Живеещи в Италия, тема 121

  • 29 714
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 710
Аз винаги съчетавам ходенето в БГ с оправянето на зъбите, за мен 1п. годишно е достатъчно да ми се погледне в устата и ако има нещо се прави. Но преди няколко мес. се счупи парченце от една пломба и мислих, че спкойно ще дочакам до зъболекарката в Бг, но от няколко дни съм с болки така че ще ходя. Малко съм младичка още за вадения и импланти струва ми се Whistling

# 676
  • Мнения: 0

 ffr , Ето как бих постъпила аз - въобще няма да ги питам за курса, а ще им кажа, тук съм според указанията  на вашето министерство на здравеопазването/показваш официалният отговор и насоките на министерството/, за да започна задължителен стаж като мед. сестра.
Моля, да ми разясните реда на вашата болница.
Не им оставяй избор те да ти казват имаш ли право на това или не. Искай от тях, а не ги питай "ще ми позволите ли" Simple Smile

# 677
  • Мнения: 765
Ффр, може да не съм права, но аз пък бих си потърсила друга, по-любезна болница, и след това бих избирала къде ми е най-удобно и къде най-ми е харесало.

# 678
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ricerca, не мисля че болницата е длъжна да приеме стажанти. прави го, ако има интерес и необходимост.  на ФФР са обяснили как може да си възстанови правата да практикува, но трябва да намери някой (а може и да има някакъв утвърден итер), който да е заинтересован да и даде шанс.
малко както завършващите право и счетоводство (може би и архитектура) трябва да се сдобият със стаж, поради което работят всякаква долнопробна работа в съответните студия безплатно, или за никакви пари.
ФФР, не се отказвай, просто провери нещата, консултирай се с разните бюра по труда към общината, каф и тем подобни, кото могат да те насочат за процедурата.

Десита и ФФР, по всичко изглежда, че ще дам форфе за събота, имам още една вероятност, но е нищожна  Sad
съжалявам  Confused

инак споделям мнението на Лени : аз имах в болницата румънки и албанки, италианка беше само едната главна, другата беше рускиня. значи може, кураж  Peace

# 679
  • Мнения: 8 568
Някой гледа ли фестивала Сан Ремо,Горан Брегович представя 2 песни и понеже приспивах малкия не разбрах тези дами в носиите от къде са приличат на наши,но не съм сигурна,знам ,че Брегович работи с наши народни певици ,но ....пропуснах ако го е казал той де за това питам

# 680
  • Мнения: 5 710
Не, не го каза. Принципно 2те певици трябва да са българки, да. от Мистериите са,  мисля.
Изпълнението беше .. без коментар Романя мия в балкански стил.

# 681
  • Мнения: 5 710
Замря нещо темата:)

Искам да попитам тези, които скоро подаваха за гражданство /което ми предстои, след 6 години разсъждения/ Документи от България какви и в какъв вид.
Свидетелство за съдимост добре ( превод, ауторизация от кого.. )
Акта за раждане .. изобщо за документите от бг не ми е ясно
Хелп , плийз:)

# 682
  • Мнения: 3 425
Петъчно май всеки бърза да стигне до уикенда  Joy Joy Joy

Лени, необходими документи ....от Бг ти трябват свидетелството за съдимост и акта за раждане преведен и заверен с Апостил....аз го давам на фирма  Peace (Апостила не ми беше преведен и заверен  Peaceв нашата Префеттура ме пратиха да питам шефката дали  става и така и тя каза ОК) .....акта за раждане няма валидност,но свидетелството за съдимост има 6м от дата на издаване (повода да го вадя писах Италия,а и се вади на Попа в бившия Нотариат срещу лична карта и акт за раждане(само им го показваш)....става готово за 24 часа.....акта за раждане се вади в общината по адресна регистрация срещу 10лв става веднага (зеленикавите от едно време не стават за превод и легализация) Peace това се сещам засега  newsm78

# 683
  • Мнения: 5 710
мерси много, аз съм останала с впечатление, че трябва да се минава и през посолството италиаското в СФ?

# 684
  • Мнения: 3 425
Лени, сега вече ме затрудни....а и нямам  преведен и заверен акт за раждане под ръка,защото ми взеха оригинала  newsm78 хм....доколкото си спомням имаше само Апостила и печати от министерството  Peace аз ползвам http://www.elingua.bg/ не,толкоз за реклама...на мен са ми най/удобни на пам Левски и комбинирах с парка Заимов  Peace влизала съм само в 1 друга агенция на Попа и цените бяха с 20лв по/високи....така че ако решиш си поразпитай  Peace

# 685
  • Мнения: 5 710
Mersi mnogo:-)

# 686
  • Мнения: 3 425
моля  Peace успех  Peace таксата за свидетелството за съдимост е 10лв и няма начин да стане на момента...освен ако нямаш връзки там  Peace

# 687
  • Мнения: 5 710
аз не бързам, но ми се щеше някой да го извади вместо мен в Бг. имам един познат, да видим дали ще стане, ако не като си отида

# 688
  • Мнения: 6 388
Барб, има и в домашни потреби едни лепенки.....изчистваш шкафа и слагаш лепенката...може да има и други марки,важното е да ХРАНИ....точно като вървеше рекламата и при нас се бяха появили  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
http://3.bp.blogspot.com/_fSR-riVD5MQ/R86_JdJ5lkI/AAAAAAAAAJw/9w … me+alimentari.jpg

Отбих се в един голям супермаркет, но не намерих нищо подобно. Rolling Eyes
Имаше против tarme, но само за в гардероби и чекмеджета. За кухнята не става това, нали?

# 689
  • Мнения: 3 425
Барб, по принцип мисля,че не...особено в затворен шкаф и то с хранителни продукти....тези лепенки имат някакъв мириз осезаем за молците и се залепват пеперудките,дефакто прекъсваш процеса на репродукция...като се препълни лепиш новото и готово ......хм, и аз не съм обръщала внимание дали има в нашите супермаркети  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт