МАШИНА ЗА ХЛЯБ-44 тема

  • 64 382
  • 749
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 45
Моята е Мулинекс ХХЛ и да ми е жива и здрава всеки ден я ползвам за нещо - я хляб, я тесто, я кекс вече трета година, като преди това отлежава една без да я използвам така интензивно. При мен със всички уруди е така. Харесвам нещо, купувам, обзема ме ентусиазма за месец два и  после отлежава от половин до една година. И после като се почне......няма почивка за бедните машинки:)

# 616
  • Русе
  • Мнения: 8
Моята е Мулинекс 5023,ползвам я вече 2,5 години почти всеки ден.Проблеми не съм имала.Не знам дали има друга с 2 реотана,не ми се е случвало да допичам никога.При техниката работата е на късмет според мен.

# 617
  • София
  • Мнения: 2 437
Момичета, от 2г имам машина за хляб. Вчера я сефтосах и стана страхотно вкусен хляб. НО

Моля, нямам нерви да изчета всички теми, но прегледах рецептите и не открих : има ли рецепта за БЯЛ хляб само с вода, брашно, мая- не искам масло и мляко. Ако има значение машината е NEO BM-201.

Предварително благодаря!

# 618
  • Мнения: 7 779
Момичета мммммм, от 2г имам машина за хляб. Вчера я сефтосах и стана страхотно вкусен хляб. НО

Моля, нямам нерви да изчета всички теми, но прегледах рецептите и не открих : има ли рецепта за БЯЛ хляб само с вода, брашно, мая- не искам масло и мляко. Ако има значение машината е NEO BM-201.

Предварително благодаря!
като не искаш масло и мляко - не слагай. какъв е проблема ?

# 619
  • София
  • Мнения: 2 437
Не знам пропорциите  newsm78

# 620
  • Мнения: 3 410
Принципа е следния - на 100 гр брашно - 60 мл вода
маята, захарта, солта 1-1,5% от теглото на брашното
може с олио, може и без него
Така че една проста рецепта включва
500 гр брашно
300мл вода
1-2 сл олио
1 каф лъж захар
1 чл сол
6-7 гр жива мая

# 621
  • София
  • Мнения: 2 437
Това е то. Благодаря! Утре ще пробвам bouquet

# 622
  • Мнения: 3 663
значи работата с ваденето на бъркалките мина много добре!
занимавка е, но пък хлябчето е с две малки дупки само и съм доволна Simple Smile
сложих си олио на пръстите, че да не ми залепне тесто и много лесно ги извадих
после лекичко понагласих тестото обратно да няма луфове някави и това беше
някъде около час и 40 преди края на програта се падна при мен

# 623
  • Мнения: 177
Здравейте и от мен.Аз от половин година имам хлебопекарна, но чак януари месец почнах да го използвам всеки ден.В началото имах няколко несполучлива опита и се отказах да правя хляб.За нова година ми подариха кухненска везна и аз си реших да направя още един опит-взе ,че стана Hug.правих бързия хляб от книжката и хляба с кисело мляко на Ердинч и станаха супер имам и снимки от няколко хляба (ако искате, ще кача).От тогава всеки ден правя хляба с кисело мляко.Благодаря и на вас , защото много неща научих точно от тук Praynig

 Днес за първи път махнах бъркалките преди да се изпече хляба и съм много доволна.Ще го правя всеки път когато съм вкъщи.
Пекарната ми е Мулинекс 5003XXL и на първа програма последното забъркване е на 1;50 и може да се махнат бъркалките.

# 624
  • Мнения: 383
значи работата с ваденето на бъркалките мина много добре!
занимавка е, но пък хлябчето е с две малки дупки само и съм доволна Simple Smile
сложих си олио на пръстите, че да не ми залепне тесто и много лесно ги извадих
после лекичко понагласих тестото обратно
да няма луфове някави и това беше
някъде около час и 40 преди края на програта се падна при мен


след като извадите тестото и преди да го върнете обратно в контейнера скатайте го като пликче, като внимавате скатаното да остане най отдолу (върху осовете на бъркалките)

 Hug

# 625
  • Мнения: 0
Някои от вас търсиха бъркалка за хлебопекарна вижте тук
http://nikelectric.com/product_info.php?products_id=4145

# 626
  • Мнения: 18
Лелеее, как ви се възхищавам!
Аз съм неспасяем случай. Вкъщи всичко тестено прави мъжът ми. Аз не мога. Преди две седмици той ми купи фурна за хляб, за да се науча и да ми е по-лесно. Много ентусиазирана взех готов микс за пълнозърнест хляб. Спазих всичко по указанието и ... нищо! Стана нещо като паве  - на вид и тежест, а на вкус... не знам, нямаше как да го опитаме, абсолютно сурово и това след почти четири часа! smile3516
 

# 627
  • София
  • Мнения: 15 509
Лелеее, как ви се възхищавам!
Аз съм неспасяем случай. Вкъщи всичко тестено прави мъжът ми. Аз не мога. Преди две седмици той ми купи фурна за хляб, за да се науча и да ми е по-лесно. Много ентусиазирана взех готов микс за пълнозърнест хляб. Спазих всичко по указанието и ... нищо! Стана нещо като паве  - на вид и тежест, а на вкус... не знам, нямаше как да го опитаме, абсолютно сурово и това след почти четири часа! smile3516
 
А мая сложи ли?

# 628
  • Мнения: 18
Допълнително не. В микса имаше.
 Много, много, много искам да се науча.

# 629
  • Мнения: 7 779
то за това е готов микс. би трябвало всичко да си има. само да му се добави течност.

би ли описала какво прави ,последователност,програма  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт