Тази Коледа с тумбаци, февруари с мънички юнаци! - Тема 16

  • 28 780
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 208
Любче, мисля те тези дни и понеже не се вясна си мислех дали не ти е минала все пак вчера операцията. Стискам палци и аз като Неви в понеделник ще побързам да видя за новини. Сигурна съм, че всичко ще мине леко и ще си гушнеш малкото съкровище.

Алекса, малко остана. Ще се върне и таткото навреме и ще изкарат и бебка и гадната киста, която те измъчва от началото.

# 676
  • Мнения: 21
Любомира така се развълнувах като прочетох поста ти!Желая ти леко раждане и най-здравото и прекрасно бебче и бързо възстановяване  Hug

Алекса аз си нося бебка ниско, и при последния ми преглед ми казаха че се е смъкнала още повече и когато се размърда получавам контракции...само се моля да устискаме положението още две седмици...Подозирам че с теб сме при една и съща лекарка в Стара Загора,понеже при последната консултация ми се стори че те засякох в чакалнята-бяхте 3 момичета с 2 момчета(ако си била ти де)Тогава ми се стори позната,но не се сетих от къде и сега като прочетох че ходиш там на консултации ми светна  Wink

# 677
  • Мнения: 172
Любче,и от мен стиснати палци!Всичко ще бъде наред,само бъди спокойна и позитивно настроена! Hug
Не знам за вас,но аз вече едва се влача...Тежи ми корема Sick

# 678
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Неви, не ги слагам с апликатора. Не че ми е ясно защо, но нали така пише вътре... На мен не ми пречат, че са големи, нито сухи. По принцип това си е Клотримазол. Ако знаех предварително МОЖЕ БИ щях да си купя направо него, че щеше да ми излезне бая по-евтинко. Аз трябва да слагам 6 поредни вечери. За промивки нищо не са ми казвали, но и не ми звучи правилно. Днес съм малко по-добре, но преди това 2 дни положението долу беше трагично, честно. Така ме болеше, чувствах се подута и разранена. Отвратителни гъби направо!  ooooh!
маминка, как разбирате наистина, че го носите ниско или високо, или че е слезнало надолу? По някой път, като ходя, особено, като се размърдам след като съм седяла, имам чувството, че ще се напишкам при всяка стъпка. Усещам силен натиск долу. Но съм така отдавана. Лошото е обаче, че до преди месец гледах да се разхождам горе-долу. Сега с тия студове, поледици, киши, а и с моят бронхит, не смея да мръдна никъде и съм се застояла и размързелевила даже.

# 679
  • Мнения: 678
Днес не съм си лягала да почивам,цял ден съм седнала или права.И сега  като си събух чорапите и се измих в банята видях,че краката при глезените са страшно надути.Дано утре да не съм така.За първи път ми се случва.С предната бременност нямах такъв проблем,но тогава лежах почти постоянно в 9-я месец.

Лека нощ ви пожелавам.

# 680
  • Мнения: 24
Охххх, отново ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ на всички, изказали се относно моите тревоги тези няколко дни... истината е, че дядото не държи да е на него кръстено детето, а мъжът ми искаше... каза, че винаги е искал ако има син..да бъде на баща му..и после решихме ако е момче - на неговия..а ако е момиче..на моя... но сега проблемът не е до това на кого ще е ... а просто... предвид поведението им..не искам да го кръщавам на него... той е безволев човек..и сега си направих равносметка за вс.тези месеци....откакто се познаваме....с тях....заедно сме с Ицо от юли 2007-ма, а се познавам с тях лично от ноември 2007-ма... и наистина... цялото ми същество ми казва, че не трябва да си кръщавам детето на никого....
Сави, с риск да те обидя..на мен така и не ми харесва това име.... с месеци вече се опитвам да се насиля..някак..да гопогледна с др.очи...не и не..не става... разчитах да го заобичам покрай сина ми... но не... вс.ми се обръща отвътре...винаги съм мразела да им викат Чечо и Чефо... както на вс.Стефановци покрай мен.... и наистина ..установих... с ръка на сърцето, че не можах да се зарадвам на 100% на новината, че ще имам син само заради името... Cry А това не бива да става и колкото повече приближава деня на раждането, толкова повече с бунтувам вътрешно и ще си го докарам аз на мойта!!! Просто не искам да става скандал едва ли не... и тр.да съм хитра и малко  по-търпелива, отк. природно съм  Laughing Laughing Laughing
На мен ми харесват имената Александър и Кристиан....  може и Христиан ( държа да е с Ан, а не Ян, че аз съм Анета, а свекърва ми Янка  Joy Joy Joy Joy Joy ) не ща и буква да има от нейното име!!!!  Crossing Arms
А че никой не ми  длъжен да ми помага..това го знам... но ние 2 години не правихме опити..уж да си стъпим на крака след огромния кредит, който взехме... и те все "едно дете все се отглежда...как пък няма да го отгледаме...."...и сега какво, дръпват си гъза....с репликата "ако имам ще дам, като нямам...няма да дам, отде да ги взема..." - ами аз отде да ги взема...при все, че вече няма и мн.време да се реагира..вече не съм на работа.... ще вземам 360 лв майчинство...а сме уговорили доктори, моктори...списък имам да набавям.... мислим ги тези неща.... аз гъза си не мога да го дръпна, мене си ме чака раждането със или без тях!!! Тези пари и те... за кое по - напред... и да взема назаем..после нали тр.да се връщат.... това ме тревожи, че ни ставят като патки на лед когато сме най-уязвими.... направо ги намразвам...
Няма да вземаме от тях.... а и така или иначе... името на детето ми не се купува с пари... въпросът е в самия принцип на разсъждение.... не заслужават и точка.. а че няма да препишат нищо на детето ми ако е Стефан..това е ясно... не смея и да си помислям за такива неща...
А за сметките.... нямам против да не ми плащат моите, но да не ми натътрузват и техните...както обясних, че направиха след като се махната от вкъщи.... щото ще убия вече някой... това е все едно вместо да помогнеш на удавник..да му сложиш и камък на врата и отделно да го потапяш и ти с ръка надолу... Naughty Naughty Naughty Naughty
ааа, без такива... моите ужавения Naughty
Стига сме ги коментирали - толкова са елементарни, че...твърде мн.време отделихме за глупостите им в нашия хубав форум  Peace Heart Eyes
Сега да пожелая на Любчето леко раждане и от мен!!!! Живи и здрави - съвсем скоро у дома , Любче...с бебока в ръце  Heart Eyes
Неви, мерси много за милото ти лично съобщебние  Hug Ще кажа засега само, че нямаш проблеми - и аз ще имам да пазарувам неща началото на февруари и разбира се, че ще можем да ходим заедно.... моят доки ми каза да вървя пеш..колкото мога, че било полезно, само да не прекалявам,а да си и почивам... и смятам да изпълнявам... задъхвам се и аз вече, не съм както бях до скоро..но...  Crazy бременни сме, няма как вс.да ни е таман, дето казва баба ми  Heart Eyes  Hug

# 681
  • Мнения: 43
Любчеее мила стискам палци всичко да е  наред! Пожелавам ти леко раждане, здраво бебче да гушкаш в понеделник и да знаеш, че всички сме с теб, ще те мислим много и ще чакаме новини възможно най-бързо! И бързо да се възстановяваш  Hug  bouquet

Момичета гледам някои от вас са писали, че не им записват тонове, а ги следят само на доплер. Може и аз да съм в грешка нещо, но доплера не следи ли кръвоснабдяването от плацентата към бебето, а не сърдечните тонове? Аз поне с такова впечатление бях останала, ивзинявайте ако въпроса е тъп, ама нещо се обърках  Confused

# 682
  • Мнения: 8
Не знам, но мен с нищо не ме следят. Е, изключвам ехограф на всеки 2 седмици, но все пак съм в 9-тия месец и ми се вижда странно  Rolling Eyes

# 683
  • Мнения: 17
Как да дам предложение за заглавие??
Освен тук да го споделя  Rolling Eyes :
"Чакаме с нежен копнеж февруарски бебевалеж"

Последна редакция: сб, 07 яну 2012, 23:39 от mama to6ka

# 684
  • Мнения: 6
Мен също ме гледат само на ехограф - 1 път на 2 седмици, не правим записи.

# 685
  • Мнения: 1
И аз почти на края на празника да честитя на именниците-със здраве и гордост да си носят имената  bouquetБУБЕ Hug-няма се плашиш маме-резултата си заслужава и тревогата и чакането и болките-нали знаеш,че мама се лесно не става.Плачи,смей се,то са емоции,що да ги потискаш.Айде с теб сме,то в понеделник няма да се разпишеш,ние си знем че ще си ок Praynig Аз лично много се развълнувах....Лека и мека мами Hug

# 686
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Емче, Любчето е обещала, че ще ме извести за събититето, а аз пък от своя страна вас. Така, че се надявам в понеделник да имаме добри вести.
Леандрин, не е само за кръвоотока доплера. На него могат да се чуят и тоновете. Но не е запис...

# 687
  • Мнения: 172
Добро утро!
Запис на тонове се прави всяка седмица след като влезете в 9 месец.Не знам какви доктори ви гледат,но при мен беше така и с двете ми раждания.И АГ в поликлиниката,и д-р Калев ги правеха.Настоявайте да ви следят особенно внимателно в 9 месец-това си е ваше право и се плаща от ЗК Peace
Доплера следи всички кръвотоци,потоци и т.н.,стига да има кой да го направи!
Аз утре съм на преглед и вече нямам търпение да разбера колко тежи диването,защото му е доста тясно!

# 688
  • София
  • Мнения: 6 263
Доколкото знам, тоновете (по-точно т. нар. запис, не просто да се чуят) не се поемат от ЗК, иначе в 9-ия месец наистина запис се прави вс. седмица (аз с предната бременност имах 1 или 2 записа, че седмица след като влязох в деветия месец и кажи-речи тръгнах на раждам).  Peace Тоновете в предродилна, к. са задължителни, си се включват естествено, т. е. не се плащат допълнително.

Момичета, не бъркайте носенето на бебето ниско или смъкването на корема с ниската плацента - различни неща са.  Simple Smile При жените с нормален или по-широк таз е нормално бебето да се "заглавичка" долу по някое вр., както и коремът да спадне към нач.-то на деветия месец. Плацентата може да си е ниско от самото й формиране (като може да се вдигне с напредването на бременността), като коремът и бебето може да са високо, а тя пак да си е ниско. По принцип наистина ниската плацента е 100% показание за секцио и в миналото е била една от най-честите причини (като процентът е клонял към 100) за смърт на родилката заради огромната кръвозагуба при раждане. Ниската плацента, за разлика от слизането на бебето, няма как да се усети, вижда се на видеозон.  Peace

# 689
  • Мнения: 14
nevvy Те и докторите не ги бива, но наистина си беше голям риск с толкова голяма киста да изкараш цяла бременност, но като казаха, че може да се навреди на плода ако се оперира , послушах единствената докторка, която каза че може и да издържим до 7ми месец.. апък вече сме в средата на 8ми Simple Smile Simple Smile Дано до края всичко да мине нормално - мен си ме беше малко страх да чакаме до 9ти месец, защото всичко става много по притиснато - но докторката каза, че щом до 7ми - ще издържим и до 9ти Simple Smile

Старлет  И аз това искам, да ми вземат изследвания и да вземат да ги оправят тези гадини... Страх ме е така.. А докторката от Стара Загора ми каза, че като съм сексио е много опасно така- защото може да се възпали раната или да причинят големи усложнения... И даже, че едната от починалите родилки имала такова Е-коли и от това станала белята.. Ще ги врънкам ейсега като отида на преглед, дано да ми пуснат изследвания. Аз миналата седмица пусках кръв и урина, но там не пише нищо за бактерии, друго ли трябва да е изследването?

vanessка Ще раждам секцио, няма друг начин. Терминът ми нали е на 21-22ри, но по ехограф излиза на 12-13ти и лекарката, която ще ми го прави иска да влезна в болница в началото на февруари и около 10ти да прави секциото. А тази дето ми води консултациите, дето през цялото време беше до мен и ме подкрепяше, ми казва още в края на януари- като влезна в 9ти месец да ме оперират, защото имам силни контракции, имам и 1см разкритие, каза и че плацентата ми е почнала да се калцира и е паднала много надолу и я е страх да не спука кистата, че май вече е с цялата си тежест върху кистата.. И сега ми е малко притеснено да не стане нещо ако чакаме до 10ти февруари, защото вече положението става много напечено...

maminka85  Да, аз съм Simple Smile Тогава сме били 3 бременни без да знаем, едната криеше, но после разбрахме. Ти къде беше? Преди мен ли беше или след мен дойде и къде стоеше? При Цонева ли мислиш да раждаш? Води ли ти някой друг консултации, защото специално мен никога не ме е гледала нито за разкритие, нито за положението на плацентата.. Само вижда бебето и кистата и обяснява.

primavista7 Наистина си кръсти детето както ти искаш, все пак ти го носиш, освен това няма смисъл да носи име, което ти не харесваш.. Имената, които си харесала са хубави, на мен Кристиан много ми харесва Simple Smile Най-вече защото на Александър повечето казват Сашо, а аз мразех да ми казват Сашка..  Joy

Последна редакция: нд, 08 яну 2012, 09:51 от AлекcA

Общи условия

Активация на акаунт