Трудно проговаряне -тема 5

  • 55 224
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
аз съм гала, пиша от профила на мъжа ми. Честита Коледа на всички и много сбъднати мечти. Да питам нещо, на малката й подариха азбука, дали е още малка за нея или да почваме, сега е на 2г и 4 месеца.

Ако и интересно, защо не. На моето дете (голямичкото) беше на две години и два месеца, негово приятелче по-голямо детенце, му подари кубчета с буквички и то коя е тази, коя е тази и така идеално четеше на 5 годишна възраст, но ако не му е интересно на детето не бива да се претрупва. На малкото до ден днешен не му е интересно   Joy .

# 16
  • Мнения: 520
Благодарности за новата темичка!!!   bouquet
Честита Коледа на всички!!! Нека да я запълваме само с хубави неща!!! Peace

# 17
  • Мнения: 1 630
Здравейте момичета.
Как изкарахте коледните празници? Ние си изкарахме страхотно, особено малката. Беше много весела,послушна..... изобщо съм най-щастливата майка Simple Smile. Всички обичаше и гушкаше  Laughing
Търсихме подаръци от "Дядо Колеля" под елхите на всички  Laughing

# 18
  • Мнения: 518
Весели празници на всички Hug

# 19
  • Мнения: 2 140
Добро утро, мами! kaffeetrmker_2
Вчера взех Хриси от ДГ.Сега са сборни групи.Веднага ме хвана за ръка и ме заведе при батковците.После започна да бърбори на бебешки и вдигна ръчички.Беше много ентусиазирана, че е при големите. Grinning
Тази сутрин една мама бе притеснена, че сина й е още с памперс и леко се успокоих, че не сме единствените от първа група. Wink

# 20
  • Мнения: 1 521
Да се запиша в темета е аз Simple Smile

Весели празници на всички, пожелавам на всички нас чудото за което сме се помолили в коледната нощ, да се сбъдне през новата година.

Аз да си похваля човечето, че голяма промяна виждам /направо със страх да се похвали човек/ Вчера съм му намазала филия,изял я той и идва с думите "сипи още" и ме дърпа към масата.
Казва само едно изречение от 3 думи, и то от 2-3 дни насам "Боби има кола" и те тръшка една кола под носа. АЗ-ът обаче го няма, опитвам се на го поправям "Аз имам кола" амаааааа Crazyне се получава.Иначе се опитва да повтаря всичко което чуе,къде успява къде не но полага усилия.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 182
Честита Коледа и от нас и весело посрещане на новата година!

И аз като monikss, не смея да се похваля  Rolling Eyes

От 2 месеца се забелязва изненадваща промяна в общуването на детето. Вчера рещих да позапиша какво се е променило и ето резултата:
- На бързо преброих около 120 думи, които използва (т.е. ако се замисля повече ще ги докарам и до 150 сигурно).
- Опитва се да произнася все повече нови думи
- Ползва конструкции от 3 и 4 дори 5 думи, макар не съвсем правилни граматиески. От типа: МАМО ТИ ИМА ВАФЛА? или ВИЖ ЕВА, АЗ ИМА ЕДНО ОКО.
- Опитва се да говори много, но често не му се разбира поради лошата артикулация, а и често му липсват думи.
-Като пасивен речник, показвайки по картинки знае абсолютно всички основни понятия: дрехи, храни, плодове, зеленчуци, цифри, цветове, мебели, играчки, членове на семейството, геометрични форми, основни противоположности, основни глаголи, основни прилагателни, местоимения (или като там се казват понятията под, над, между, зад ...) и т.н.

От тук нататък само се моля да продължава да напредва и да напредва по-бързо. Защото има само година и половина до предучилищната (добре че е роден в началото на годината).
С логическите задачи няма проблеми, но трябва все пак вербално да дава отговори, а и да учи песнички, стихчета  ooooh!

Има проблем с рязането и сгъването. Приемам всякакви идеи как да го науча по-лесно  newsm78
Трудностите с ножицата идват от невъзможността да я държи перпендикулярно на листа. Все огъва листа така че попада успоредно на двете режещи части. В същото време бърза и се опитва да прдвижи ножицата наперд преди да я е отворил достатъчно.
При сгъването просто не успява да следва контура, а след това пък не смее да натисне силно.

# 22
  • Мнения: 2 140
Днес бях много доволна, че намерих нещо подобно в града. Grinning
http://www.toy.store.bg/p53448/brodiraj-i-ocvetiavaj-tvorcheski-komplekt.html
Дано Хриси успее.Много ми е трудно да й показвам как се оцветява и бродира, защото съм левичарка и се мъча с дясната ръка. Sad
Напоследък проявява интерес към кръгчетата и оцветява по подобен шаблон гумите на превозните средства.
http://www.zazi-kids.com/-/63--shabloni-prevozni-sredstva.html
M_I_A , това дали е подходящо?
http://umeia.com/cutting

Последна редакция: ср, 28 дек 2011, 15:24 от n_alex76

# 23
  • Мнения: 1 630
Браво момичета какви хубави новини споделяте  Hug. Дано темата продължава така и занапред.
Моето момиче започна много да повтаря, но някак хаотично и съвсем не съм сигурна какво разбира от това.
Аз ви се възхищавам как привличате вниманието на децата ви да се занимават. На моето момиче само компютъра и е интересен. Не иска да оцветява. С мозайката ако сложи едно две копчета и това е. Сложих и макарони и няколко бурканчета да ги мести с лъжичка, но тя няколко пъти с лъжицата после направо с шепата и  Laughingтова за едн минута максимум. Макарони да ниже опита се..пъхна връзчицата, но не успя да я изкара и се отказа...изобщо пълен провал. Ринговете даже не поглежда какво прави набързо ги нанизва без да гледа и става...купихме и пъзел дървен. Но тя май е запомнила някой неща къде са и ги познава като не успее да го сложи ми го дава... И така заниманията са провал. Обича да гледа картинки, но на компютъра, на книжка понякога само...сигурно съм мекушава или не знам и аз.
С ножицата също нулево внимание.... Crossing Arms

# 24
  • София
  • Мнения: 4 412
И от мен запис.

Много ми хареса този линк, мерси!

M_I_A за изрязването търпение, по-лесни задачки, в книжките за ДГ първите задачки са да се извади формата от щанца.  Ние сега правим едни комплекти на "Бит и техника" за 5-6 годишни, пак сме 2 години назад. На мен не ми се вярваше, но дъщеря ми не се справя добре с изрязването, а пише четливо.

Весели празници!

# 25
  • София
  • Мнения: 6 182
И на мен ми хареса линка, благодаря.
За рязане може да ни бъде полезен по-нататък. За сега се справя, само ако му дам дълга лента широка около 3-4 см, да я нареже напречно на по малки парчета. Т.е. справя се с два последователни среза с ножицата - не повече. Чудя се дали трябва просто да наблегнем на повече упражнения или в началото аз да му държа ръката, или пък да започне с по-твърд картон, а не обикновена хартия.

Таня, какво толкова се изисква да изрязват 5-6 годишните? Срам, че имам дете на тази възраст, но нали в детската все ме успокояват, че каката се справя идеално и аз съм се съсредоточила върху малкия. Днес обаче я посъветвах да си изреже цветя от гланцова хартия (за украса на суровачката) - на принципа квадрат да се сгъне на 4 и да изреже 1/4 от цветето. Е от 12 цветя 4 ги пооряза повече от необходимото и те се разполовиха  Wink

# 26
  • Мнения: 2 140
За сега се справя, само ако му дам дълга лента широка около 3-4 см, да я нареже напречно на по- малки парчета.
M_I_A, благодаря за идеята.Изрязах малко парче хартия и помагах на Хриси на направи по един разрез.Малко й е трудно да отваря ножицата. Embarassed

# 27
  • Мнения: 2 860
Момичета, да ви питам нещо. Незнам дали сме малки за пъзели и какви трябва да са те? В къщи има едни дървени, но те са отделни форми, с тях нямаме проблеми. Имаме и едно пиленце, от 4 части, но него още не го може. Да припомня детенцето е на 2г и 4м., но е с изоставане, според мен не голямо и има шансове да навакса.

# 28
  • Мнения: 2 140
гала, на Вашата възраст играхме с този:
http://www.slavena.net/category/games-and-puzzles/id.44/page.2
Сега играе с този, но не може сама:
http://umeia-shop.com/puzzle-progressive/262-educa-puzzle-691216 … ie-heffalump.html

# 29
  • София
  • Мнения: 6 182
Моят син започна с пъзели от 5 парчета на Ларсен. Те са от този тип, при които формата на парчетата е по-неправилна. Едва като се понаучи да реди такива с по 20 парчета минахме на класическите с квадратни парчета и там започна първо с 6 после с 9 части.
тези ми се струват добри за най-малките, но пък да не са много лесни.
Гала, не помня от къде си, но в София в книжарница на Booktrading видях много хубави пъзели от по 2 части на цена 99ст. Ето намерих ги, значи няма значение от къде си  Wink
тук
За мен е много хубаво в началото отделното парче да е отделен елемент от картинката: крак на мечо или крило на пеперуда.
На Едука има хубави.
Абе много са, човек средства да има да купува ...

П.П. Навремето в Пумпелина ми бяха казали, че макар да изглеждат по-лесни, пъзелите с дръжки имат важна роля, за упражняване на захвата. И изискваха от Жоро, не просто да ги подрежда, а и да ги хваща с палец и показалец за дръжките.

Последна редакция: ср, 28 дек 2011, 23:19 от M_I_A

Общи условия

Активация на акаунт