Солене на водата за къпане на бебето...защо?

  • 27 769
  • 153
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 897
Така най-обичам. Как е било преди, как спасявали едно време бебетата.
Да, едно време са ги солили. Роди ли се недоносено, го посипвали с едра сол, увивали го в овча кожа и го слагали до огнището.
Нямало оцелели.

За синапените лапи - не се препоръчват за деца под 6 години. На бебета пък въобще.
От синап се прави горчица. А тя, както знаем е люта.
Основното действие на синапа е ревулзивно (дразнещо силно рецепторите на кожата), антиревматично, има силен кардиопулмонален стимулант, действа силно хиперемично (увеличава притока на кръв).
Хайде сега си представи синапена лапа на кожа на бебе. Направо не знам как е оцелял баща ти.

Човек пък да не каже нещо,веднага го изяждате,забеляза ли,че това се е случило преди 60г.,не сега и какво ти е толкова странно,при положение,че има майки,които солят бебето си в днешно време.

Дали едно време са знаели от какво се прави горчицата,малко се съмнявам,това са знаели,това са правили и да оцелял е баща ми и до ден днешен се радва на добро здраве,няма и кожни проблеми.

# 136
  • София
  • Мнения: 44 284
 hahaha  ама разбира се, никак не са знаели от какво се прави горчицата, най-вероятно от яйца с домати са я правели Stop

# 137
  • Мнения: 9 491
Добре бе, солете ги, слагайте яйца, шуми и лайкучки във водата,  щателно ги омазвайте с мас, газ и к'вото там имате под ръка, правете им лапи от к'вото се сетите, давайте им папарка с вино, обезателно мед на биберона  Naughty, повивайте ги стегнато да са им прави краката...и вижте там още какво пропускам..та вие да не го изтървете!

Човек пък да не обясни, защо всички тези неща са безсмислени  Tired-веднага ще му наскачат, че не е "абориген" и ползва знанията на съвременната медицина и фармация ooooh!

# 138
  • Мнения: 15 379
Така най-обичам. Как е било преди, как спасявали едно време бебетата.
Да, едно време са ги солили. Роди ли се недоносено, го посипвали с едра сол, увивали го в овча кожа и го слагали до огнището.
Нямало оцелели.

За синапените лапи - не се препоръчват за деца под 6 години. На бебета пък въобще.
От синап се прави горчица. А тя, както знаем е люта.
Основното действие на синапа е ревулзивно (дразнещо силно рецепторите на кожата), антиревматично, има силен кардиопулмонален стимулант, действа силно хиперемично (увеличава притока на кръв).
Хайде сега си представи синапена лапа на кожа на бебе. Направо не знам как е оцелял баща ти.

Човек пък да не каже нещо,веднага го изяждате,забеляза ли,че това се е случило преди 60г.,не сега и какво ти е толкова странно,при положение,че има майки,които солят бебето си в днешно време.

Дали едно време са знаели от какво се прави горчицата,малко се съмнявам,това са знаели,това са правили и да оцелял е баща ми и до ден днешен се радва на добро здраве,няма и кожни проблеми.

Не, Хриси. Не те ям.
Доводите "Солили са го, но на него нищо му няма", "Захраних на 20 дни със сок и на бебето ми нищо му няма" са несъстоятелни, глупави и безмислени.
Науката, в т.ч. и медицината се развиват. Всеки ден. Дори и не всеки да го съзнава.
Едно време къщите са били пълни с дървеници. Унищожавали са ги с ДДТ.
Години по-късно се разбира, че ДДТ е силно токсичен инсектицид, чиято употреба застрашава много силно живота на хората.
Откривателят му дори е получил Нобелова награда, защото за времето си откритието му е било революционно. ДДТ освен, че изтребвало дървеници, лекувало и малария, тиф.
Много години след откритието ДДТ е абсолютно забранено за употреба. Защото е смъртоносно за човека.
Баба ми не е знаела и чинно е наръсвала целият си апартамент. Нищо й нямаше. Доживя до 80.
Нали ме разбра?

# 139
  • Мнения: 1 897
hahaha  ама разбира се, никак не са знаели от какво се прави горчицата, най-вероятно от яйца с домати са я правели Stop
Ами не са знаели,яли са това,което те си произведат,да не мислиш,че е имало бургери и ход -дог Laughing

MTV,за информация не правя нищо от това което си изброила,това,че баба
ми го е правила,не значи,че го одобрявам като метод,видяхте ли някъде да съм написала,че и аз действам така?

Чери,струва ми се много промени темата,аз те разбрах,но ти мене не.

Да ама от такива синапени лапи баща ми е оцелял,баба ми така го е спасила когато се е родил,всички други бебета родени тогава умират от вирусна плевмония,но това е било преди 60г.,сега има много по нормални методи.


# 140
  • София
  • Мнения: 44 284
Ти нели не мислиш, че горчицата е някакво свръх ново изобретение на човечеството? горчица е имало преди Христа още...

"Горчицата и в частност синапа се използват като лек и храна от преди 3000 години"
"Производството на горчица е известно от дълбока древност, 3 000 години пр. н. е. е използвана в индийската кухня, но не е много популярна по времето на древен Рим и древна Гърция. Първата рецепта датира от 42-ра година пр. н. е. През IX век производството на горчица се превръща в един от основните доходи на френските манастири."

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D1%80%D1%87%D0%B8%D1%86%D0%B0
http://eko-exo.com/%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%BE%D … D0%B8%D1%86%D0%B0

# 141
  • Мнения: 15 379
Мама на Хриси, разбрах те.
Идеята ми беше, че примери от миналото не бива да се отнасят към настоящето Peace.
Хубаво е да се обръщаме към бабините рецепти - чаша с мед и мляко преди лягане, чайче от шипки за сгряване и пр. нещица, които в адекватна възраст са безвредни и само могат да помогнат.
Но да сипваме сол във ваната на бебето, защото "така трябвало", е опасно и не бива да се прави.
За синапените лапи - вече разбрахме. Не се прилагат при бебета и малки деца, нищо, че преди години се е прилагало и колкото бебета са лекувани, толкова са докарвани и до летален изход.
И затова реагирах така. Защото в темите за захранване, осоляване, лекуване, винаги се спрягат примери от личното обкръжение и как потърпевшите са оцеляли. Да, оцеляли са. Но солене, даване на сок на новородено, къпане с шума и пр. "методики" са вредни, опасни, ненужни и не бива да се прилагат към днешна дата.
И пиша това, не защото ти не го знаеш, а защото все се надявам, че някой, който е посегнал към буркана със сол ще се спре. Сега.

# 142
  • Мнения: 1 897
Ейнджъл,много ми е странен този твой навик да "правиш от мухата-слон",къде видя да казвам,че преди 60г. не е имало горчица newsm78,казах,че не са знаели от какво се прави.

В селският им магазин имаше около 5-6 артикула,кибрит,крушки,сапун,ножчета за бръснене и шоколад.
Като ходехме ние носехме всичко останало,другото пък те си произвеждаха,та те не знаеха какво е колбас и гледаха учудени като им носехме,та какво оставаше за горчицата,дори сега питах баща ми и каза,че не знае от какво се прави,може би ако искаше да седи на компа и да чете в уикипедията,щеше да знае.

Чери,съгласна съм,но дадох примера,за да споделя,че баба ми/лека й пръст/ е направила това за да оцелее детето й,така го е мислила за правилно,за тогава може и да е било,при положение,че са липсвали съвременни средства.Като казах за този случай,не съм поощрявала,защото знам,че колкото и луди хора да има,няма да го направят.

# 143
  • Мнения: 15 379
...защото знам,че колкото и луди хора да има,няма да го направят.

Ааа, не се знае.
Темата е показателна за това.

# 144
  • София
  • Мнения: 44 284
mama na hrisi - виж сега, ако твърдиш, че твоята баба, в частност, не е знаела от какво се прави..тогава ще се съглася...но преди 60 години е имало горчица и хората са знаели от какво и как да си я приготвят.
От мухата слон не правя, но ми е смешно когато някой се изказва ей така....неподготвен и на цяло.

# 145
  • Мнения: 3 092
Ох , още ли има такива теми ...
Защо не ползвате търсачката .
Не се соли . Crazy

# 146
  • Мнения: 1 897
mama na hrisi - виж сега, ако твърдиш, че твоята баба, в частност, не е знаела от какво се прави..тогава ще се съглася...но преди 60 години е имало горчица и хората са знаели от какво и как да си я приготвят.
От мухата слон не правя, но ми е смешно когато някой се изказва ей така....неподготвен и на цяло.
Да бе,има някой да се изказва неподготвен и това не съм аз,а и ти не може да си сигурна,че преди 60г.всички хора са знаели от какво се прави горчицата.

И щом се хвана от целият ми пост за това,че не знаели от какво се прави горчицата,значи правиш от мухата-слон,и пак казвам,че никъде не съм написала,че е нямало горчица преди 60г.

И айде стига с тая горчица,за солта е темата.

# 147
  • София
  • Мнения: 44 284
всички не смея да твърдя, то и сега надали всички хора го знаят, но да, на човечеството това чудо е било известно със сигурност, пък било то и без ход-дог и бургери, въпреки, че хот дог също е имало преди 60 години, а и повече, пък било не и  у ваше село Wink
А за другото в поста ти видях, че Сърчи достатъчно е пописала...

А тя темата си е безумна и без друго Wink

# 148
  • Мнения: 84
И аз да кажа - не че знам, защо едно време са соляли, но бебето не се соли - нито по него, нито във водата.  ooooh!
Аз колко приказки отнесох, за това че не соля синът ми идея си нямате... и по-лошото и интересното беше, че ги чувах от млади хора по на 30-35 години.  ooooh!
Майка ми и бабите разрбраха, че не е правилно, но приятелки и млади роднини не го проумяха.  newsm78 Та те си соляха децата (във водата де) и ми звъняха през ден да ме агитират да правя същото, за да не мирише детето някой ден.  ooooh!
Луда работа ви казвам - такава атака точно за къпането на детето не бях очаквала.  Joy

Твоите приятели да били на 30-35, а при мен две млади майки на 21 и 24 ми обясняваха,колко е важно да се соли и че не съм мислела за детето си щом не го правя и да ми обясняват за техни съученици и приятели, които не били солени и как миришели....... ooooh!

# 149
  • Мнения: 380
да ми обясняват за техни съученици и приятели, които не били солени и как миришели....... ooooh!
причината за миризмата вероятно е съвсем обикновена - просто не се къпят  Rolling Eyes и разчитат на някой дезодорант, дето уж трябва да ги пази от изпотяване по 48 часа

Общи условия

Активация на акаунт