Хитрини за пестене на време - тема №2

  • 45 706
  • 266
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Истината, момичета , е да се инвестират пари в домашните роботи.
Съдомиялната е най-добрата ми приятелка, е случва се да измия някоя чиния и на ръка, но по-голямата работа я върши тя.
Пералнята е най-гениалното откритие на света, работи всеки ден и не се оплаква,
а Сушилнята не бих сменила с нищо - откакто я имам, оцених колко ме е моряло простирането, колко време отнема и събирането на прането, понякога пресушено и твърдо и вече не миришещо на омекотител, с грозни следи от щипки, абе ужас. А сега суши се веднага, излизат топли и ухаещи на препарата, спестява ми гладенето, ооооо гладенето го мразя, от как имам сушилня не съм пипнала ютия, дрехите са меки и топли и само едно тръсване ги изглажда, а при 70 градуса и микробите са измрели.
Имам супер мощна прахосмукачка на керхер, изсмуква дори вода и разляти течности, по тоя повод да сподля дъщеря ми беше болна и повръщаше навсякъде, на мен ми се гадеше от мисълта да го почиствам, та прахусмокачката го "погълна" без остатък и ми спести и на мен повръщането.
Пасатора има и купа с нож за нарязване, а не смилане, та с него нарязвам орехи за сладкиши, правя си галета от сухари, замразени моркови, чушки, зелении и лук, също там ситно нарязани за супички на децата, лед за коктейли, прави го на скреж.
А най голямото ми удобство, като пушач и майка на две деца, в зимните дни да не мръзна по терасите с цигара в ръка, е аспираторът, сядам си под него, слагам лаптопа върху плота , пуша си, джъткам си в нета и къщата не мирише на цигари.
Е това от мен, дано някому да съм полезна.

# 16
  • Мнения: 94
Аз не пуша, но това с аспиратора ми хареса Crazy

# 17
  • Мнения: 1 070
deianai, би ли споделила точният модел на пасатора? Интересува ме този нож за нарязване.

Много хубаво си казала всичко! Браво!

# 18
  • Мнения: 24
Да живеят домашните роботи  Hug
Аз почти нямам тайни и следя изкъсо темите тук, но ще споделя няколко идейки, които са ми хрумнали за пестене на ресурси.

Когато готвя ястие от две части, например пиле с картофи, слагам пилето на решетката, а самите картофи на пода на печката-така стават едновременно, вместо да пека едното и да изстине, а и да хабя ток.Не ги пека заедно, тъй като си правя домашна марината за пилето, а картофите ги обичаме само с масло.
Банята я мия с белина, в едно шише с пулверизатор напръсквам, оставям да се изкисне и после хубаво измивам с душа.Естествено много внимавам да не си пръсна по лицето, а като мия ползвам ръкавици.Ароматът после не е на рози, но поне съм сигурна, че е дезинфекцирано и чисто, защото аз съм много гнуслива и ако видя някъде плесен (каквато заварих при нанасянето си), сигурно ще се изнеса да се къпя на терасата  Laughing Използвам съвсем обикновена белина  Peace

Сега зимата простирам на парното и на закачалки, че иначе чакай да изсъхне.... но със сигурност не съм единствената, сетила се за това   bouquet
Весели празници на всички!

# 19
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
а Сушилнята не бих сменила с нищо - откакто я имам, оцених колко ме е моряло простирането, колко време отнема и събирането на прането, понякога пресушено и твърдо и вече не миришещо на омекотител, с грозни следи от щипки, абе ужас. А сега суши се веднага, излизат топли и ухаещи на препарата, спестява ми гладенето, ооооо гладенето го мразя, от как имам сушилня не съм пипнала ютия, дрехите са меки и топли и само едно тръсване ги изглажда, а при 70 градуса и микробите са измрели.

A мен ме интересува модела на сушилнята. Благодаря  Hug

# 20
  • Мнения: 1 070
За мен най-ценната техника в нас ми е сушилнята, заслужава си 100 % инвестицията. От както я взехме не ползвам и омекотител, след сушенето са супер меки и неомачкани. Да не говорим за екстрата ако нещо е спешно за обличане-за 2 часа се е изпрало и изсушило. А като я включа да суши целият апартамент замирисва много свежо!
Няма значение какъв е модела-все сушилня, моята е най-простата и евтина - Беко.

# 21
  • Мнения: 0
а Сушилнята не бих сменила с нищо - откакто я имам, оцених колко ме е моряло простирането, колко време отнема и събирането на прането, понякога пресушено и твърдо и вече не миришещо на омекотител, с грозни следи от щипки, абе ужас. А сега суши се веднага, излизат топли и ухаещи на препарата, спестява ми гладенето, ооооо гладенето го мразя, от как имам сушилня не съм пипнала ютия, дрехите са меки и топли и само едно тръсване ги изглажда, а при 70 градуса и микробите са измрели.

A мен ме интересува модела на сушилнята. Благодаря  Hug

Аристон, скъпичка е около 800лв. но реших , че веднъж правя такава инвестиция и не исках да платя два пъти за някоя по-евтина. Струва си всяка стотинка

# 22
  • Мнения: 481
аз моята сушилня я ползвам само зимата ( лятото суша навън)
Удобство е да, но гълта доста ток

# 23
  • Мнения: 0
deianai, би ли споделила точният модел на пасатора? Интересува ме този нож за нарязване.

Много хубаво си казала всичко! Браво!

kenwood wissard pro


# 24
  • Мнения: X

А най голямото ми удобство, като пушач и майка на две деца, в зимните дни да не мръзна по терасите с цигара в ръка, е аспираторът, сядам си под него, слагам лаптопа върху плота , пуша си, джъткам си в нета и къщата не мирише на цигари.
Е това от мен, дано някому да съм полезна.

Съседите под нас го практикуват това. Е няма такава гадост. Целия пушек влиза у нас. Ако не успея да включа и нашия аспиратор навреме, цялата ми къща смърди на гадния цигарен дим.

Имай го предвид  Peace

Иначе и аз без миялна и отскоро сушилня не знам как бих оцеляла. Мъжа ми го навих за сушилня, като му обясних, че така се купуват по-малко дрехи.  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 6 442
Иначе и аз без миялна и отскоро сушилня не знам как бих оцеляла. Мъжа ми го навих за сушилня, като му обясних, че така се купуват по-малко дрехи.  Mr. Green
Ей това ще го използвам, че от скоро си мечтая за сушилня.  Mr. Green

За пазаруването по път към ДГ също го практикувам.

За йенското стъкло използвам един продукт Зебра. Съдомиялната ми не се справя, защото правя едни крилца с бяло вино и става ужасно.Този продукт струва около лев и нещо.

# 26
  • Мнения: 0

А най голямото ми удобство, като пушач и майка на две деца, в зимните дни да не мръзна по терасите с цигара в ръка, е аспираторът, сядам си под него, слагам лаптопа върху плота , пуша си, джъткам си в нета и къщата не мирише на цигари.
Е това от мен, дано някому да съм полезна.

Съседите под нас го практикуват това. Е няма такава гадост. Целия пушек влиза у нас. Ако не успея да включа и нашия аспиратор навреме, цялата ми къща смърди на гадния цигарен дим.

Имай го предвид  Peace

 

Иначе и аз без миялна и отскоро сушилня не знам как бих оцеляла. Мъжа ми го навих за сушилня, като му обясних, че така се купуват по-малко дрехи.  Mr. Green


Аз нямам този проблем с комшиите, защото сме на шести етаж и сме извели комина през терасата и нагоре до покрива, точно с тази цел да не им смърди на манджи и други

# 27
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Напоследък ми се налага да сготвя преди да тръгна на работа. Най бързо става ,като предната вечер си нарежа всички продукти. Ако има и за запържване го правя. Прибирам си ги в купички в хладилника. Сутрин,като стана към 7,30ч ги пъхам  в тавата и в печката. Така докато изляза към 9ч яденето е готово. Peace

# 28
  • Мнения: 59
Най-добрите съюзници във вечната ми надпревара с времето са всички малки и големи домакински уреди, както и добрите почистващи препарати.
Е, нужна е и малко стратегия - днес само ще избърша праха, утре ще пусна прахосмукачка, в други ден - измивам банята и т.н. всеки ден - по нещо, за да не се натрупва всичко наведнъж за събота и неделя.
Относно готвенето - най-любими са ми ястията приготвени на фурна, като винаги задушавам първо под фолио, а после - запичам. Междувременно мога да си взема душ, да погледам телевизия и т.н.
Грил-тиганът също е доста удобен като се има предвид, че пържолките и гарнитурата /лук, тиквички/ могат се пекат в него едновременно.
И още нещо - преоткрийте салатата, във всякакви варианти. Внася огромно разнообразие и обикновено се приготвя бързичко.  Wink

# 29
  • Мнения: 4
Момичета, кажете как да се почистят жълтеникави петна върху дрехи, оставени от ютия при гладене с пара! Досега съм опитвала да ги махна с течен сапун против петна на Heitmann и с препарат против ръжда на Dr. Beckmann, но за съжаление без резултат.

Общи условия

Активация на акаунт