"Лошо" момиченце

  • 6 309
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 21 292
Говоря да отидат в друга стая, не навън.

Ето къде им е грешката - че въобще не я наказват и не и поставят граници.

Да,да,аз само ти обясних за една случка  Peace

Граници ,трудна работа ...поне според бабата ,отчайвам се на моменти

# 76
  • Мнения: 21 628
  Може да няма граници, а може да има и прекалено много. Моята свекърва, например всичко и забранява и непрекъснато я контролира - сега яж, сега пишкай, облечи се- съблечи се, сега чети, сега дишай. То детето така откача и стигат до страшни разправии. Сега като я поостави на мира и по се оправят, макар че пак бяха ставали разни баталии, защо не и показвала някаква тетрадка. То детето като си влезе от училище и веднага почва да си пише домашното ,нито се офлянква, нито нищо, но не може непрекъснато каквото каже някой друг - примерно не иска филията с масло, не, с масло ще е и крясъци и обаждания в работата ни. Майка ми пък е още по-зле, тя иска всичко да е мирно и тихо, обаче все раздава команди и то противоречиви. Не може да я изведе, не може да я прибере - то детето се заиграло, ми кажи му - след десет минути излизаме, не го дърпай и припадай.
 При нас бабите и детето са на един акъл. Даже детето е по- разумно, вече схваща, че бабиерите са нервозни с кръвно и трябва да е по-сговорчиво, щото техните послания не винаги са логични.
  Но пак е по-добре от занималня, така че не им връзвам много кусур, умиротворявам ги по телефона и не се нервя вече. Преди съм излизала от работа, че бабата не може да се справи да изведе тригодишно дете, а не дава и дума да се издума да си стоят у дома, това някой ще умре от смях просто.

Последна редакция: пн, 27 яну 2014, 16:31 от Iris04

# 77
  • София
  • Мнения: 38 848
Нашата баба се справя с малкия - той е някак по-сговорчив, макар че е по-буен.

Обаче с голямата така се изнервя, че вечер е съвсем нервна и неадекватна.
А пък тя самата поиска да я гледа, за да не ходи на занималня.

# 78
  • Мнения: 21 292

Iris04 разбирам те напълно  Hug


L'Agent ,нашата баба май не може да мине курса по строгост,по принцип е много добра,даже наскоро започна да я шляпва леко по дупето,но ефект няма,а и малката вече е свикнала да обещава,че утре ще слуша... а това утре е всеки ден от много време насам.
Сега поговорихме пак обеща,но знам,че утре ще е същото просто.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Здравей!
Мисля че е въпрос до свикване с тях. Оставяй я повече време с тях, не само когато е болна и й е криво. Може би трябва и те от своя страна да спечелят вниманието и любовта им, но преди всичко е важна нейната крачка. Може би е въпрос на време и ще свикне.

# 80
  • Мнения: 21 292
Здравей!
Мисля че е въпрос до свикване с тях. Оставяй я повече време с тях, не само когато е болна и й е криво. Може би трябва и те от своя страна да спечелят вниманието и любовта им, но преди всичко е важна нейната крачка. Може би е въпрос на време и ще свикне.
Да ти кажа тя втори месец си в вкъщи и те я гледат,но промяна няма нито от една от страните

# 81
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Детето ти не е "лошо", разминаванията са ви в разбиранията и поставените граници. Според мен това трябва да изясните а не само да се жалват от дете на което му е позволено да води парада. То така е лесно един да разрешава а друг да носи последствията. Хубаво е детето и здраво да им бъде оставяно, на едно болно и криво дете каквото и да му обясняваш или да го караш да прави щом си отстъпил преди час само и само да си изпие сиропа или да му сложиш капки в носа, то се обърква и спира да слуша изобщо.
Аз процедирам така, когато обещая нещо го правя, същото държа и да получа от децата. Не си ли изпълнят обещаното има последствия, в началото бяха големи драми, но се поусъзнаха та има напредък в изпълненията на обещанията. Свекърва ми като ги наказах първия път с ден без бонбони се опита да ми каже че така не ставало, но бързо дойде на моята (разбрана жена си е  Heart Eyes ) и ме следва.

# 82
  • Мнения: 21 292
Детето ти не е "лошо", разминаванията са ви в разбиранията и поставените граници. Според мен това трябва да изясните а не само да се жалват от дете на което му е позволено да води парада. То така е лесно един да разрешава а друг да носи последствията. Хубаво е детето и здраво да им бъде оставяно, на едно болно и криво дете каквото и да му обясняваш или да го караш да прави щом си отстъпил преди час само и само да си изпие сиропа или да му сложиш капки в носа, то се обърква и спира да слуша изобщо.
Аз процедирам така, когато обещая нещо го правя, същото държа и да получа от децата. Не си ли изпълнят обещаното има последствия, в началото бяха големи драми, но се поусъзнаха та има напредък в изпълненията на обещанията. Свекърва ми като ги наказах първия път с ден без бонбони се опита да ми каже че така не ставало, но бързо дойде на моята (разбрана жена си е  Heart Eyes ) и ме следва.

Благодаря ,мила ,ще говоря довечера с нея,за съжаление моята майка почина като аз бях дете и е само свекървата

# 83
  • Мнения: 21 292
Май разговорът ни подейства,вчера са се слушали горе-долу  Crazy

# 84
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Е, това са добри новини вече  Grinning То от веднъж като с вълшебна пръчица няма как да стане. Има ли диалог между възрастните нещата ще си дойдат по местата постепенно. Детето че усети, че всички сте задружни и ще се успокои  Peace
Да не те притеснява това че имаш само свекървата, аз също съм без майка и втора баба за децата. На мен също понякога ми е трудно да разговарям със свекървата, но става ли въпрос за децата се старая да сме един екип.

# 85
  • Мнения: 21 292
Е, това са добри новини вече  Grinning То от веднъж като с вълшебна пръчица няма как да стане. Има ли диалог между възрастните нещата ще си дойдат по местата постепенно. Детето че усети, че всички сте задружни и ще се успокои  Peace
Да не те притеснява това че имаш само свекървата, аз също съм без майка и втора баба за децата. На мен също понякога ми е трудно да разговарям със свекървата, но става ли въпрос за децата се старая да сме един екип.

Така е ,и аз гледам да сме един екип с нея ,относно малката   bouquet

Дано се задържи повече положението  Peace

# 86
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ще се задържи ако разговаряте. Децата имат нужда от сигурност а като се сблъскат с противоречие ти се качват на главата.
И с това съм се сблъсквала, има хора които както и да им говориш си знаят само своето и не признават чуждо мнение. За съжаление единственото решение в такива случаи е дистанцията.

# 87
  • Мнения: 21 292
Ще се задържи ако разговаряте. Децата имат нужда от сигурност а като се сблъскат с противоречие ти се качват на главата.
И с това съм се сблъсквала, има хора които както и да им говориш си знаят само своето и не признават чуждо мнение. За съжаление единственото решение в такива случаи е дистанцията.
Благодаря ти ,мила ,ще разговаряме   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт