За съответното облекло и не само

  • 41 428
  • 873
  •   1
Отговори
# 15
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Аз пък го раздавам още лапешката.Нося предимно изчистени панталони и дънки(със стандартна кройка и ниска талия),суичъри,блузи с дълъг ръкав и отгоре тениска със забавна щампа,кларкове,по-събрани маратонки,кецове,шапки тип "чувал" или там как се казват...Анцузи не нося,имам си един който се е разхождал не по-далеч от ДГ,която е на минута път от нас.За по-официални случаи имам подходящи рокли,които се носят тогава и само тогава.
Ама съм на 22г.И работя в шивашки цех.В производството.Няма да е удобно,нито уместно да се появя костюмирана(направо смешно ще бъде,шием костюми).Не,че няма около мен недоразумения на 13 см токове,вечерен грим и нещо подобно на бални рокли...ама те са повече от офиса.

# 16
  • Мнения: 46 518
Възпитавам я да се облича прилично, а не като фолк дива, това е всичко.
Аз самата на обичам лъскавото, не обичам като цяло официалните дрехи и независимо от повода, никога не бих си купила нещо подобно. Правилно, грешно, не ме интересуват и реакциите на околните, не спазвам дрес код  Peace

# 17
  • Мнения: 6 713
Аз по-скоро не харесвам определени неща в модата  - като например тези блузки, които са около врата, не точно като поло, но го опасват - отвратително нещо! Mr. Green

Също и къса пола на гол крак, много харесвам пола над коляното, но с легинг - супер е според мен, а дори и лятото стига да не са жеги - не бих носила иначе пола.

Не понасям къси блузи - без значение дълъг или къс ръкав, ако са до кръста например са ми много неприятни за носене. Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 510
Дрехите трябва да са съобразени със случая / ако има такъв/ и с типа работа, ако е по - специална.
В ежедневието си съм ходила с всякакъв тип дрехи и то в доста голям диапазон.
Нямам точно определено отношение към вида дреха стига да ми стой добре. Не харесвам и еднообразния стил, колкото и да е на мода.
Сега предпочитам повече спортни дрехи, защото ме мързи да гладя. Повечето от тях са и по - евтини / не говоря за маркови / и могат да се съчетават в по - широк диапазон.

# 19
  • Мнения: 289
Аз харесвам елегантни, изчистени неща, вече смея да твърдя, че отлично зная за къде как следва да бъда облечена. Обаче, майка ми не ме беше научила на нищо, сама с течение на времето, с четене, с наблюдение дори, достигнах до някои истини  Laughing
Начинът на обличане говори много, изключително много - и за вкуса, и за осведомеността на човека, и за отношението му към дадено събитие и посетителите му.
Много жалко, че за момента удрям на камък с възпитанието на децата ми в това отношение  ooooh! Надявам се поне в следващите години да се пречупят, и да се възползват от моя опит, знания и съвети.
В момента е отчайващо положението..големия напр. в момента е на вълна всеки ден с "панталонче" - разбирай анцунг.. ууужас. И по възможност един, непрекъснато. Като кажа че е за пране, отива да рови и да го търси в дрехите за пране.. и понеже за всяко едно дребно нещо съм принудена да се разправям с него и да го убеждавам... свела съм до необходимия мининум скандалите - само в спешни случаи, застрашаващи живота и здравето  Tired

# 20
  • Мнения: 22 433
Старая се да се обличам подходящо в зависимост от това на какво място отивам и сред какви хора.
Стила ми е спортно елегантен, но имам и достатъчно костюми и рокли за официален случай.
С анцуг ходя единствено в къщи, маратонки ненавиждам. )

# 21
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Синът ми е лесен за обличане. Зимата е с панталон, риза и пуловер (е ръкав или без), или жилетка. Обичам пуловери в V-образни деколтета, жилетките също. Или десен с ромбове. За официални поводи му слагам детска вратовтъзка (има с много сладурски десени). Лятото пак е с ризка и седем-осми панталон. Спортен екип носи у дома, или за игра на градинка до нас.
Такъв тип дрехи много харесвам за момченца http://www.google.bg/search?q=boys+style+pics&hl=bg&prmd … =95dcaf72767921cc

# 22
  • София
  • Мнения: 291
Изградих си стил и много рядко, да не кажа никога няма да ме видите да му изневеря.
Предпочитам рокли и поли, за мен панталона е най - големия враг на женствеността, а ако видя жена с дънки ми призлява.
Имам много хубава дълга коса и с нея докарвам разнообразие, с испански кок се чувствам невероятно.
Много обичам да нося перли, дори и когато отивам до супера.

# 23
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Стилът ми е изключително разнообразен и варира от хеви-метъл дрехи(черна тениска, дънки, кубинки и рокерия) до стилни костюмчета и елегантни обувки. Всяко място си има дрес код, който макар и ненатрапчив го има. Само с анцуг не можах да се прежаля и когато спортувам съм с  клин или къси панталони.

# 24
  • Мнения: 293
Обличам се така,както се чувствам комфортно.
Не обичам натрапчивото облекло както и токчета с 12 см ток, на които не ми е удобно, както и оголените до безобразие бюстиета.Абе с две думи- не обичам пошлото.
обичам дънки,спортни тениски,спортно-елегантни чанти и аксесоари.
Някъде между спортното и елегантното се нося но никой никога не ме учил на нещо.

# 25
  • Мнения: 4 841
Колкото и да не ми се иска да е така, все още "по дрехите посрещат"... А за един мъж е много важно как е облечен. Основното, на което искам да науча сина ми е, че различните ситуации изискват различен стил облекло. Едно е да излизаш да риташ с приятели, друго - да отиваш на детски рожден ден, трето - да отиваш на опера, четвърто - на разходка с колелата... Лека-полека вече изхвърляме от гардероба анцузите (дори и за игра) за сметка на спортните панталони, спортните ризи... Опитвам се да го науча да съчетава цветове и форми, да не обува никога черни обувки със светли чорапи, или панталон с ръб и маратонки... Засега смятам, че за възрастта си има вече лееекинко оформен стил, което много ме радва.

Честно казано, ако имах момиче щях да съм адски консервативна - едно 80% от момиченцата ми се струват неподходящо облечени за възрастта си  Crazy Да не говорим за всичките искрящи, лъщящи, блестящи аксесоари, посипани с брокат, пухчета, пайети и изкуствени камъчета  Stop
Мисля, че ако имах дъщеря, щях да я обличам така:



# 26
  • София
  • Мнения: 7 191
Възпитавам цветови съчетания и неносене на дрехи с картинки на анимационни герои.
Също така не се носят кичозни неща, което включва пухчетата, пайетите, златни бижута и т.н.

Иначе смятам, че дрескодът не е това, което беше.
Поне в моя бранш, респективно в обкръжението ми, всичко е доста либертЕ.
Е, чалгаджийски залитания слава богу не съм виждала.

# 27
  • Мнения: 289
едно 80% от момиченцата ми се струват неподходящо облечени за възрастта си  Crazy


И на мен така  Confused
Но пък, поставям се на мястото на майките, и допускам, че децата им са толкова непреклонни като моите, и на тях просто не им се е разправяло повече  Joy
Защото, и аз не харесвам блузките на сина ми с Макуин, Бен10 и който в момента е на мода.. обаче, не винаги съм в настроение да се боря  ooooh!
Е, поне за рождените дни вече е усвоил "етикета", риза и дънки бил  Laughing

# 28
  • Мнения: 1 959
Майка ми много ме тормозеше на времето какво и къде се облича,
как да вървя, как да си държа ръцете, как да сядам и т.нат.
Обясняваше ми материите на платовете, кройки, дължини
във възраст, когато изобщо не ме интересуваше, но след време оцених.
Баба ми е учила в един от онези колежи за дами във Виена
и там са им казвали, че мъжете спестяват в банката, а жените в платове!
Майка ми ни шиеше рокли за специални поводи и празници, защото не харесваше едновремешната конфекция.
Смяташе, че ходенето с престилка на училище подронва нашето естетическо възпитание  Crazyи ни пращаше с рокли.
Нещо като показаните от BirdsFlu, впрочем.. Което пък се превърна в голям идеологически проблем и трябваше да спре.
В пуберитетските години ни даде пълна свобода да се правим на маймуни-дрехи, коси,
всякакви цветове, комбинации и абсурди.
Казваше, че сега ни било времето да се учим и експериментираме, да намерим своя стил.
И още много, много неща ме е научила през годините.
Надявам се накоя ден да науча и децата си, за да се чувстват уверени и комфортно като мен.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Да почета.

Общи условия

Активация на акаунт