Много моля ,да ми кажете как да се справя

  • 7 811
  • 173
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54 444
izmu4ena ,

Все пак темата ти е в "Родители , отглеждащи сами децата си ".
Минали сме по пътя на раздялата , всеки по различен начин и по различна причина .
И много сме наясно с нещата .
Запази достойнството си , това поведение , което следваш в момента е пагубно за теб и децата ти .
Добронамерено ти го казвам ! Peace

В малък град ли живеете ?
Дори и да е така , знай , че всяко чудо е за 3 дни . Хората не се вълнуват от твоите чувства , просто търсят материал за клюка и ако ти излезеш с чест от ситуацията , това ще ти помогне много .

# 16
  • Мнения: 863
   Izmu4ena, мила, не прави грешката да замесваш децата във вашите отношения!Колкото и да те боли, помисли, че нямаш право да им даваш такъв пример.Бащата ги е натворил едни....ок...обаче ти си тази, която да обясни на децата, че такива неща се случват...хората се събират, понякога спират да се обичат, разделят се...понякога са нерешителни и не могат да изберат между две жени...Но това-решили сте били с децата да не му давате развод?????Че защо????Отмъщението ще те накара ли да се чувстваш добре?Така ли би искала някой ден да се държат децата ти с бивш партньор?Едва ли...
   Едно време, преди 1000 години, майка ни караше мен и сестра ми да бягаме след баща ни да го молим да не ни оставя.Няма да изпадам в подробности това как се отрази на психиката ни, и на отношенията ни с мъжете...И, винаги сме смятали, че е по-добре родителите ни да се разведат.Затова смятам, че нежеланието да му дадеш развод е твое, а не на децата.

# 17
  • Мнения: 1 128
izmu4ena, силно се надявам темата ти да не е поредната пързалка, че навън е доста хлъзгаво!!!
Ако всичко това, което разказваш е истина: МОЛЯ ТЕ НЕ СЪСИПВАЙ ДЕЦАТА СИ!!! В момента правиш точно това. Объркваш им представите за мъжете и ролята им. И двете ти деца са пълнолетни, не са 5-6 год. и ми се струва, че описаното от теб е крайно пресилено, с цел да се окажете мъченици. Не вярвам 17-23 год. млади хора, не деца, да разсъждават така "няма да дадем развод на тате" след като съм абсолютно убедена, че на поне половината им приятелчета родителите са разделени. Вземи се в ръце, покажи им, че можеш достойно да се справиш с живота си, и без баща им. Както ти е казала хепи мама, всички тук отглеждаме децата си сами, а те са деца, не са пълнолетни като твоите, но всички се борим и оцеляваме.  Peace

# 18
  • Мнения: 14
izmu4ena, силно се надявам темата ти да не е поредната пързалка, че навън е доста хлъзгаво!!!
Ако всичко това, което разказваш е истина: МОЛЯ ТЕ НЕ СЪСИПВАЙ ДЕЦАТА СИ!!! В момента правиш точно това. Объркваш им представите за мъжете и ролята им. И двете ти деца са пълнолетни, не са 5-6 год. и ми се струва, че описаното от теб е крайно пресилено, с цел да се окажете мъченици. Не вярвам 17-23 год. млади хора, не деца, да разсъждават така "няма да дадем развод на тате" след като съм абсолютно убедена, че на поне половината им приятелчета родителите са разделени. Вземи се в ръце, покажи им, че можеш достойно да се справиш с живота си, и без баща им. Както ти е казала хепи мама, всички тук отглеждаме децата си сами, а те са деца, не са пълнолетни като твоите, но всички се борим и оцеляваме.  Peace
Благодаря за хубавите думи!Но не аз подхлъзвам децата си ,да те са мъже и сами решават какво да правят и аз няма да спра да обяснявам,но обидата ,която им е нанесена за това ,че са били едно нищо за човек на ,който са държали,е много голяма и примера ,който получиха..изобщо не мога да ви опиша какво преживяват ,а за приятелчетата -всички си имат двама родители и само един ,който е изгубил майка си-смърт.Така че и там ,нещата не са в наша подкрепа...

# 19
  • Мнения: 863
Защо да са били едно нищо за баща си?Това, че е създал друго семейство не означава, че не обича децата си!

# 20
  • Мнения: 54 444
Извинявай , izmu4ena , но имам чувството , че живеете в паралелен свят .
В днешно време бракът отдавна не се счита за ценност , хората си живеят спокойно и без брак , а децата , живеещи с единия си родител , са масово явление .
Излишно драматизираш , според мен .
Живейте си живота и не се натоварвайте с отрицателни емоции .
Че те синовете ти вече си имат личен живот , особено големия .  Peace
Родителите си остават цял живот такива за децата си , твоята роля е да обясниш , че дори и разделени вие сте техни майка и баща .
Но в случая , дори не е нужно . Това се прави при малки и неразбиращи , все още , деца .

# 21
  • Мнения: 14
Защо да са били едно нищо за баща си?Това, че е създал друго семейство не означава, че не обича децата си!
Ами аз точно това се опитвам да ви обясня,че той ясно им го каза ,че са му пречили и няма никакви чувства и задължения към тях!!!

# 22
  • Мнения: 1 128
И ти и права, но с държанието си не им помагаш. Бъди горда, и остави баща им да си тръгне. С тези сценки и озлобление те няма да го преодолеят по-лесно. Баща им е направил каквото е направил, то си е за негова сметка, но вие не падайте на неговото ниво.

Ами аз точно това се опитвам да ви обясня,че той ясно им го каза ,че са му пречили и няма никакви чувства и задължения към тях!!!

А вие на какво се надявате тогава. Разведи се с него, осъди го за издръжка на малкия, и не го мислете повече. От твоята реакция зависи момчетата да преодолеят по-лесно стореното от него.

# 23
  • Мнения: 863
Защо да са били едно нищо за баща си?Това, че е създал друго семейство не означава, че не обича децата си!
Ами аз точно това се опитвам да ви обясня,че той ясно им го каза ,че са му пречили и няма никакви чувства и задължения към тях!!!
И след такива думи вие ще драпате да го задържите насила?????Вместо на момента да подадеш молба за развод....е, не го разбирам това.Каква е идеята на недаването на развод?Той да страда?Да даде повече пари за развод?Да не може да сключи брак с другата?

# 24
  • Мнения: 54 444
Защо да са били едно нищо за баща си?Това, че е създал друго семейство не означава, че не обича децата си!
Ами аз точно това се опитвам да ви обясня,че той ясно им го каза ,че са му пречили и няма никакви чувства и задължения към тях!!!

Не познавам мъжа ти , но тези думи може да са извадени от контекста или да са провокирани от вашето поведение .
А донякъде е прав , защото децата ви са големи и почти са поели живота си в свои ръце .

Както е казала Мак , поискай добра издръжка за малкия си син , защото може би има доста да учи , издръжката се дължи до 26 години , ако детето учи . Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 6 477
Явно човека го е гепила кризата на средната възраст, ранен брак...случват се и такива неща.
Само не разбирам защо трябва насила да се държи и да не му се дава развод? Така няма да може да отиде при другата жена? Най-малкото е унизително за първата му жена да се опитва така да го задържи...щото няма да стане...
Колкото до децата - е, извини ме ама човек на 23 години е пълнолетен дори и според американските закони! Като гледам баща му на неговите години е имал вече семейство и не е бил дете...Затова не драматизирай толкова на тема "децата"...щото не са никак деца....
Да, разбирам, че се чувстваш зле...обаче не ми казвай, че не си усещала какви ги е вършил. Това, че си затваряла очи с надежда, че ще се размине е друго. По-добре - пусни го да пасе и вземи своя живот в ръце, понеже света не свърша с един мъж! Просто това не е твоя човек! Колкото и невероятно да ти се струва това сега...

# 26
  • София
  • Мнения: 17 283
Измъчена - явно наистина много си се измъчила покрай тази история, съчувствам ти, искрено  Hug
Обаче факт е, че не разсъждаваш трезво и това ти пречи да се измъкнеш от батака.
Първо, на 17 и на 23 нямаш деца, а големи мъже. Изобщо, ама изобщо не мога да си представя 23 годишен мъж да каже на майка си "дай да не даваме развод на татко и да го размотаваме". Мисля, че ти страдаш, искаш да накажеш баща им и понеже те много те обичат, ти пригласят, защото са добри младежи и им е мъчно за теб. Само че така им вредиш, вредиш и на себе си.

Каква е всъщност причината да не искаш да му дадеш развод? Има ли такава? Той изобщо подал ли е молба?

Не знам в кой град си, но ако си в София няма нужда да правиш нищо, за да го размотаеш, те делата си се бавят много и без това Simple Smile

# 27
  • Мнения: 6 214
Измъчена, защо си мислиш, че по някакъв начин може съпругът ти да спре да ви обижда, лъже, накърнява и т. н. Не са ли достатъчно 3те год? Едва ли от тук нататък някак въобще ще можете да видите нещо положително, ако останете семейство. Това с разкаялите се съпрузи го има само в коледните романтични филми.
Мисля, че ти държиш на това, че съпругът ти има задължения морални към тебе и децата. Но да знаеш, че някой е до теб само по задължение, е пак голяма мъка. Ще седи у вас, ще си го гледкате и обгрижвате, а сърцето и умът му ще са някъде другаде. Да, тогава съседите ще кажат Браво!, но примерът за синовете ви няма да стане положителен.
 Hug Hug и се взимай в ръце!

# 28
  • Мнения: 2 510
Твърде сте млади.
Каква е приятелката на съпруга ти? / прочетох само първия пост/.
Не сте прави нито за децата, че са големи / още по- зле/, нито за жената.
Още по-малко мисля, че причината е в приятелката му.
izmu4ena, прецени добре ситуацията. Има начин да запазиш мъжа си и има обяснение на неговата реакция.

Последна редакция: вт, 27 дек 2011, 22:51 от Снежа63

# 29
  • Мнения: 54 444
Снежи , не те разбрах , честно ?! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт