Парфюмни размисли и страсти - 147

  • 55 822
  • 726
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 0
Натали Никол, може ли да си го принтирам?  Wink Hug Трябва да си науча добре лекцията, че консултантите не се дават лесно.  ooooh!

# 286
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Натали, страхотна инструкция за срамежливи парфюманки!   bouquet
Аз изобщо не влизам в комуникация с консултантите - пробвам каквото и колкото искам, преберегвайки зорките им погледи. На предложения за съдействие отговарям 'благодаря, ще ви потърся ако имам нужда от помощ" или питам за някой новоизляъл парфюм, който не откривам по рафтовете - обикновено още не са го получили и се сконфузват.  Joy

# 287
  • Мнения: 29
В парфюмен магазин се държа по два начина: като НВ Английската Кралица - благоволявам да изисквам и очаквам моментно обслужване на ниво или малка, учтива, любезна, леееко безпомощна госпожица...твърде късно се усещат консултантите, че няма как да съм "безпомощна" и "неориентирана"  Laughing Влизам в роля в зависимост от ситуацията.

Натали, в мое лице имаш верен последовател на парфюмната мантра   Hug

И моят отговор на загадката на Касандра (чудя се да те прегърна или смъмря за описанието на Osez Moi, което ми виси като дамоклиев меч над главата от един месец...май ще се спра на прегръдка  Hug) е Poison Dior. А за братовчеда на AP eau Emotionelle си мисля, че са спрегнали Pure Poison Dior.

# 288
  • Мнения: 10 011
Оле,  Hug
Гатанката- мноого сте близо. По начина който се развива аромата, бих го нарекла галено Poison Eau Legere.
Жокер: марката е  незаслужено пренебрегвана, дори низвергната, както писах по-горе, така че не е Диор.
Друг аромат на тази марка, не гореописания туберозен е близнака (нo само в драйдауна) на Емоционалния Агент. Една от дамите в темата обожава трети аромат от бранда, и ако не ме лъже паметта е на бутилка #6, или нещо подобно, а Мимс е оприличила въпросния аромат на...нещо много интересно и хуморно, но жокерите станаха много.... Joy Надявам се да ви е забавно. Grinning

Натали ме разсмя за кой ли път вече. В Пражките парфюмерии настоявам да си помогна сама, защото искат да ми предлагат брандове които са ми безразлични. Все ми се натискат с разни Дона карън и Бърбъри...оф..

Ла Шас е много красив и ефирен, ще изровя пробата пак да го тествам. Аз не съм крехко и ефирно създание, по-скоро съм атлетично миньонче и в самовилни аромати се чувствам като измамница...Хм, атлетична миньонка звучи като оксиморон почти...Или като вафла...много обичам вафли Миньонки, в този дух познавате ли Fleur de Chocolat на Molinard? Дали би ми харесал?

# 289
  • Мнения: 8 462
В парфюмериите напоследък влизам, правя по една бърза разходка и излизам. Голяма скука е и докато не отворят някоя по-интересна парфюмерия ,така ще е. Ако случайно някоя консултантка реши да ме съветва питам за най-новото. Следва въпрос : "Откога не сте тествали?", на който отговарям :"От около 10-ина дни". Настава голямо чудене и предлагане на парфюми, излезли преди месец, два, три и които или имам или не харесвам и разговорът приключва. Другият трик е когато ме погледнат да поздравя високо и учтиво и да се обърна към рафта. Това говори само за себе си - "Не желая разговори." Grinning

# 290
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
От днес съм щастлива собственичка на така харесваните от мен Meteorites/Guerlain-прекрасни пудрени и мнооого срамежливи виолетки.Шишенцето е едно истинско бижу,че и кутийката даже.
Зимна, честита ти нова придобивка, много любопитен за мен аромат от така харесваните Герлени. Отдавна съм им хвърлила око, ама пусто като няма къде да ги душна тези Метеорити.. Ще споделиш ли откъде са? Hug

# 291
  • Мнения: 348
Така, значи. Записвам. Прицелвам се между предните два горни зъба с поглед, такааа, използва много хубава спирала, такааа, можете ли да ми осигурите виал...Това последното ще ми е особено трудно да го изрека, но все пак Thinking И ако успея да повторя цялата тази тренировка специално при зорко охранявания Шалимар, ще е истинско чудо. Досега не съм имала проблем да се самообслужа, но само когато става дума за тест на китката.

Вярно, че Ковачева беше Градската кралица в новогодишната нощ Simple Smile Днес наистина се чудя дали да предпочета нея или Опасните уроци на Килиън, ``събитието``, на което ще ходя също не помага особено-сръбска скара hahaha Трябва да погледна пак във фрагрантика за онези нови сладури, които ухаят на бекон. И още нещо интересно-днес майка ми, която принципно има много чувствителен нос и твърди, че само Аник Гутал и понася, се насочи към моята съкровищница с въпроса кои са най-елегантите ми аромати, защото довечера е на събитие. Веднага посочих амбровата Прада и нежната Прада, в ума ми това си остава най-луксозният ароматен бранд, от тези които познавам

# 292
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676

П.П. Доста коментираният Бай Килиън ще предложи ...........
От сума ти време чета това по-горе и си мисля, "дамите тук са толкова наясно с всички продукти и къщи, че дори фамилиарничат с дизайнери, дето изобщо не съм ги и чувала. Както в доброто старо време, когато всички съседи бяха бай Иван, чичо Стоян и т.н.
А то било By Kilian Embarassed

# 293
  • Мнения: 17 546
Не е лошо, ако приемете ролята на не особено осведомена, преди да се запътите към парфюмерията да сложите възможно най-голямата разфасовка на най-скъпия парфюм, който притежавате(може и два( все пак ги носите за информация и сравнение) и да кажете по някое време съвсем небрежно: Аз, всъщност, в момента ползвам ето този(тези) парфюм(и)...
Гледайте парфюмът колкото и да е скъп да не е непознат за не особено информираните консултантки.
Това печели още точки на ваша страна, че сте сериозен купувач и не се размотавате из парфюмерията им, само за да се ароматизирате.
наша съфорумка беше свидетелка как в Сефора една от консултантките като ме видя(за 3-ти път в живота си, както и аз нея в моя) ме посрещна усмихната до ушите с едно сърдечно "Здравееей!". На любезният ми въпрос "Как си, как е при вас, нещо ново?", тя отговори "Ти като дойдеш и тук става още по-хубаво" Joy Joy

Колкото за теста на кожа, като се поинтересувам от някой парфюм по-обстойно, консултантките обикновено сами ми предлагат да го тествам хубаво на кожа, защото е по-ясна представата за аромата.

Валандинче, ако се сдобиеш с беконен аромат, го ползвай непосредствено преди влизане в кръчмата, на вратата, така да се каже, че инак рискуваш да бъдеш изядена още по пътя от някоя бездомна глутница. Хеле пък посред зима...

# 294
  • Германия
  • Мнения: 71

Гатанката- мноого сте близо. По начина който се развива аромата, бих го нарекла галено Poison Eau Legere.
Жокер: марката е  незаслужено пренебрегвана, дори низвергната, както писах по-горе, така че не е Диор.
Друг аромат на тази марка, не гореописания туберозен е близнака (нo само в драйдауна) на Емоционалния Агент. Една от дамите в темата обожава трети аромат от бранда, и ако не ме лъже паметта е на бутилка #6, или нещо подобно, а Мимс е оприличила въпросния аромат на...нещо много интересно и хуморно, но жокерите станаха много.... Joy Надявам се да ви е забавно. Grinning

Извънредно даже ми е забавно, обаче от напъване да се сетя първа и да изпъкна  Whistling, не мога да го докарам до равенство с трите жокера. Напъните ми родиха единствено очевидните:

I. Органза /класическата/

1. Аз недолюбвам бранда като цяло, следователно е низвергнат за мен. Whistling
2. Аз и Милейди плюем парфюма редовно, Атти & co. от ТУБФИЛ отбора го защитават яростно именно като сливово-ТУБЕРОЗНА плодова тарта.
3. Денс обожава Неприличната разновидност, но до 6-та бутилка не помня да е стигала. Hug
4. Не се сещам кой е близнака на емоционалния Агент, а по-лошото е, че не помня Мимс да е окарикатурявала Органзата напоследък.

II. Будоар-ът на Вивиан Уестууд

този го стрелям напосоки, няма реални съвпадения с жокерите.

Яде ме любопитството, че ме гризе чак. Flutter Hug

Очаквам включването на Атти, това е несъмнено от компетенциите на капитана на ТУБФИЛ /ТУБЕРОЗОФИЛИТЕ в четата, ако някой външен чете и недоумява./


Напредвам ли, или е много по-студено отпреди?

Последна редакция: чт, 05 яну 2012, 11:43 от Натали Никол

# 295
  • Германия
  • Мнения: 71
Така, значи. Записвам. Прицелвам се между предните два горни зъба с поглед..



Това място изобщо не е случайно и наизуст написано. Докато консултантът се опитва да изчегърта с език несъществуващите остатъци от обяда си или продавачката облизва липсващите следи от червило, ти елегантно и ловко се присягаш и взимаш флакона от тезгяха.


И ако успея да повторя цялата тази тренировка специално при зорко охранявания Шалимар, ще е истинско чудо. Досега не съм имала проблем да се самообслужа, но само когато става дума за тест на китката.


такааа, можете ли да ми осигурите виал...Това последното ще ми е особено трудно да го изрека, но все пак Thinking И ако успея да повторя цялата тази тренировка специално при зорко охранявания Шалимар, ще е истинско чудо.

Първо я повтори /репликата/ пред огледалото, докато почнеш да звучиш непринудено и убедително все едно ми казваш, че е "точно един часа". Повтаряй след мен: Часът е точно един, можете ли да ми осигурите един виал от новият Шалимар?; Един часа точно, имате ли един виал за мен от новия Шалимар?; почувствай мелодиката и после изпусни тактуващия "един часа е" и да видиш каква си убедителна Hug. Внимавай много да не те връхлети еуфорията от парфюма и да ти се изпише на лицето, че тогава се спускат като соколи върху уязвения парфюмист. Ако усетиш такива позиви, незабавно си представи физиономията на мъжа си като види касовата бележка. Ако и това не помага, тоест ако имаш благ мъж като ХН  Crazy, си представи един изстискан лимон с много сол.  bouquet

# 296
  • Мнения: 31 175
Най-лесно е да отидете в Сефора. Там никой не притеснява никого и можеш да се олееш от глава до пети с всичко което пожелаеш. Консултантктите са много любезни и когато виждат незаинтересованост от услугите им си стоят настрана.

# 297
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Касандра, Лу-лу на Кашарел? За мен е почти копие на отровата newsm78 Или Кобра?

# 298
  • Мнения: 6
"Ако усетиш такива позиви, незабавно си представи физиономията на мъжа си като види касовата бележка. Ако и това не помага, тоест ако имаш благ мъж като ХН  Crazy, си представи един изстискан лимон с много сол.  "

Ех Натали, усмихна деня ми!!  Joy Hug Hug

# 299
  • Германия
  • Мнения: 71
Касандра, Лу-лу на Кашарел? За мен е почти копие на отровата newsm78 Или Кобра?


Моля ти се, бе Милейди, искам медалаааа.  Blush Hug

Лу-лу е именно двойник, не Eau Legere вариант на отровата. Всъщност, си е направо Extrait de Poison. А Кобра смятах, че не съществува вече и даже се бях успокоила, че една ТУБЕРОЗА по-малко яде озоновата дупка, сега ме хвърли право в мача.

ПП Денс, колко бутилки Неприлична си пресушила всъщност?

Последна редакция: чт, 05 яну 2012, 12:36 от Натали Никол

Общи условия

Активация на акаунт