Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Сключване на граждански брак без церемония

• 78 777
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • София
Пепеляши, ако представите необходимите документи, няма основание да откажат да ви оженят - чуй се предварително с кмета на избраното село, за да ти каже какви документи и в какъв срок преди бракосъчетанието е нужно да представиш. Няма никаква пречка свидетелите да са ви роднини - важното е да са на над 18 години.

# 46
  • София
Благодаря ти, *Lorena* Simple Smile

В края на краищата решихме да не влизаме в дългове и направихме мъничка сватба, без церемонии, но пък с народни носии, от което длъжностното лице с десетки години стаж, почти се разплака и ни благодари множество пъти Simple Smile

Цялата работа, заедно с медицинските документи, ни излезе 330 лева.

Важно: не е нужно да се ходи в психодиспансер или при личен лекар.
Правиш си васерманите и отиваш в близката поликлиника, където срещу общо 30 лева издават и на двамата документ за психостабилност Grinning Общо 70 лева.
Самото подписване не се плаща, ако няма музика и специални ритуали (при нас не само чаши, ами и пръстени нямаше).

В тая ситуация в държавата е грешота да се трошат пари за преходното чудо „сватба“ (последното първоженците няма да го разберат, знам Wink )

# 47
Здравейте искам да попитам и аз нещо. С приятеля ми искаме да подпишем, но церемония църковен и събиране на гости в ресторант искаме да е по натам. Това дали е възможно? Ако има някой който е направил така, ще съм благодарна да ми пише

# 48
Здравейте искам да попитам и аз нещо. С приятеля ми искаме да подпишем, но церемония църковен и събиране на гости в ресторант искаме да е по натам. Това дали е възможно? Ако има някой който е направил така, ще съм благодарна да ми пише
Възможно е, ние направихме точно така... отиваш в Обредния дом и питаш, там ще ти кажат какво да подготвите като документи, записваш си дата и отивате.. тържеатвото може по всяко време да си го направите след това.. Blush

# 49
А каква е процедурата за граждански брак без церемония, в друга страна от ЕС. Обмисляме да е по време а новогодишна екскурзия до Атина.

# 50
Здравейте! С моя годеник решихме това лято да се оженим само с подписване, без никаква церемония. Интересува ме обаче дали задължително трябва да имаме свидели, защото сме си наумили да подпишем докато сме на почивка в друг град? И какво всъщност друго е необходимо за подписването? Благодаря предварително на всеки включил се в дискусията! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт