Живеещи в Италия, тема 121

  • 29 718
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 425
ясно Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

чудех се за едно минивапоретто за капаците на прозорците

ефикасно ли е  newsm78

# 61
  • Мнения: 6 392
Не знам. Аз, колкото пъти съм се опитвала да ги мия намясто, всеки път става голяма мацаница. Те се отварят навън, неудобно е, пък всичко се стича надолу, капе по фасадата Confused Предпочитам (веднъж в годината Laughing) мъжът ми да ги разкачи и ги носим в градината, където ги мием направо с маркуча за поливане. Нашите капаци са на обикновени панти, става много лесно.

# 62
  • Мнения: 1 545
Привет, най-после сядам малко пред компютъра. Прибрахме се, след една много хубава ваканция, на която най-вече децата се нарадваха на снега, запознахме се наживо с Астрея и семейство /много приятни не само виртуално/, но на летището в Наполи ни зарадваха много добре, като не пристигна нито един от четирите ни куфара, всички останали в Милано  #Cussing out
Както и да е, на следващия ден дойдоха и се оправихме. На децата им липсва баба им, ама ние така сме по-организирани. Лошото е, че свикнаха да си лягат късно и да стават късно, което ще е проблем в понеделник, като тръгнат на училище.

# 63
  • Мнения: 3 425
Дессита, всички ще сме на едно дередже понеделник сутрин  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Барб, при мен положението е *трагично*...мити прозорци издържат няколко часа,рядко ден/два....всичко е осолено  Rolling Eyes и не става веднъж годишно  да се свалят  Rolling Eyes ,но пък е все мазало и при нас, както и да ги мия,та затова се чудех за парочистачка  Crazy 

# 64
  • Мнения: 765
Много мразя да мия прозорци. Случвало ми се е един или два пъти в живота - все пак имайте предвид, че досега все съм била под наем и то за кратко, тъй че не съм имала години-наред-неизмити прозорци. Като цяло нямам против да чистя, даже по-скоро обичам, за дами е чистичко после, но прозорци.... Заедно с гладенето това са ми най-омразните домакински дейности.

Ех, и нашата ваканция свърши - но сняг не видяхме. Родителите ми и брат ми бяха на гости и ходихме до Ню Йорк и Ниагарския водопад. Сняг може и да нямаше, но такъв студ обрахме, какъвто не съм студувала от много време, особено в Ню Йорк, където обикаляхме тия ми ти ветровити булеварди, направо не си усещахме носовете и бузите. Иначе е мнгоо готин, аз не очаквах да ми хареса, защото си мислех, небостъргачи и улици, какво пък толкова ще има интересно, а то се оказа много завладяващо, има настроение този град, усеща се, че има живот. А аз това най-много харесвам в градовете, да се усеща, че градът живее.
Баща ми остана за месец-два, за да гледа децата. Аз още не мога да повярвам на тоя късмет, защото съм много притисната от сроковете по дисертацията и много ми беше нужна една солидна помощ.

# 65
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Сняг може и да нямаше, но такъв студ обрахме, какъвто не съм студувала от много време, особено в Ню Йорк, където обикаляхме тия ми ти ветровити булеварди, направо не си усещахме носовете и бузите. Иначе е мнгоо готин, аз не очаквах да ми хареса, защото си мислех, небостъргачи и улици, какво пък толкова ще има интересно, а то се оказа много завладяващо, има настроение този град, усеща се, че има живот. А аз това най-много харесвам в градовете, да се усеща, че градът живее.
Баща ми остана за месец-два, за да гледа децата. Аз още не мога да повярвам на тоя късмет, защото съм много притисната от сроковете по дисертацията и много ми беше нужна една солидна помощ.

охо, не съм единствената с подобни чувства към Ню Йорк  Laughing
добре, че ми даваш надежда, щото съм го обещала на пубертетката в случай, че избута годината  Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 5 710
И аз се вълнувам от НЙ.Simple Smile

Добро утро  Grinning
Усмихвам се, обаче ми е толкова уморено, че сякаш не е понеделник, а четвъртък вечер.
Имам малък кръвоизлив и направо ми взе силите вчера, днес се успокоява положението, но ако не беше неприлично да вървиш на 4 крака, сигурно щях така да се дотътря до работа.

за прозорците - аз не мия прозорци в определен ден, срок и т..н. Когато чистя мия и прозореца. Особено внимавам за тези в кухнята и хола , на другите чак такова внимание не им обръщам. В хола е врата стъклена, и там по-често, защото когато искат да влизат кучето и котката се залепват отчаяни на стъклото на хола  и редовно оставят лапи. Тукашните прозорци са много лесни, не са двойни, както в София, няма черчевета и се минава лесно с обикновен спрей за стъкло и кухненска хартия. Прашно е в  къщата, защото гледаме към задния двор на съседа , който копае и ровичка градината денонощно и предполагам от това.
Слава богу, че не съм някакв чистофайница иначе нямаше сигурно да се деля от парцала все има какво да се забърше и т.н

Ох, хайде, ставам  Tired



# 67
  • Мнения: 6 392
Тралала, това е неприлично кратък разказ просто! След Стокхолмсктото издание в 3 части, НЙ заслужава повече от 2 реда. Simple Smile)))


Тази дума никога не съм я разбирала до край, но не е ли синоним на "дограма"? Simple Smile
Дано скоро се оправиш, Лени! Hug

# 68
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Тралала, това е неприлично кратък разказ просто! След Стокхолмсктото издание в 3 части, НЙ заслужава повече от 2 реда. Simple Smile)))


ми страх я е да не ни откаже, както аз от Стокхолм  Joy


Лени, надявам се нищо сериозно и бврзо оправяне  Rolling Eyes

на мен днес ми е първи работен ден и хич няма да ви обяснявам в какво настроение съм  Confused

# 69
  • Мнения: 5 710
ДЧерчевето е дървена дограма, да.
Аз под дограма разбирам пвц дограма,  или метална - стогодишните ми черчевета в София са си черчевета:) И са доста изнервящи за миене....

Не, не е нищо сериозно, имам едни микрокисти, които отвреме навреме решават да се излеят., примерно 1 път годишно. Пациенца, досега само 2 пъти изпадах в истерия, иначе в такъв момент ежедневно съм на черешата.

# 70
  • Мнения: 1 545

на мен днес ми е първи работен ден и хич няма да ви обяснявам в какво настроение съм  Confused

И аз така  Cry

# 71
  • Мнения: 5 710
Аз не съм спирала - редно е да замълчите. Twisted Evil

Поздрав:)


# 72
  • Мнения: 765
Ох, не че се опасявам да не ви откажа от НЙ, не, ами просто още регенерирам след гости и празници....
За мен първеият работен ден след много време неработене беше вчера. Ай лайк.

Видяхме и Ниагара, сигурно не ви е направило впечатление в тия два мои реда разказ за епохалното ни пътуване Mr. Green.

Ще ви разкажа, само един момент малко релакс... Simple Smile

# 73
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ох, не че се опасявам да не ви откажа от НЙ, не, ами просто още регенерирам след гости и празници....
За мен първеият работен ден след много време неработене беше вчера. Ай лайк.

Видяхме и Ниагара, сигурно не ви е направило впечатление в тия два мои реда разказ за епохалното ни пътуване Mr. Green.
Ще ви разкажа, само един момент малко релакс... Simple Smile

направи ни, направи Laughing. и за там искам подробности : канадска или американска страна, правихте ли maid of the mist и Behind the Fall и всичко останало.

# 74
  • Мнения: 6 392
Aко не се бяха оженили наскоро, като част от програмата трябваше да попиташ дали не ѝ е предложил брак. Joy

Общи условия

Активация на акаунт