"Отело" или точно обратното!?!

  • 4 288
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Ревността  е чувство, причинено от несигурност и страх от загуба. Но е илюзия да смяташ, че партньорът ти е в кърпа вързан - заблуда, понякога с тежки последствия. Така че доза ревност освен нормална, може и да е доста здравословна за една връзка. Мине ли обаче едни граници - става точно обратното - руши връзки.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 217
Ревнив е. И аз съм ревнива, но той поне не дава поводи.....

# 17
  • Мнения: 1 567

 Joy Joy Joy
мм, аз пък съм точно обратното. не ревнувам, ама хич.
Какво е правил, прави - ми негова си работа.
А дали той ме ревнува. Не мисля.

# 18
  • Мнения: 276
 Не ревнува. Поне не открито.

# 19
  • София
  • Мнения: 397
 Не е ревнив и това е едно от основните неща, които ми харесаха у него.
 Може ли някой да обясни, с какво точно ревността е здравословна и полезна за връзката? Подозренията на единия, как допринасят за това- другия да не кръшне?

# 20
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Не ми е показал да ме ревнува, нито аз него. В 60-70% живеем разделени (заради естеството на работата му) и ако си нямаме доверие, просто няма смисъл да сме заедно.

# 21
  • Мнения: 116
Аз съм ревнивката,той рядко.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Старая се винаги да я подклаждам. Адреналинът е полезен  Mr. Green

# 23
  • Мнения: X
Може ли някой да обясни, с какво точно ревността е здравословна и полезна за връзката?
Ето ти отговора:

Ревността  е чувство, причинено от несигурност и страх от загуба. Но е илюзия да смяташ, че партньорът ти е в кърпа вързан - заблуда, понякога с тежки последствия. Така че доза ревност освен нормална, може и да е доста здравословна за една връзка.
Проявената в разумни граници ревност показва ,че на другия чат-пат му трепва под лъжичката да не те загуби.
Липсата на всякаква ревност ми е непонятна.Смятам,че такива хора са оперирани от чувството на любов към другите.

# 24
  • Мнения: 135

Проявената в разумни граници ревност показва ,че на другия чат-пат му трепва под лъжичката да не те загуби.
Липсата на всякаква ревност ми е непонятна.Смятам,че такива хора са оперирани от чувството на любов към другите.



Аз спрях да ревнувам.. жена ми също.. казвал съм ви и друг път.. инак отдавна да се бяхме разделили.
Ако шещ ми вярвай, но липсата на ревност е много по здравословна от наличието на такава.. въпроса е да успееш да си настроиш мисленето.
И си в пълна заблуда Краси.. това да обичаш някого не означава че го притежаваш.. дори капката ревност, може да се окаже камъчето дет ще обърне каруцата.
В момента ревнувам единствено щерките от сополанковците покрай тях .. но това е друг вид ревност!!!  Laughing

# 25
  • Мнения: 755
Проявява някаква само, ако има конкретен повод. Проявата е под форма на шега.
Поводи не давам напоследък не ми е до това.
 Ревността явно трябва да бъде определена на подформи- Laughing това не ревнувам или ревнувам е пресилено. Да не се вглеждаш във всеки детайл и да не следиш като империалист половинката е съвсем нормално поведние, ако на това му викате липса на ревност, то тогава и ние си нямаме хабер- що е това ревност. Laughing
Това последното е болестно обсебващо състояние. Леката доза ревност, съществува и не е задължително тя да е само към любимият/мата.
Соте, ти говориш за болестната ревност, Краси за друго. Чувството на притежание не е свързано само с ревоността , а с доста по-сериозни психически отклонения, но често се използва като обяснение за проявата на вид патологична ревност.
Липсата на каквото и да било...хайде не ревност, че явно понятието "вади очи", а заинтересованост към партньора не дава свобода /защото по принцип в една връзка тя би трябвало да си съществува в някакви граници/, по-скоро носи доста тягостно чувство - на безразличие, то също наранява и то доста. Защото да обичаш нещо или някой не предполага безразличието, нали? Явно самата дума ви плаши - ревността има широспектърни прояви и то не задължително те да са болестотворни. Peace
Та значи не проявявате ревност в болестотворният смисъл, но пък и не сте безразлични, нали? Grinning

Последна редакция: пт, 30 дек 2011, 08:42 от Fortune

# 26
  • Мнения: 135

Липсата на каквото и да било...хайде не ревност, че явно понятието "вади очи", а заинтересованост към партньора не дава свобода /защото по принцип в една връзка тя би трябвало да си съществува в някакви граници/, по-скоро носи доста тягостно чувство - на безразличие, то също наранява и то доста. Защото да обичаш нещо или някой не предполага безразличието, нали? Явно самата дума ви плаши - ревността има широспектърни прояви и то не задължително те да са болестотворни. Peace
Та значи не проявявате ревност в болестотворният смисъл, но пък и не сте безразлични, нали? Grinning


Форти..не всичко беше по мед и масло.. минахме и двамата през ада.. който го е преживял знае за кво говоря.. начина да продължим заедно беше един.. ми получи се.. не ми пукаше тогава.. вече съвсем.. пък който реши може да стане и да си тръгне без драми.. не е необходимо жената да се съобразява с мен или аз с нея..
Да, май не сме си безразлични щом още сме заедно.. инак поводи за ревност постоянно давам.. както и на мен ми дават.. въпроса е да не се прекрачи границата.

# 27
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз съм отвратена от ревността като качество. Живях с един такъв ревнивец известно време - то не бяха цупеници, че някой ме загледал в кафето, че като съм се разминала с някой сме се допрели (знаци ли сме си правили?), скандали, че съм закъсняла с 5 мин. след работа.... все му давах поводи на горкият. Сигурно трябваше да стоя само у дома забулена и без телефон, за да е спокоен. Е, благодаря, няма начин!
Като казвам, че не съм ревнива това не означава, че не обичам мъжът ми. Означава, че му вярвам. Досега за 8 години не ми е дал повод да се съмнявам в него. Нищо, че сме разделени в по-голяма част от времето, тези неща се усещат и от разстояние. Мисля и аз не му давам поводи. Понякога се шегуваме със ситуацията, но само толкова. При първи прояви на ревност бих си плюла на петите. Нямам нужда от такова "четкане" на самочуствието или доказване в любов. Има си и други, по-приятни начини.

# 28
  • Мнения: X
Моят е по-скоро Хамлет Laughing
Не ревнува открито. Споделял ми е, че е имало моменти, когато е проявявал ревност, но по-скоро от онзи тип, примесен с гордост, а не онова болезнено изяждащо чувство.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ревнив е. Доста. Аз също съм много ревнива. Като едно италианско семейство ме.  Mr. Green
От мъже не съм давала поводи да ревнува, но ревнува от бившите, от брат ми  Shocked (когато ми ангажира времето) и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт