Солене на водата за къпане на бебето...защо?

  • 27 698
  • 153
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54 474
Боже , пак ли това безумие със солта ? ooooh!
Не , не и не ! Peace
В 21 век живеем , стига вече !

# 16
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
Толкова много се противих,че не трябва да се слага сол във водата,че накрая свекървата ме попита аз християнка ли съм мен не са ли ме солили.Леле че като отворих една уста и се скарахме.Започна да ме обвинява в какво ли не-че като порасне щяла да мирише и за това ще съм виновна аз и тямподобни...Че като отидахме на поредната консултация при джипито и тя -свекървата с нас сакън нещо да не изтърве.А той доктора пита как сме и междудругото спомена да не съм слагала сол във водата.Аз тактично замълчах,че като я подбрах в къщи свекървата,ела че ми трябваш ...

# 17
  • Мнения: 340
за да не мирише детето някой ден.  ooooh!
Луда работа ви казвам - такава атака точно за къпането на детето не бях очаквала.  Joy
Да не би да си мислят, че след време без да си къпят децата няма да миришат Mr. Green

 Joy
Ще ме уморите от смях!
За съжаление, много майки не мислят като нас и си спазват разните му там опасни обичаи!
Майка ми не ме е соляла. Но баба му на моя мъж е соляла и него и брат му. Правило се да не се изпотяват. Ха сега познайте, дали мъж ми не се поти  Mr. Green . Тая същата бабка (както и другата му баба) даваше много "ценни" съвети от едно време, които да прилагаме на малката. Повечето съм ги забравила, защото и толкова съм обръщала внимание. Имаше и нещо от рода да слагаме разбито яйце във водата за къпане на бебето, ама защо, не помня обяснението  Mr. Green .

# 18
  • Мнения: 54 474
Нито мен са ме солили ( на 40+ съм ) , нито аз съм солила моето дете .
Но за щастие имам интелигентни родители и за тази глупост научих вече като голям човек .
Аз се потя изключително рядко , камо ли пък да мириша . Дъщеря ми също , вече кара 13 -та година .

Просто се чудя кой и защо е измислил това безумие ! Shocked

# 19
  • Мнения: 6 713
Наскоро ми казаха че трябва да слагам сол във водата в която къпя бебето особено ако е момче! Някой знае ли защо се прави това? (: Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Защото някой живеят в 18 век! Laughing Не го причинявай на децата си! Peace

Също така са се къпали 2-3 пъти годишно! Времената се менят! Laughing

# 20
  • Мнения: 1 402
Това със солта във водата е лудост, как е възможно все още да има хора, които се замислят дали да сложат сол във водата, в която ще къпят бебето си!  Shocked

# 21
  • В уютен дом! Елените
  • Мнения: 59
Докато има майки, които допускат да им се дават такива съвети, няма да отмине.Свекърва ми искаше да къпя сина си с яйце във водата  #Crazy А солта-да се търка бебето със сол, като сланина или да се слага във водата е от същата порода глупости! Майки отстоявайте си мнението и не позволявайте, вместо да вървим напред ние да се връщаме в 18 век.

# 22
  • Мнения: 6 713
Докато има майки, които допускат да им се дават такива съвети, няма да отмине.Свекърва ми искаше да къпя сина си с яйце във водата  #Crazy А солта-да се търка бебето със сол, като сланина или да се слага във водата е от същата порода глупости! Майки отстоявайте си мнението и не позволявайте, вместо да вървим напред ние да се връщаме в 18 век.

 Crazy Това с яйце не го знаех, леле горкото - а една застройка дали му правят? Whistling

# 23
  • Мнения: 808
Това за солта и аз съм го чувала, но дори и не знам как са го правили. За мен това са неща останали далеч във времето.

# 24
  • Мнения: 1 001
за да не мирише детето някой ден.  ooooh!
Луда работа ви казвам - такава атака точно за къпането на детето не бях очаквала.  Joy
Да не би да си мислят, че след време без да си къпят децата няма да миришат Mr. Green

 Joy
Ще ме уморите от смях!

Да бе смешно ти е на теб.  Laughing Ама мен ме заплашиха, че детето ми щяло да мирише на циганче като порасне, защото тях не ги солили и след като и аз не го соля ще мирише и то.  ooooh! #Crazy ooooh! Няма майтап - това брата на мъжът ми, ми го каза и след като му теглих едни цветни той взе, че ми се разсърди, че не се грижа добре за племенника му.  Joy  Аз съм черната овца в семейството.  Mr. Green Ни се водя, ни се карам и не слушам никой как трябва да си гледам детето...  Whistling


btw мен са ме къпали със сол във водата. Майка ми казва, че тогава така са им казвали, че трябва да се прави - нямали са информация като нас сега, но беше напълно съгласна с мен, че сега от позицията на времето е било пълна глупост и безумие.  Peace

# 25
  • Мнения: 1 050
Добре, едно време да речем добре правили са го. НО в 21-ви век не го проумявам как някоя нормална майка може да го причини на бебето си.  ooooh!

# 26
  • Мнения: 274
Благодаря  на всички за мненията и на мен ми изглеждаше абсурдно и не съм го правила  а като прочетох и материала  във днес.бг ми се изправиха косите!

# 27
  • Мнения: 76
Абе тези дето те карат да го правиш в кой век живеят? #2gunfire
Пълна глупост, не ги слушай, никаква сол. Даже и за маста бих се змислила- кожата е най-големия орган, кожата на бебето усвоява всичко. Знаеш ли маста колко е чиста? newsm78

# 28
  • Мнения: 372
Ето един стар материал, имаше наскоро пак някакъв случай на починало осолено бебенце, но не можах да го намеря
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=showNews;id=682
Цитат
Лекари от Шумен водят борба за живота на бебе на един месец. То е разтрито със сол и от  това кожата по цялото му тяло е силно разранена. Малката Минка Тодорова е от с. Янково. Тя е трето дете и по стара българска традиция кожата й била натрита със сол за да не се изпотявала, когато порасне. Майката на момиченцето не е искала да се прави това, но свекървата настоявала и се наложила.

Кожата на Минка е като попарена и очакваме да тръгнат инфекции, каза вчера д-р Парашкева Вичева, шеф на детското отделение. Преди време медиците не успяха да спасят тримесечния Денис от с. Марково. Бебето починало в адски мъки след солидно осоляване вкъщи.

Миналата година от осоляване са починали 7 бебета в страната. Безумната традиция новородените да се разтриват със сол продължава да се шири в малките градове и села. Понякога педиатрите са безсилни да въздействат на родителите.

Доц. Емилия Христова, шеф на клиниката по неонатология:
''Осоляването на новородени бебета, което продължава в някои райони на страната, е изключително сериозен проблем.

От солта се получават тежка дехидратизация на нежния детски организъм, инфекции, имаме случаи и на внезапна смърт на бебето.

Тази стара българска традиция говори за ниската  ни медицинска култура. Ние, детските лекари, просто не можем да се справим с осоляването на бебетата. След няколко смъртни случая проведохме курсове за обучение на неонатолози и педиатри.''

# 29
  • Мнения: 472
Твърдо бях против осоляването- ей изядоха ме и неговите и моите родители  #Cussing out Накрая, за да спре постоянното натякване слагах една идея сол в много вода и то след втория месец.

Общи условия

Активация на акаунт