За посоката при спане ?

  • 3 076
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 429
И аз съм сменяла само страните, а сега тя сама си сменя посоките. Всяка нощ по няколко пъти става и се обръща на обратно.

# 16
  • Мнения: 2 910
Аз също съм обръщала Марти редовно.Отначало  сменях и посоката на главата и краката,за да мога да я гледам и да е постоянно с лице към мен.След това тя започна сама да си се върти и спрях.

# 17
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз съм сменяла само страните, на които спеше Хриси, т.е. ляво, дясно. Не съм сменяла обаче посоката на главата и краката

И аз така

И аз.

# 18
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Пробвала съм да я слагам да спи настрани,но тя се обръша все по гръб ,по корем спеше,когто имаше колики,но сама си обръщаше главата.Сега сама се върти както и е удобно.Главата и е еднакво кръгла Wink,само малко оплешивя,особено отзад,но се надявам скоро да и поникне нова косичка.

# 19
  • Мнения: 1 645
След всяко хранене съм сменяла страните на бебо,до като сам не започна да се обръща.Даже и през нощта съм го обръщала.

Но в тази тема,до колкото аз разбрах става въпрос ,дали сме сменяли местоположението на бебо - 1 седмица да спи в една посока,а на следващата седмица да спи в обратната посока(там където са му били крачетата,сега да е главичката - ама че обяснение Embarassed)
Ако е така - аз не съм го правила този номер.Дани сам се научи на него.Сега по цяла нощт се върти по този начин,и не знам как да го науча да спи само в една посока.

# 20
  • Мнения: 1 555
След всяко хранене съм сменяла страните на бебо,до като сам не започна да се обръща.Даже и през нощта съм го обръщала.

Но в тази тема,до колкото аз разбрах става въпрос ,дали сме сменяли местоположението на бебо - 1 седмица да спи в една посока,а на следващата седмица да спи в обратната посока(там където са му били крачетата,сега да е главичката - ама че обяснение Embarassed)
Ако е така - аз не съм го правила този номер.Дани сам се научи на него.Сега по цяла нощт се върти по този начин,и не знам как да го науча да спи само в една посока.
[/quote

много правилно си разбрала темата  Grinning
Както съм написала - много е полезно(така пише, а и така казват докторите), затова ако не ти пречи не дей да го насилваш да спи само на една страна!!! Не се притеснявай той сам ще намери правилната посока  Party]

# 21
  • Мнения: 1 259
Обръщам го само  наляво и надясно,за да се оформи главичката.

# 22
  • Мнения: 773
И аз го обръщах. както са ти казали другите има значение за оформянето на главата. ако не го въртиш може да се изкриви. сега вече не го обръщам, защото той сам си се върти както иска.

# 23
  • Мнения: 4 629
НАй-удачната поза за спане на бебетата е по-гръб. Та в този смисъл - нужда от обръщане няма  Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 44 121
и аз само ляво дясно го обръщам, но не ме притеснява, че в някои моменти е към стената и не го виждам директнво - винаги мога да надникна ако се налага...

# 25
  • Мнения: 505
opredeleno triabva da smenia6 kakto posokata na koiato spi(liavo, diasno)za da se oformi krigla glavata , ina4e moge da se polu4i deformacia, kokto i posokata na glavata v krevat4eto tui kato muni4etata obi4at da se obru6tata vse v ena i su6ta posoka obiknovenno sa s lice na vun6nata strana tam otkudeto idva mama ili e pusnat tv i e 6areno. Natam te se radvat na dvige6tite se predmetii predpo4itatda gledat natam otkolkoto v stenata. Zatova e huavo prez niakolko dni da obru6ta6 beb4o na drugata strana na legloto za da moge gledaiki pak kum vun6nata strana da razviva i sre6tupolognite muskuli na okoto. Taka to 6te e veselo 4e pak gleda navun , a ne kum stenata i ti niama da se pritesniava6 dali 6te se razviva dobre. Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 2 356
още като се роди синът ми и  докторът, който дойде да го прегледа вкъщи след като се прибрахме от родилното, ни каза че трябва всяка седмица да се сменя местоположението на бебето при спане - да се редува мястото на възглавницата в леглото (в противоположния край ) , защото потози начин се упражнявали симетрично мускулите на очите и шията !

Много правилно са ти казали, и го спазвай. Точно това е причината, бебето да си върти главичката по посока на светлината и така да упражнява и разтяга мускулчетата на шията си. Не, че непременно нещо лошо ще стане, ако не го правиш, но е полезно за самото бебче. Моята навремето като заспиваше искаше да спи само по гръб с глава надясно. Обърнах я така, че светлината да й идва отляво (и на мен ми беше трудно да свикна) и с времето се оправи.
Сега я въртя (сменям положение глава-крака) за друго - понеже като спи матрака много хлътва с времето и тя си спи като в дупчица. Като я обърна, идва в другия край на легълцето, където й е плоско.  Laughing

А за спането на лявата и дясната страна, мамите хубаво са ти обяснили по-горе.

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
НАй-удачната поза за спане на бебетата е по-гръб. Та в този смисъл - нужда от обръщане няма  Grinning

Притеснителното при тази поза е, че бебето може да повърне и да се задави....и ако не си в стаята, може да стане най- лошото.....
Затова най- добре е бебето да спи на една страна

# 28
  • Мнения: 1 555
Благодаря за отговорите !   bouquet

# 29
  • Мнения: 1 425
И на мен ми го бяха казали това и в родилното и на курса които посещавах. Спазвах го  всеки път, докато Вики не започна сама да се върти. Сега нощем обикаля цялата кошара докато спи.

Общи условия

Активация на акаунт