Аз пък изгубих моята приятелка

  • 8 989
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 547
Спазихме ли традицията на българския форум?

Към авторката- не се тормози за глупости и отдавна отминали неща.

# 31
  • Мнения: 2 803
Това, заради което сте се разделили, не са глупости. Гаджетата на приятелките, независимо дали са бивши, се вземат след разговор с тях, ако държиш на приятелството. Предала си я, че и жертва се изкарваш. Да я беше попитала иска ли подобна жертва от теб.
Не виждам смисъл да я търсиш, аз на нейно място не бих ти се доверила повече.


Избор, предателство, жертва - това да не някой турски сериал. Точно такъв започна преди малко по БТв. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

?! Не са от турски сериал, думички от времето преди чалгата са. Възможно е да не ги знаеш или да ти изглеждат ретро, което не пречи на действеността им.

# 32
  • Мнения: 54 747
Не гледам турски сериали  Sick , по подразбиране и бТВ , но си имам правило - гаджета на приятелка - никога ! Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 4 349
Ама те и в чалгата си присъстват нон стоп. Там всяка първа мацка си чувства предадена, страда си и си пее.

В една връзка се изисква двупособни чувства, ако не са прилича на "Аз ходя с него, ама той не знае!"
Какво значи да говориш, да обсъждаш и т.н. Това да не са територии, които охраняваш. Това са живи хора, които си имат желания, предпочитания и т.н.

# 34
  • Мнения: 2 803
Ама те и в чалгата си присъстват нон стоп. Там всяка първа мацка си чувства предадена, страда си и си пее.

В една връзка се изисква двупособни чувства, ако не са прилича на "Аз ходя с него, ама той не знае!"
Какво значи да говориш, да обсъждаш и т.н. Това да не са територии, които охраняваш. Това са живи хора, които си имат желания, предпочитания и т.н.

А, не, чалгата ги изпразни от смисъл, затова ти се струват твърде драматични.
За това, че всеки има право да взема решенията си, независимо от мнението на другите, си права, но да има предвид, че и другите ще вземат своите и да не се жалва после.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 6 620
На мен пък повече ми прилича на сагата "Дързост и красота".

Това в кръга на шегата! Laughing
Моля авторката да не ми се сърди! Heart Eyes
Моят съвет е да поговориш с приятелката си по повод празник или просто така.Иначе ще изкараш живота си в чудене.Не мисля,че пак ще сте приятелки,но си струва поне да и се извиниш.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 349
Ама те и в чалгата си присъстват нон стоп. Там всяка първа мацка си чувства предадена, страда си и си пее.

В една връзка се изисква двупособни чувства, ако не са прилича на "Аз ходя с него, ама той не знае!"
Какво значи да говориш, да обсъждаш и т.н. Това да не са територии, които охраняваш. Това са живи хора, които си имат желания, предпочитания и т.н.

А, не, чалгата ги изпразни от смисъл, затова ти се струват твърде драматични.
За това, че всеки има право да взема решенията си, независимо от мнението на другите, си права, но да има предвид, че и другите ще вземат своите и да не се жалва после.

Е затова няма смисъл от прочувствени разговори. При тройка - един мъж и две жени, за съжаление мъжът е този, който прави изборът. А жените просто трябва да се примирят.

# 37
  • Мнения: 289
Ох не знам.. като се поставя на мястото на приятелката и..
Ако след години ме потърси някоя такава бивша приятелка, първото, което ще ми хрумне е, дали пък мъжа ми няма да я сплаши, че пак ще ни раздели, ако не преспи с него  Thinking
 Joy По-добре да остане кой каквото отнесъл до момента, и толкова. За да не стане по-зле.

# 38
  • Мнения: 75
,така,че епитета,който ми лепна говори не добре за теб,а не за мен. Wink

Еми, не е така. Написала си, че той те е заплашил, че ще уволни приятелката ти, ако не легнеш с него и ти си го направила. Много говори за теб, направо крещи!!!

# 39
  • София
  • Мнения: 4 349
,така,че епитета,който ми лепна говори не добре за теб,а не за мен. Wink

Еми, не е така. Написала си, че той те е заплашил, че ще уволни приятелката ти, ако не легнеш с него и ти си го направила. Много говори за теб, направо крещи!!!

Еми то в турските сериали винаги присъства саможертвата, така и тук - жертваме се в името на приятелката!  Mr. Green Mr. Green

# 40
  • В страната на бурите
  • Мнения: 963
Не мисля, че някой може да даде адекватно мнение кък БИХА се развили отношенията ви, без да ви познаваме. Явно обаче това те тревожи, щом я сънуваш и прочие. Нищо не ти пречи да опиташ да се видите - наистина има Facebook, телефони, ако пък толкоз се притесняваш, може да подпиташ сестра й как е тя, какво прави, да й предадеш поздрави. Пък следващия път да я попиташ и за телефон да се обадиш. Не е срамно, ако човекът отсреща не иска да говори с теб, ще се разбере.
Но имай предвид, че са минали години и... хората се променят. И аз имах приятелка от детинство, с която не се разделяхме, ама животът ни развя на различни посоки и сега като се видим... някак няма какво да се кажем извън обичайните любезности, които мога да си говоря с всеки.
А твоята приятелка може да не се зарадва особено от факта, че й се представяш в целия си блясък с детенцето ти (да ти е живо и здраво!), докато тя се опитва да стане майка. Някак от твоя страна може да изглежда като "Навремето твоят мъж избра мен, а сега пак аз имам това, което ти искаш".
Свят широк, хора всякакви...
Весели празници!

# 41
  • Мнения: 571
Заради подобна глупост не бих допуснала да загубя приятелката си.А и извинявай-на 20-23г.Да не сте на 13 #Crazy На ти си куклите,дай си ми парцалките.
Имала съм всякакви проблемни ситуации с моята-вкл. и такава с мое бивше гадже впоследствие хлътнало по нея.И какво от това.Не ни попречи на приятелството.Тя не ми сподели и може би това ме разочарова,но и дума не може да става да си разваляме отношенията.Мъже на този свят бол,но приятелите са друга бира.Тя живее на хиляди км от мен,но все още сме си близки.
Приятелството ако е истинско ще удържи на време,разстояние,проблеми,мъже,семейства,деца...
А саможертва от този тип латино сапунка...жертва и риск за приятелката си бих поела,но не и толкова безумен.Видиш ли "чукай се с мен иначе я уволнявам" ми това само слабохарактерен човек може да приеме.Няма да имам нищо към въпросния ама ще си лягам с него,че чак и впоследствие ще се влюбя.Ха.Веднага ще и кажа какво иска той от мен.Да видим дали ще си развали отношениято приятелско

# 42
  • Мнения: 1 263
 Laughing
mama na    hrisi , моли се бившата ти приятелка случайно да не прочете как си я описала, защото не само няма да се сдобрите, а може и някой бой да изядеш.  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 685
Аз пък често се чудя защо голяма част от пишещите в дадена тема нападат авторката  Tired това по принцип или пък решават, че темата е "пързалка", сигурно аз съм си някаква наивна, а може и причината да е, че рядко чета подобни теми, но по-скоро вземам за истина писаното.

 Blush е...не прочетох на 100% вс мнения, но до към 90 на диагонал го докарах.

В крайна сметка, като наистина страдаш за приятелката си просто и го кажи. Мисля, че по-нагоре някой писа, видях, че на тази стр и Слави70 го е споменала намери повод настоящите празници и и се обади...вариант е да ти затвори телефона, тогава и го напиши някъде, все 1 СМС или по друг начин можеш да стигнеш до нея (мейл, скайп, дори хартиена картичка), ако не ти отговаря просто и напиши място е време за среща (знам ли  newsm78), може пък да дойде.
Кажи и в прав текст какво мислиш, ако иска да те търпи и да те изслуша, пък по-нататък да мисли дали ще те приеме пак.
 newsm78 Така написана от теб историята не ми изглежда като да съм взела гаджето на приятелката, след като в този период е било бивше, още повече пък гнусното му изнудване с уволнението  #2gunfire ... аз на мястото на приятелката ти в тоя случай бих се чувствала по-скоро гадно.

# 44
  • Мнения: 4 841
Да бе преспала с гадния плейбой-изнудвач еднократно, за да предпази приятелката и майката от уволнение - иди-дойди. Ама много дъъъъъъълга таз саможертва бе, цяла година и половина да се жертваш за приятелката, пък тя да не оцени...  Outta Joint

Чуден ми е тоя феномен - как може човек да "ходи" година и половина с някого, който "не е негов тип"  newsm78

Авторката, каквото си могла, си направила в миналото, остави жената да си живее живота сега, и не и се бъркай повече. Ако е имала желание, е щяла тя да те потърси, и да ти даде знак, че миналото е забравено, грешките - простени, и има шанс за близост между вас.

Някои хора просто не искат да допуснат, че хората се променят, минават на нови етапи, срещат нови хора в живота си и затварят страници, които не искат да отварят повече  Peace Много е неприятно да изпълзяват разни сенки от миналото, получили изведнъж прозрение колко си им важен  Outta Joint
Току изскочи някой в Атол или Фейсбук... Сетил се да си прави терапия - "Извинявай за това, което ти причиних в 7-ми клас, хайде да бъдем приятели"  Outta Joint Алооооу, минали са сто години оттогава, каквито и да са ни били отношенията тогава, сега си само едно име, свързано с кофти асоциации, така че Ignore, Block и дотам  Stop

Общи условия

Активация на акаунт