МАШИНА ЗА ХЛЯБ-44 тема

  • 64 255
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 410
На мен пък ми се падна сребърната паричка, ура !!!
Весела Коледа на всички!

# 16
# 17
  • София
  • Мнения: 102
На мен пък ми се падна сребърната паричка, ура !!!
Весела Коледа на всички!
А така, Дядо Боже си знае работата  Simple Smile Щом има парички за бабите - значи има за всички: и за деца, и за внуци!
Честита Коледа на всички, най-добри благопожелания за здраве, обич и късмет!

# 18
  • Мнения: 90
Момичета, помагайте. Искам да си взема и аз машина за хляб и се спрях на Аляска МВ2600. Но сега в новия каталог на метро има пак някакъв модел ВМ2600, но за фирма производител пише Tarrington House. Въобще не съм я чувала тази марка. Някой има ли такава хлебопекарна?
И аз се присъединявам към въпроса за модел Tarrington House

Ние си взехме такава машина. В момента печем кекс в нея, ще пиша по-късно какво е излязло  Simple Smile Започна да бърка съставките, спря в един момент и аз реших, че е време да махна бъркалката. След няколко минути обаче започна пак да върти Grinning и ние я мушнахме вътре набързо. Бяха минали 20 минути от началото на програмата и за да сложим бъркалката според указанията, понеже не я сложихме както трябва, спряхме машината. След това не можахме да пуснем от времето в което я спряхме и стартирахме наново. Сега вече май започна да пече, не сме извадили и ножчето... Да видим какво ще излезе. Може би кексът не е най-подходящ за първо печене в нова фурна, но...

# 19
  • Мнения: 7 779
Ние си взехме такава машина. В момента печем кекс в нея, ще пиша по-късно какво е излязло  Simple Smile Започна да бърка съставките, спря в един момент и аз реших, че е време да махна бъркалката. След няколко минути обаче започна пак да върти Grinning и ние я мушнахме вътре набързо.(запознай се първо с инструкциите и с продължителността на програмите) Бяха минали 20 минути от началото на програмата и за да сложим бъркалката според указанията, понеже не я сложихме както трябва, спряхме машината.(откъде я спряхте ? - от бутона пуск/стоп  или от ключе по корпуса на машината ?) След това не можахме да пуснем от времето в което я спряхме и стартирахме наново.почти всички машини имат функция да помнят за няколко минути до къде са стигнали преди да се изключат. след като ги включиш отново те тръгват от там, откъдето са спряни. предполагам ,че и тази машина има такава функция. Сега вече май започна да пече, не сме извадили и ножчето... Да видим какво ще излезе. Може би кексът не е най-подходящ за първо печене в нова фурна, но...

# 20
  • Ст.Загора
  • Мнения: 678
 Здравейте, имам нужда от помощ . Днес  дъщеря ми подари  хлебопекарна ( отдавна знаеше за това мое желание) OPTIMUM CH-9001 , но аз нищо не мога да разбера . Ако някой има такава машинка моля да помага .
 Честита  коледа и весели  празници !!!

# 21
  • Мнения: 7 779
Здравейте, имам нужда от помощ . Днес  дъщеря ми подари  хлебопекарна ( отдавна знаеше за това мое желание) OPTIMUM CH-9001 , но аз нищо не мога да разбера . Ако някой има такава машинка моля да помага .
 Честита  коледа и весели  празници !!!
с машината няма ли книжка с упътване ?
ако можеш изреди програмите една по една на дисплея и запиши какво им е времетраенето.
в повечето случай програма 1 е основна - може би най-употребяваната.

# 22
  • Ст.Загора
  • Мнения: 678
 bongo_2007 има книжка с упътване, има и някакви схеми които не мога да разбера, както и да е  Laughing след малко слагам всичко за основен хляб и ще чакам резултата , дано след време да и свикна на машинката и аз да стана майстор като вас  Simple Smile
Весел празник !!!

# 23
  • Мнения: 7 779
bongo_2007 има книжка с упътване, има и някакви схеми които не мога да разбера, както и да е  Laughing след малко слагам всичко за основен хляб и ще чакам резултата , дано след време да и свикна на машинката и аз да стана майстор като вас  Simple Smile
Весел празник !!!
най-напред разгледай 1 страница в темата - да видиш как трябва да ти изглежда тестото , използвай първа програма и бяло брашно като за начало, продуктите нека да бъдат със стайна температура

пп.  първоначално измий и подсуши контейнера, след това внимателно го постави в машината.

# 24
  • Мнения: 7 779
ЧЕСТИТА КОЛЕДА И ОТ МЕН  !!!

# 25
  • Мнения: 343
Честита Коледа на всички!
Пожелавам ви най-вече здраве и много нови и сполучливи вкусотийки! Simple Smile

# 26
  • Мнения: 343
И веднага се включвам с един бърз въпрос... Embarassed Едва сега видях, че хлябът ни е много малко и няма да стигне за голямата банда. До сега не съм правила хляб на бърза програма, но екстремно метнах в хлебопекарната следното:
2ч.ч. топла вода
4 с.л. олио
1 с.л. сол
1 ч.л. захар
сока на 1/2 лимон /този съвет ми е безценен и е от Бонго/
1 пак. суха мая Йова
Пуснах на бързата програма, която ми е за 2 часа. Ако някъде съм сгафила кажете, за да изхвърля това тесто и да пускам другото.
За протокола - машинката ми е Финлукс.

В бързината съм забравила да напиша за брашното - на око.. може би към 750-800гр.

# 27
  • Мнения: 7 779
И веднага се включвам с един бърз въпрос... Embarassed Едва сега видях, че хлябът ни е много малко и няма да стигне за голямата банда. До сега не съм правила хляб на бърза програма, но екстремно метнах в хлебопекарната следното:
2ч.ч. топла вода
4 с.л. олио
1 с.л. сол
1 ч.л. захар
сока на 1/2 лимон /този съвет ми е безценен и е от Бонго/
1 пак. суха мая Йова
Пуснах на бързата програма, която ми е за 2 часа. Ако някъде съм сгафила кажете, за да изхвърля това тесто и да пускам другото.
За протокола - машинката ми е Финлукс.

В бързината съм забравила да напиша за брашното - на око.. може би към 750-800гр.
никакво изхвърляне  #Cussing out
все нещо ще се получи. следи втасването и когато е готово тогава го печи. дори и да закъснее с 10-на мин. няма да е фатално. предполагам,че не разчитате само на хляба. метай мръвките и мезето за тях на масата докато чакате хляба.

# 28
  • Мнения: 90
bongo_2007, прочетохме указанието, но там не пише нито колко време бърка, преди печенето, нито колко време ще пече след това. Когато се зададе програмата, тогава се вижда времето за цялото действие - бъркане и печене. Та снощният първи опит беше един много твърд какаов кекс. Следващият път ще опитаме рецепта от книжката. Дано резултатът не е същият.

# 29
  • Мнения: 361
Момичета, помагайте. Искам да си взема и аз машина за хляб и се спрях на Аляска МВ2600. Но сега в новия каталог на метро има пак някакъв модел ВМ2600, но за фирма производител пише Tarrington House. Въобще не съм я чувала тази марка. Някой има ли такава хлебопекарна?
И аз се присъединявам към въпроса за модел Tarrington House

Ние си взехме такава машина. В момента печем кекс в нея, ще пиша по-късно какво е излязло  Simple Smile Започна да бърка съставките, спря в един момент и аз реших, че е време да махна бъркалката. След няколко минути обаче започна пак да върти Grinning и ние я мушнахме вътре набързо. Бяха минали 20 минути от началото на програмата и за да сложим бъркалката според указанията, понеже не я сложихме както трябва, спряхме машината. След това не можахме да пуснем от времето в което я спряхме и стартирахме наново. Сега вече май започна да пече, не сме извадили и ножчето... Да видим какво ще излезе. Може би кексът не е най-подходящ за първо печене в нова фурна, но...

И ние си я взехме вече. За тези, които се интересуват абсолютно същата е като Аляска ВМ2600. Пуснахме вчера първото хлябче, стана хубаво, но направих грешка, че го пеках за тъмна кора. Следващия път ще го изпека на средна. Бъркалката я оставих вътре до изпичането на хляба.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт