поне мога да разчитам на мъжа ми за кола. Отделно живея на място, където Морската градина и центъра са ми близо (около 15-20мин пеша), а болницата ми е на 5-10мин пеша от блока.

# 673
  • Мнения: 63
Добро утро, аз също съм от мамите, които нищо не съм купувала за бебчето. Мисля м.март да започнем с покупките, но вчера втората ми сестра ми донеси една торба със дрешки от нейния юнак, който в момента е на 5 месеца. Имам чувството, че са за кукличка, толкова са мънички, наистина се забравяло.
Относно киселините, разбрах от какво ги получавам и ми отминават с бутилчица газирана вода-0,5 л. Лек и безболезнен ден на всички Hug

# 674
  • София
  • Мнения: 8
Мамчета, добре че ви има!  Hug
Преди две седмици хубаво си поревах, че много рано са ми тръгнали зловещи киселини и как ще го карам така 4 мес.  Laughing Посърфирах здраво и започнах хранителен режим, с който от 10 дни нямам никакви оплаквания:
1. Не оставям стомаха си празен за повече от 4-5 ч.
2. Ям в определени часове малки порции(ползвам конкретна чиния Grinning)
3. Преди сън не ям поне 2-3 ч.
4. Между храненията консумирам морков, банан, мляко(прясно и активия) и при силен глад - бейк ролс с кисело мляко.
Не съм спряла някои храни, които образуват киселини, но ги ям само на обяд. И за мое нещастие напълно спрях цитрусите, защото ме дразнят по всяко време.
Естествено, всяка бременност е строго индивидуална и това, че нещо ми е помогнало за 10 дни, не означава че ще ви свърши работа или че аз ще продължа да съм добре нататък. Laughing
За антиацид може да ползвате и активен въглен. Безвреден, позволен във високи дози(може да доведе до запек). Стискам палци на всички мъченици на киселините да изчакаме до дефинитивното решение- леко раждане на термин на здраво бебе.  Heart Eyes
Не съм:
Цитат
на мен явно ще ми никнат рогца и опашка, защото ме болят главата, очите и опашката, така, че не мога да помогна!
А мен започна да ме боли опашката и реших, че ставам маймуна! Laughing

Последна редакция: пт, 13 яну 2012, 08:39 от arete

Общи условия

Активация на акаунт